WSPOMNIENIA, WSPOMNIENIA, WSPOMNIENIA ...

BALLADYNA
Balladyna po angielsku

DZIADY II
Inscenizację "Dziadów" cz. II Adama Mickiewicza przygotowali uczniowie z Gimnazjum nr 113 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Zawiszaków Proporca "Victoria" w Warszawie, tworzący grupę teatralną Katharsis. Spektakl powstał w ramach projektu "Teatr - to jest TO!". Spektakl został zarejestrowany dzień po premierze w Artystycznym Domu Animacji ADA.

LILIE
Współczesna inscenizacja "Lilii" Adama Mickiewicza przygotowana przez koło teatralne w Gimnazjum nr 113 im. Zawiszaków Proporca "Victoria" w Warszawie.

GDZIE DIABEŁ NIE MOŻE ...
"Gdzie diabeł nie może, tam babę pośle" na podstawie bajki Oskara Kolberga.
Sztuka została wystawiona 12 grudnia 2014 r. podczas sesji naukowej o Oskarze Kolbergu. Spektakl przygotowali uczniowie Gimnazjum nr 113 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Zawiszaków Proporca "Victoria" w Warszawie.

PAMIĘTAMY
Film powstał w ramach projektu "Szkoła Dialogu" organizowanego przez Forum Dialogu Między Narodami. Twórcami są uczniowie klasy 3c z Gimnazjum nr 113 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Zawiszaków Proporca "Victoria" w Warszawie.

HAPPENING LITERACKI
Happening zorganizowany w ramach projektu "Literacka Mapa Warszawy". Uczniowie klasy 3c z Gimnazjum nr 113 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Zawiszaków Proporca "Victoria" prezentują fragmenty "Pamiętnika z powstania warszawskiego" Mirona Białoszewskiego. Akcja miała miejsce 10 czerwca 2014 r. przed wejściem do dworca PKP Śródmieście w Warszawie.

MEDEA

HAMLET