ORGANIZACJA ROKU SZKOLNEGO   |  RADA RODZICÓW

DZIEŃ OTWARTY ROK SZKOLNY 2017/2018
DLA KANDYDATÓW


KONKURS PLASTYCZNY 9-02-2018

Iwona Dąbska-Kluska


DZIEŃ OTWARTY DLA KANDYDATÓW 8-02-2018


WYNIKI XVIII KONKURSU ORTOGRAFICZNEGO
„ORTOGRAFIA NA MEDAL” 4-02-2018

       3 lutego w naszej szkole odbył się etap rejonowy XVIII Konkursu Ortograficznego „Ortografia na medal” pod honorowym patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty. Do zmagań przystąpili uczniowie włochowskich szkół średnich oraz oddziałów gimnazjalnych.
       Uczniowie musieli zmierzyć się z dyktandem, którego autorem jest prof. Radosław Pawelec. Jak co roku pan profesor pochylił się nad wątkami związanymi ze stolicą i polskimi zabytkami. Dlatego gimnazjaliści pisali dyktando na temat piosenek poświęconych Warszawie, zaś uczniowie szkół średnich zmagali się z nazwami wież nie tylko w Polsce, ale i Europie. Drugim etapem konkursu był test wiedzy. Zawodnicy musieli wykazać się nie tylko poprawną pisownią, ale znajomością zasad ortograficznych, interpunkcyjnych. Nie zabrakło wiedzy o języku, a konkretnie znajomości frazeologizmów.

       Oto lista uczniów, którzy będą reprezentować naszą dzielnicę podczas zmagań wojewódzkich:

SZKOŁY ŚREDNIE:
miejsce Imię i nazwisko szkoła nauczyciel prowadzący
1. Aleksandra Jakubow CLIX LO Dorota Kwiecińska
2. Michał Łukomski Technikum nr 9 Lotnicze Anna Stefańska
3. Aleksandra Pest CLIX LO Daria Locman

GIMNAZJUM:
miejsce Imię i nazwisko szkoła nauczyciel prowadzący
1. Martyna Michalska ZS nr 17 Paulina Nowak-Drapińska
2. Katarzyna Kołodziejczyk CLIX LO Daria Locman
3. Zofia Łaszczewska ZS nr 17 Paulina Nowak-Drapińska

       Etap wojewódzki odbędzie się 10 marca 2018 roku (sobota) o godz. 10.00 w Zespole Szkół Samochodowych im. Czesława Orłowskiego przy ul. Jana Pawła II nr 69 w Warszawie. Na eliminacje uczniowie przynoszą pisemna zgodę rodziców.

ZGODA DO POBRANIA: zgoda_rodzicow.pdf

       Spośród prac uczniów z terenu Warszawy zostanie wyłoniony Warszawski Mistrz Ortografii. Uroczyste podsumowanie etapu dzielnicowego i oficjalne ogłoszenie wyników i Mistrzów odbędzie się 28 lutego (środa) o godz.13.00 w Warszawskim Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń, ul. Stara 4.

Paulina Nowak-Drapińska


PROGRAM OPERACYJNY
WIEDZA EDUKACJA ROZWÓJ19-01-2018

W ramach programu POWER, nasz nauczyciel Przemysław Paczewski realizuje kurs "Teacher Placement". Kurs umożliwia pogłębienie umiejętności językowych, zapoznanie się z kulturą Irlandii oraz poznanie metod i środków nauczania. Nauka angielskiego odbywa się w English Language Ireland, zaś zajęcia praktyczne i obserwacje w ST. LEO’S COLLEGE CARLOW.


ZIMA W MIEŚCIE 12-01-2018

Uczestnicy akcji Zima w mieście są proszeni o posiadanie przy sobie karty miejskiej.
Jadłospis zimy w mieście znajdziesz TUTAJ


LEKCJA PRZYRODY 9-01-2018

   8 stycznia 2018 r. w klasie 4a odbyła się nietypowa lekcja przyrody. Poprowadził ją prezenter pogody pan Tomasz Zubilewicz.
   Znany dziennikarz opowiedział o swoich pasjach podróżniczych i atrakcjach turystycznych, które znajdują się na terenie naszego kraju. Z wielkim niepokojem mówił o zanieczyszczeniach środowiska i konsekwencjach zdrowotnych jakie one niosą.
   Pan T. Zubilewicz wcześniej uczył w szkole, więc nie obyło się bez krótkiego powtórzenia, charakterystycznego dla typowej szkolnej lekcji. Uczniowie chętnie prezentowali swoją wiedzę na temat składników pogody. Zadawali wiele pytań dotyczących aktualnej pracy prezentera TVN.
   Dziennikarz przedstawił kulisy tworzenia programu telewizyjnego, jak pozyskuje się dane i opracowuje mapę pogody. Wypowiedź ilustrowana była prezentacją multimedialną. Lekcja się bardzo podobała, a obecność niezwykłego gościa – nauczyciela sprawiła, że spotkanie było wyjątkowe.

Beata Jadam


SPOTKANIE WIGILIJNE 22-12-2017


  19 grudnia 2017 roku w Zespole Szkół nr 17 im. Zawiszaków Proporca „Victoria” odbyło się uroczyste spotkanie środowiska oświatowego z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Na uroczystość przybyli przedstawiciele Zarządu i Rady Dzielnicy Włochy, pracownicy Wydziału Oświaty, Sportu i Wychowania, a także dyrektorzy publicznych i niepublicznych placówek oświatowych, Dzielnicowego Biura Finansów Oświaty, Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej nr 22 oraz Ośrodka Pomocy Społecznej.
  Goście mieli przyjemność obejrzeć program artystyczny przygotowany przez uczniów szkoły, który wprowadził wszystkich w magiczny nastrój Świąt Bożego Narodzenia.
   Życzenia wszystkim obecnym złożyli: pan Michał Wąsowicz Burmistrz Dzielnicy Włochy m. st. Warszawy, pani Wiesława Ufnal Wiceprzewodnicząca Rady Dzielnicy Włochy m. st. Warszawy oraz Ksiądz Kanonik Zygmunt Niewęgłowski Proboszcz Parafii Świętych Teresy od Dzieciątka Jezus i Męczenników Rzymskich.


CHRISTMAS TALENT SHOW 22-12-2017

  Dnia 6.12.2017r w naszej szkole odbył się Christmas Talent Show i Kiermasz ozdób świątecznych. Wszyscy utalentowani uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności muzyczne, taneczne i wokalne.
  Nasze show zostało zorganizowane przez panią Katarzynę Ciszewską tak, aby wszyscy rodzice mogli podziwiać swoje uzdolnione pociechy. Poziom pokazu był bardzo wysoki, atmosfera wzruszająca ,a uczestnicy zostali docenieni przez publiczność gromkimi brawami. W między czasie można było zakupić świąteczne ozdoby wykonane własnoręcznie przez uczniów i nauczycieli naszej placówki. Śliczne bombki, magiczne aniołki i urocze choinki cieszyły się wielkim powodzeniem i zainteresowaniem. Stoisko kiermaszu zorganizowane przez Panią Małgorzatę Bednarczyk we współpracy z Radą Rodziców było oblegane przez chętnych, którzy chcieli mieć niepowtarzalną, świąteczną ozdobę. Zebrane pieniądze zasiliły fundusz Rady Rodziców.
   Dzień Mikołajek był wyjątkowy, również dlatego, że uczniowie klasy 2b gimnazjum zorganizowali kiermasz ciast. Przez cały dzień można było posilić się ciastkiem za rozsądną cenę. Zarobione w ten miły i smaczny sposób pieniądze pozwoliły na zakup nagród dla uczestników świątecznego konkursu kolęd, który odbędzie się w ostatni dzień szkoły przed świętami.
  Wszystkim, którzy pokazali swoje umiejętności i wykazali się przedsiębiorczością w swoich działaniach na rzecz szkoły składamy serdeczne gratulacje i podziękowania.

Małgorzata Laśkiewicz


ZIMA W MIEŚCIE 18-12-2017

Są jeszcze wolne miejsca na akcję "Zima w mieście" organizowaną w naszej szkole. Więcej informacji, materiały do pobrania oraz plan zajęć znajdziesz tutaj.


KONKURS SAVOIR VIVRE
„OBYCIE UMILA ŻYCIE”12-12-2017

  Alicja Wilk, Amelia Imiołek, Amelia Zalewska, Mikołaj Jastrząb i Olek Gębal to nasi finaliści mazowieckiego konkursu „Obycie umila życie”.
  Udział w konkursie gwarantuje uczestnikom poznanie zasad kulturalnego zachowania, zarówno w domu, w szkole, wśród codziennych sytuacji życiowych oraz podczas oficjalnych spotkań, czy rozmów kwalifikacyjnych. Konkurs przebiega wieloetapowo. Pierwszy etap konkursu obejmował wewnętrzne eliminacje prowadzone na terenie szkoły.
  Drugi – półfinał miał formę pisemnego testu, do którego organizatorzy zaprosili drużyny wytypowane przez szkoły (24 listopada br. Okęcka Sala Widowiskowa). Finał z udziałem publiczności odbył się 1 grudnia w Okęckiej Sali Widowiskowej i rozgrywał się między zespołami, które zdobyły w teście najwięcej punktów w swojej kategorii wiekowej. Ten etap konkursu łączył wiedzę teoretyczną z praktyką.

  Nasi uczniowie zajęli 3 miejsce. Dodam, że byli najmłodsi spośród wszystkich uczestników.

WIELKIE GRATULACJE!!!

Iwona Dąbska-Kluska


WYCIECZKA DO POLSKIEGO RADIA 10-12-2017


kliknij tu, by obejrzeć zdjęcia
  Nasza pani wychowawczyni zabrała nas – klasę 7c – do radiowej Czwórki. Wybraliśmy się tam we wtorek 28 listopada 2017 r.
  Najpierw jechaliśmy autobusem 127, a później przesiedliśmy się w metro. Po około godzinie dotarliśmy do budynku Polskiego Radia, który mieści się przy al. Niepodległości 77/85 w Warszawie. Na miejscu zdjęliśmy kurtki i chwilę poczekaliśmy na pana Patryka Kuniszewicza, który miał się nami zająć. Razem z nim udaliśmy się do studia.
  Na początku przechodziliśmy przez pokoik, w którym musieliśmy być cicho. Nie mogliśmy przeszkadzać osobom, które tam pracowały. Po chwili znaleźliśmy się w salce przeznaczonej na koncerty. Przez cały czas prowadziliśmy ciekawą dyskusję na temat pracy w radiu. Dowiedzieliśmy się na przykład, że radiowiec nie ma ustalonych godzin pracy, chyba że prowadzi stałą audycję. Później pan Kuniszewicz pokazał nam, jak rozgrzać twarz przed nagrywaniem programu. Następnie weszliśmy do pokoju nagrań. Mogliśmy usiąść w fotelach, w których siadają pracownicy radia podczas prowadzenia audycji. Dowiedzieliśmy się również, co oznaczają liczne przyciski i do czego służą. W tle leciała muzyka, którą gdy usłyszeliśmy, zaczęliśmy śpiewać. Pani z pierwszego pomieszczenia powiedziała, żebyśmy pomachali do kamery, ponieważ jesteśmy na wizji. Następnie wróciliśmy do tego samego pomieszczenia co wcześniej. Trochę porozmawialiśmy o pracy radiowca. Okazało się, że pan Kuniszewicz był jakiś czas temu zawieszony. Musiał przez tydzień odpocząć, ponieważ dwa razy pomylił się, nagrywając program na żywo. Potem zostaliśmy nagrani, jak śpiewamy świąteczną piosenkę „Last Christmas”. Zgodziliśmy się, aby puścić ją 6 grudnia o godzinie 12 podczas mikołajkowego programu.
  Droga powrotna minęła szybko. Rozmawialiśmy m.in. na temat naszej wizyty w radiowej Czwórce.
  Wycieczka do Polskiego Radia bardzo mi się podobała. Dowiedziałam się wielu ciekawych informacji na temat przygotowania i nagrywania programów. W przyszłości może pomyślę nad pracą w radiu. Jest ona bardzo stresująca, też bardzo ciekawa.

Aleksandra Korbecka, 7c
27 listopada radiową Czwórkę odwiedziła klasa 2b, zaś 1 grudnia – klasa 2c.


DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA 29-11-2017


  „Miś pluszowy - popatrzcie sami -
siedzi na mojej półce z książkami.
Mam dużo książek. Książek jest tyle,
że gdy je liczę, ciągle się mylę.
A miś ciekawie zerka przez ramię,
On zna je pewnie wszystkie na pamięć...”
Autor nieznany
  Pluszowe misie-miękkie, miłe w dotyku są ulubieńcami wszystkich dzieci. Od lat towarzyszą dzieciom na całym świecie. Pocieszają, dodają otuchy i są jedną z najważniejszych przytulanek dla maluchów.
  Ta, jedna z najpopularniejszych zabawek obchodzi swoje święto 25 LISTOPADA. W 2002r. dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki, ustanowiono ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA.
  W naszej szkole misie też miały swoje święto. 24 listopada świętowaliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Uczniowie klas 0 przynieśli do szkoły swoje ulubione maskotki. Różnokolorowe, mięciutkie, puchate, małe i całkiem duże misie towarzyszyły dzieciom podczas lekcji i wspólnej zabawy. Były spotkania z misiami naszych bajek, konkursy, wybory Mistrzów wśród misiów w następujących kategoriach najbardziej: puchaty, kolorowy oraz największy i najmniejszy pluszak.
  Z tej okazji został zorganizowany konkurs plastyczny „Mój miś, mój przyjaciel” dla uczniów klas 0-II, a najciekawsze prace zostały nagrodzone.
   Do organizatorów wpłynęło wiele pięknych prac. Wśród nich znalazły się rysunki, wydzieranki, origami, figurki, a nawet ręcznie szyte przytulanki. Pomysłowość i precyzja wykonania prac jest godna najwyższego podziwu. Komisja kierując się takimi kryteriami jak zgodność pracy z tematem, staranność wykonania, oryginalność, a przede wszystkim wkład własny dziecka w wykonanie dzieła, wręczyła 13 nagród oraz 6 wyróżnień. Gratulujemy laureatom!   Serdecznie dziękujemy uczniom za zainteresowanie oraz rodzicom za wsparcie dzieci podczas wykonywania prac konkursowych. Zapraszamy do ponownego udziału za rok!

Wychowawcy kl. Oa i Ob


ZIMA W MIEŚCIE 24-11-2017

Nasza szkoła organizuje akcję "Zima w mieście".

Uczestnicy akcji Zima w mieście są proszeni o posiadanie przy sobie karty miejskiej.

Materiały do pobrania (PDF):
Karta uczestnika Karta kwalifikacyjna
Regulamin Plan zajęć
Zima w Mieście 2018 – Dzielnica Włochy

WAŻNE!
Prosimy opłat za posiłki dokonywać w terminie 02.01.–09.01.2018r.
Do karty zgłoszenia proszę dołączyć potwierdzenie zapłaty.

Opłat za posiłki można dokonywac przelewem na konto:
PPUH MARIANNA Agnieszka Kunert
PKO BP 13 1020 1185 0000 4802 0249 0316

lub bezpośrednio w stołówce szkolnej.


NASI NAUCZYCIELE W PLEBISCYCIE
„NAUCZYCIEL NA MEDAL”19-11-2017

   Ruszył plebiscyt „Nauczyciel na medal”, do którego rodzice i uczniowie zgłosili również naszych trzech nauczycieli. Aby zagłosować, należy wysłać sms pod nr 72355 z numerem nauczyciela.

Strona plebiscytu znajduje się tutaj.


SZKOŁA BLIŻEJ NAUKI 13-11-2017

   Projekty badawcze, prowadzone przez uczniów we współpracy z naukowcami, wyposażenie pracowni i lekcje pełne eksperymentów. Rusza dwuletni projekt Szkoła Bliżej Nauki, realizowany przez Centrum Nauki Kopernik w partnerstwie z samorządami z Mazowsza. Bierze w nim udział 38 szkół z Warszawy, a wśród nich nasza szkoła podstawowa. Więcej informacji znajdziesz tutaj.


ŚNIADANIE DAJE MOC 10-11-2017

   W tym roku nasza szkoła przyłączyła się po raz pierwszy do ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Śniadanie daje moc”. 8 listopada klasy Oa i Ob zorganizowały w sali wspólne śniadanie. W przygotowaniach wsparli nas rodzice naszych uczniów. Dzięki nim na naszym szwedzkim stole znalazły się same zdrowe produkty. Dzieci z przygotowanych składników ułożonych na talerzach robiły pyszne, kolorowe kanapki. Na stołach znalazły się także owoce, warzywa oraz płatki i jogurty. Nie zabrakło również świeżo wyciskanych soków.
   Swoją obecnością zaszczyciła nas Pani Dyrektor Małgorzata Laśkiewicz, która zjadła razem z nami śniadanie. Celem tej akcji było zwiększenie świadomości na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka. Przed śniadaniem omówiliśmy piramidę żywieniową i zasady prawidłowego odżywiania. Wspólne przygotowywanie i spożycie śniadania sprawiło dzieciom wiele przyjemności i na pewno wszystkim dobrze smakowało.

   Dzieci nauczyły się jak ważne jest codzienne, zdrowe śniadanie dla funkcjonowania organizmu. Wierzymy, że udział w akcji przyczyni się do zmiany nawyków żywieniowych i większej dbałości o spożywanie śniadania – w domu i szkole.

Wychowawcy klas Oa i Ob


PASOWANIE NA CZYTELNIKA 7-11-2017

   Miesiąc październik to Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Dlatego m.in. w tym, miesiącu w bibliotece szkolnej odbyło się spotkanie z pierwszaczkami SP z okazji „Pasowania na Czytelnika”. 30 października gościła w bibliotece 1b, a następnego dnia 1a.
   Zanim dzieci stały się oficjalnie czytelnikami, zwiedziły czytelnię i bibliotekę. Bawiąc się w pociąg, „jeździły” między regałami i oglądały księgozbiór. Poznały dział, gdzie leżą książki dla najmłodszych. Następnie „pociąg” udał się na stację nr 1 pt. ”Oczekiwanie na czytelnika” – tutaj uczniowie zobaczyli jak piękne i kolorowe mogą być książeczki, o które wszyscy dbają. Czekają one na czytelników.

   Kolejną stacją nr 2 było „Zniszczone piękno” – tutaj książki były podarte, zniszczone, pomazane, miały brudne kartki. Dzieci poznały prośby książek: „nie pisz po mnie, nie rysuj”, „nie czytaj mnie podczas jedzenia”, „nie śliń palców podczas czytania”, nie wyrywaj moich kartek”...
   Na kolejnej stacji nr 3 pt. „Narodziny bajki” dla rozgrzewki dzieci opowiadały o ulubionych książeczkach. Następnie same wmyślały wątki swojej bajki, notowane przez bibliotekarza, które później ilustrowały.
   Wtedy nastąpił najważniejszy punkt programu. Dzieci złożyły przyrzeczenie: „Tobie, książko przyrzekamy, że szanować cię będziemy, krzywdy zrobić ci nie damy”. Nauczyciel bibliotekarz, ujmując księgę, każdego ucznia pasował na czytelnika. Dzieci dostały na pamiątkę dyplom i mogły wypożyczyć książkę do domu.

Iwona Dąbska-Kluska


KONKURS LINGWISTYCZNY
Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO6-11-2017

Szanowni Państwo,
Zapraszamy do wzięcia udziału w Konkursie Lingwistycznym z Języka Angielskiego – poprzednie edycje tego konkursu odbywały się pod szyldem Mazowieckiego Konkursu Lingwistycznego.

Konkurs podzielony jest na dwie grupy wiekowe:

  1. Klasy V i VI – szkoła podstawowa,
  2. Klasy VII – szkoła podstawowa i II i III gimnazjum,

Konkurs skierowany jest szczególnie do uczniów uzdolnionych językowo. Zadania na etap szkolny obejmują poziom A2 dla szkoły podstawowej oraz B1 dla gimnazjum, pozostałe etapy obejmują poziomy B2 oraz C1.
Zgłoszenia przyjmujemy tylko za pośrednictwem adresu mailowego mklangielski@gmail.com do 17 listopada 2017r.
Więcej informacji znajdziesz tutaj:


Z poważaniem,
Zespół Nauczycieli Języka Angielskiego
Gimnazjum nr 113


IMAGINACJE - POEZJA OKIEM KAMERY1-11-2017

   Zapraszamy uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z województwa mazowieckiego do udziału w Konkursie Filmowym „Imaginacje - poezja okiem kamery”.

Wszelkie informacje na: http://imaginacje-promienista.blogspot.com/

Paulina Nowak-Drapińska


DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
NA PROMIENISTEJ1-11-2017

   W piątek 13 października w szkolnej sali gimnastycznej odbył się apel z okazji Dnia Nauczyciela. Tym razem organizatorami byli uczniowie klasy 2b gimnazjum po opieką pani Katarzyny Ciszewskiej i pani Pauliny Nowak-Drapińskiej.
   Już od godziny ósmej uczniowie zawzięcie pracowali nad dekoracją sali, ustawianiem krzeseł i ławek oraz podłączeniem sprzętu nagłaśniającego. Po przyjściu ucharakteryzowanych aktorów zrobiono próbę generalną. Około godziny 10 wszystko było dopięte na ostatni guzik i zaczęli pojawiać się pierwsi widzowie.
   Uroczystość rozpoczęła się przedstawieniem na temat mody uczniów i nauczycieli na przestrzeni epok historycznych. Na scenie pojawiali się kolejno aktorzy–modele z epoki kamienia łupanego, starożytnego Egiptu, średniowiecza i XIX wieku. Nie zabrakło też...

Całą relację możesz przeczytać tutaj.
Obejrzyj też zdjęcia oraz film.

Claudia Babled, 2b gimnazjum


FORMIERZY
W ŁAZIENKACH KRÓLEWSKICH 13-10-2017

kliknij tu, by obejrzeć zdjęcia z wyjazdu
  Październikowy jesienny dzień klasa IIIC spędziła w Łazienkach Królewskich.
  Młodzież podczas spaceru po Królewskiej Galerii Rzeźby obejrzała wizerunki antycznych cesarzy, mitologicznych bogów i herosów.
  Młodzi ludzie mieli możliwość odkrycia roli kopii starożytnych rzeźb w XVIII-wiecznym poznawaniu świata, a później, wzorem formierów, wykonali własne gipsowe kopie wybranego motywu.   Prace były piękne, a zabawa z gipsem przednia. To były pouczające zajęcia. Taka lekcja o epoce zostawia trwały ślad na temat sztuki oświecenia.

Alicja Mrozek


GRA MIEJSKA 9-10-2017

   28 września 2017 r. w naszej szkole odbyła się zorganizowana przez panią Małgorzatę Olek gra miejska "Szare Szeregi - Zawiszacy". Wzięły w niej udział wszystkie klasy.
   Uczniowie z klas 0-4 poznawali historię Szarych Szeregów na terenie szkoły, zaś klasy 7 oraz 2 i 3 gimnazjum ruszyły do centrum Warszawy.
Film jest relacją klasy 7c z trasy po Warszawie.
Montażem filmu zajął się Wojciech Szacoń.


INTEGRACJA KLAS SIÓDMYCH 3-10-2017


kliknij tu, by obejrzeć zdjęcia z wyjazdu
Dnia 25.09.2017r. (poniedziałek) odbył się wyjazd integracyjny dla wszystkich klas siódmych. Zbiórka odbyła się pod szkołą o godzinie 8:00. Przeliczeni przez wychowawców wsiedliśmy do dwóch autokarów i ruszyliśmy na podbój podwarszawskich lasów.
Na miejsce (czyli w okolice Mińska Mazowieckiego) przyjechaliśmy około 10:00. Rozpoczęliśmy od rozpalania ognia krzesiwem. Pan przewodnik zaprezentował nam, jak zrobić, aby skutecznie podpalić bawełniany wacik. Następnie sami musieliśmy zapalić waciki, po czym przewodnik zorganizował konkurs pod hasłem „kto szybciej zapali wacik bez jednej ręki”. Niestety, moja klasa przegrała ten konkurs, ale nie przejmowaliśmy się, ponieważ wiedzieliśmy, że czeka nas jeszcze wiele innych gier i zabaw.
Około godziny 11 rozpoczęła się gra we flagi – rywalizowaliśmy między klasami. Naszym pierwszym zadaniem było schowanie flagi tak, żeby była widoczna, ale w trudno dostępnym miejscu dla przeciwnika. Podzieliliśmy się w obrębie swoich klas na dwie grupy – obrońców i atakujących. Obrońcy mieli pilnować, aby przeciwnicy nie znaleźli flagi, a atakujący musieli znaleźć flagę przeciwników. Niestety, moja klasa znów przegrała
Po południu rozpoczęła się kolejna tura zabaw. W tym celu podzielono nas na cztery grupy. Każda z nich uczestniczyła w następujących grach i szkoleniach:
- walka na pałki,
- bieg przez tor przeszkód,
- rozmowa z ratownikiem medycznym na temat udzielania pierwszej pomocy,
- strzelanie z byłym członkiem GROM-u.
Na koniec naszego wyjazdu rozpoczęło się ognisko. Piekliśmy kiełbaski i chleb, miło rozmawialiśmy i integrowaliśmy się.
O godzinie 15 wsiedliśmy do autokaru. Pod szkołę dotarliśmy na godzinę 16:30.

Franciszek Trześniewski, 7c ^


KONKURS "PORTRET NAUCZYCIELA" 25-09-2017

   Z okazji Dnia Edukacji Narodowej w naszej szkole organizowany jest konkurs na PORTRET NAUCZYCIELA. Pracę można wykonać w dowolnej technice.
   Praca na odwrocie powinna zawierać imię i nazwisko autora, klasę, tytuł dzieła.
   Prace przyjmuje pani Katarzyna Ciszewska (w sali nr 0) oraz pani Paulina Nowak-Drapińska (w sali nr 19). Ostateczny termin oddania prac to 11 października.
   Ogłoszenie wyników i rozdanie nagród odbędzie się 13 października.

Organizatorzy: uczniowie klasy 2b


ZEBRANIE RODZICÓW 5-09-2017

Pierwsze zebranie rodziców odbędzie się w środę 6 września o godzinie 18.00


ŚWIETLICA 26-08-2017

Dla wszystkich chętnych z klas I– II organizujemy dyżur świetlicy w dniach 1 września oraz 4 września w godzinach 7:00 – 17:00. Prosimy o zapisy w sekretariacie szkoły tel. 22 863 73 04.


ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018 21-08-2017

Klasy „0” rozpoczynają swoje zajęcia już 1 września 2017 r.
(w godz. 7:00 – 17:00)

Rok szkolny rozpoczynamy w poniedziałek 4 września.
    Szkoła Podstawowa
  • klasy 0-2 godz. 9.00
  • klasy 4-7 godz. 10.00
    Gimnazjum
  • klasy 2 i 3 godz. 11.00
8:00 – Msza święta w Kościele Św. Teresy od Dzieciątka Jezus

Test poziomujący z języka angielskiego dla uczniów klas 4 i 7 przeprowadzają wychowawcy w klasach. Prosimy o przyniesienie długopisów. Test jest przewidziany na 45 minut.

na początek