ORGANIZACJA ROKU SZKOLNEGO   |  RADA RODZICÓW

ROK SZKOLNY 2018/2019


REKRUTACJA NA ROK SZKOLNY 2019/2020 14-12-2018

Komunikat MEN na temat rekrutacji na rok szkolny 2019-2020
List Minister Edukacji do Rodziców
Ulotka dotycząca rekrutacji do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych na rok szkolny 2019-2020


WYJAZD DO LONDYNU 8-12-2018
     Pełni dobrych wrażeń, uczniowie z nauczycielami wrócili z warsztatów językowych w Londynie.
     Odbyliśmy niejeden klimatyczny i magiczny spacer urokliwymi uliczkami londyńskimi, śladami Harrego Pottera. Nasz Muggle Tour z anglojęzycznym przewodnikiem okazał się nie tylko interesujący ale również dał nam możliwość poznania języka angielskiego w naturalnej rozmowie. W naszym programie było między innymi zwiedzanie Tower of London, wizyta w Muzeum Historii Naturalnej czy Science Museum. Zagościliśmy w Oxfordzie, gdzie odbyliśmy spacer z uwzględnieniem miejsc ukazanych w filmie o Harrym Potterze. Bardzo podobała się zmiana warty przed Pałacem Buckingham. Głównym punktem naszej wycieczki była wizyta w Warner Bros Studio, które w całości poświęcone jest Harremu Potterowi. Byliśmy pod ogromnym wrażeniem tego miejsca.

     Przez 2 dni po Londynie poruszaliśmy się metrem, kolejką naziemną oraz tradycyjnymi dwupiętrowymi czerwonymi autobusami, które są znakiem szczególnym Londyńczyków, niezmiennym od wieków. To także okazało się wielka atrakcją, podobnie jak obserwacja wielokulturowego społeczeństwa miasta. Nasza młodzież spisała się znakomicie. Nie ma lepszej!!!

Katarzyna Kwiatkowska


PROMIENISTE MIKOŁAJKI! 8-12-2018

Uczniowie klas 8A, 8B, 8C oraz gimnazjalnych 3A i 3B złożyli w prezentach swoje serce na rzecz potrzebujących.
Obdarowany został przez nas Dom Matki z Dzieckiem w Brwinowie!

    6 grudnia br. sfinalizowaliśmy akcję Promieniste Mikołajki dla samotnych Matek z Dziećmi obecnie mieszkających w domu „Nazaret” w Brwinowie. Zebraliśmy szereg artykułów pierwszej potrzeby dla mamy i dziecka. Wśród nich znalazły się środki czystości, kosmetyki, słodycze, płatki, mleko, zabawki, gry, a nawet ubranka dla dzieci. Akcję koordynowała Lidia Pachuta oraz delegowani uczniowie.
    Składamy serdeczne podziękowania dla uczniów i rodziców, którzy z ochotą zaangażowali się w akcję. Miło zobaczyć uśmiech na twarzy drugiego człowieka!

Wychowawcy klas


CATERING MARIANNA 29-10-2018
 • Opłaty za grudzień 2018


  OD ZABAWY DO SPORTU 23-11-2018
       W dniu 19.11.18 reprezentacja uczniów biorących udział w zajęciach "Od zabawy do sportu" wzięła udział w dzielnicowych rozgrywkach. Dla wielu dzieci były to pierwsze zawody, w których mogły rywalizować z reprezentantami włochowskich szkół. Gratulujemy im odwagi, sportowego ducha walki i pełnego zaangażowania w rywalizację.


  ŚNIADANIE DAJE MOC 13-11-2018
      W celu zwiększenia świadomości uczniów na temat roli zdrowego odżywiania, nasza szkoła po raz drugi włączyła się do ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Śniadanie daje moc”, organizowanej przez koalicję Partnerstwo dla Zdrowia oraz Instytut Matki i Dziecka.
       8 listopada 2018 r. uczniowie klas 0-III najpierw przygotowali, a potem wspólnie spożywali śniadanie. W przygotowaniach ochoczo wsparli nas rodzice uczniów. Dzięki nim na naszych szkolnych „stolikach śniadaniowych” znalazły się różnorodne, zdrowe produkty spożywcze oraz świeżo wyciskane soki. Na deser każdy mógł skosztować witamin zawartych w pysznych i zdrowych owocach. Nauczyciele wspólnie z uczniami omówili zasady zdrowego odżywania oraz zasady zachowania higieny podczas przygotowywania posiłków.
      Wspólne przygotowywanie śniadania okazało się świetną zabawą dla wszystkich uczniów, a ponadto okazją do pogłębienia wiedzy na temat istoty śniadań w diecie ucznia. Była to również okazja do integracji zespołu klasowego, a także lekcja kulturalnego spożywania posiłków.

  Katarzyna Mielcarz


  LIST DO RODZICÓW 8-11-2018


  KONKURS PLASTYCZNY 8-11-2018


  PROMOCJA CZYTELNICTWA 8-11-2018
       Jak co roku pod koniec października w bibliotece szkolnej odbyło się spotkanie z pierwszaczkami SP z okazji „Pasowania na Czytelnika”. 29.10 gościła w czytelni 1a, następnego dnia 1c, a 31.10 w środę 1b. Dzieci poprzez zabawę poznały bibliotekę i zasady wypożyczania, oraz jak i dlaczego należy szanować książeczki. Najważniejszym punktem programu było złożenie przyrzeczenia: „Tobie, książko przyrzekamy, że szanować cię będziemy, krzywdy zrobić ci nie damy”. Nauczyciel bibliotekarz, ujmując księgę, każdego ucznia pasował na czytelnika. Dzieci dostały na pamiątkę dyplomy i mogły wypożyczyć książkę do domu.

  Iwona Dąbska-Kluska


  CATERING MARIANNA 29-10-2018
 • Opłaty za listopad 2018


  SPOTKANIE Z JERZYM BOŃCZAKIEM 19-10-2018
       W związku z Narodowym Programem Rozwoju Czytelnictwa kupujemy nowe książki do biblioteki i zapraszamy do ich czytania. Miesiąc październik to Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Jedną z akcji, która miała promować czytelnictwo było zaproszenie do naszej szkoły mistrza kina polskiego, wybitnego aktora i reżysera Jerzego Bończaka. Aktor przeczytał uczniom starszych klas fragment książki Jamesa Bowena pt. „Kot Bob i ja”. Odpowiadał również na pytania młodych ludzi. Powiedział, że nie lubił czytać książek z przymusu, dlatego w szkole nie przepadał za lekturami, a niektóre docenił dopiero później. Jego zdaniem zupełnie inaczej jest czytać dla relaksu i przyjemności. Gdy był młodszy lubił kryminały, teraz pochłania praktycznie wszystko co go zainteresuje, nie licząc oczywiście mnóstwa scenariuszy i sztuk teatralnych. Aktor czyta wiele książek na raz. Pochodzi z takiego pokolenia, które woli papier od urządzenia komputerowego. Mówił, że bardzo chętnie ogląda współczesne kino polskie, które ostatnio jest w coraz lepszej kondycji. Widział już „Kler” i chętnie wybierze się na film Marka Koterskiego „7 uczuć”.
  To miłe, że Pan J. Bończak zgodził się spotkać z uczniami i nauczycielami naszej szkoły!

  Iwona Dąbska-Kluska


  WIELKI SUKCES NASZYCH DZIEWCZYN! 18-10-2018
      W ramach rozgrywek 52 Warszawskiej Olimpiady Młodzieży w piłkę nożną dziewcząt reprezentacja naszej szkoły zdobyła srebrne medale. Dziewczęta rozegrały 11 meczów, nie przegrywając ani razu. W finałowym starciu padł remis 1:1, ale lepsza w konkursie rzutów karnych okazała się drużyna z Ursynowa.
   Naszą szkołę reprezentowały:
  1. Zawadzka Magda 3e
  2. Szmytkowska Oliwia 3e
  3. Kosińska Sandra 3e
  4. Wiśniewska Gabriela 8c
  5. Kumór Michalina 3a
  6. Żygadło Katarzyna 8a
  7. Wilkoszewska Amelia 8d

  Drużynę prowadził Łukasz Zieliński


  ROZGRYWKI WOM 18-10-2018
       W ramach rozgrywek 52 Warszawskiej Olimpiady Młodzieży w piłkę nożną chłopców reprezentacja naszej szkoły zdobyła miejsca 9-12.
   Naszą szkołę reprezentowali:
  1. Kacper Parobczyk 8b
  2. Maciej Jędrych 8b
  3. Maksym Shiroz 8b
  4. Juliusz Jul 3d gim
  5. Piotr Sobieraj 3d gim
  6. Aleksander Dwórnik 3d gim
  7. Igor Burda 8c
  8. Oskar Fus 3a gim
  9. Michał Śledziak 3a gim

  Drużynę prowadził Łukasz Zieliński


  ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH 17-10-2018
       5 października br. w naszej szkole odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klas pierwszych. Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej musieli przedstawić to, czego już się w szkole nauczyli. Gotowi, odświętnie ubrani i bardzo przejęci przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności. W obecności Pani Dyrektor, rodziców oraz zaproszonych gości zaprezentowali krótki program artystyczny, w którym zdali pierwszy egzamin na uczniów. Śpiewająco odpowiadali na pytania dotyczące naszej ojczyzny, bezpiecznego poruszania się po drogach oraz zasad zachowania w różnych sytuacjach. Wszyscy jednogłośnie stwierdzili, że egzamin na ucznia zdali i mogą zostać przyjęci w poczet uczniów Szkoły Podstawowej nr 359 .

      Doniosłym momentem uroczystości było ślubowanie pierwszoklasistów, które wzbudziło wiele emocji. Kolorowym ołówkiem, aktu pasowania dokonała Pani Dyrektor – Małgorzata Michalska.

       „Ślubuję być dobrym Polakiem, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły. Będę uczyć się w szkole jak kochać Ojczyznę, jak dla niej pracować, kiedy urosnę. Będę starał się być dobrym kolegą, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom” - takie przyrzeczenie składali pierwszoklasiści. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, a w salach czekała na nich słodka niespodzianka.

      Wszystkim pierwszoklasistom Szkoły Podstawowej nr 359 w Warszawie życzymy sukcesów w nauce i jak najlepszych ocen na pierwszym szkolnym świadectwie .

  Wychowawcy klas pierwszych


  NASZA SZKOŁA MA 80 LAT! 14-10-2018
       5 października br. świętowaliśmy 80-lecie szkoły. Z tej przyczyny wszyscy – nauczyciele, uczniowie i rodzice – starali się, by ten dzień wyglądał inaczej niż inne szkolne dni. Rozpoczęliśmy Mszą św. w kościele pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus i Męczenników Rzymskich. Dla podkreślenia uroczystych obchodów przygotowaliśmy specjalny, okolicznościowy wystrój budynku, w tym wyjątkową wystawę przedstawiającą historię naszej szkoły na Promienistej. Grono uczniów przygotowało program artystyczny, w którym swoje talenty pokazali uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum.

      Mury „Promienistej” gościły wielu wyjątkowych gości, m.in. Pana Burmistrza Michała Wąsowicza, Przewodniczącego Rady Dzielnicy Pana Andrzeja Krupińskiego, Komendanta dh phm. Zbigniewa Dziubkowskiego, Komendanta Szarych Szeregów Bogdana Kettera, przedstawicieli placówek kulturalno-oświatowych oraz Rady Rodziców.

      Miłym śladem jubileuszu pozostały wpisy w księdze pamiątkowej oraz kolorowe murale na elewacji budynku wykonane przez uczniów naszej szkoły.

  Lidia Pachuta


  KONKURS NA KRZYŻÓWKĘ 02-10-2018

      Z okazji Dnia Edukacji Narodowej klasy 4a oraz 3a wraz z wychowawcami zapraszają do wzięcia udziału w konkursie na krzyżówkę.

  REGULAMIN KONKURSU:
  1. Celem konkursu jest przygotowanie krzyżówki. Hasła, które będą występowały w krzyżówce powinny mieć tematykę szkolną.
  2. Rozwiązaniem krzyżówki powinno być hasło: Dzień Edukacji Narodowej.
  3. Format pracy dowolny. Wykonanie zależy od uczestników, ich kreatywności i zaangażowania, a także ilości i rodzaju zgromadzonych informacji.
  4. Praca może być przygotowana przez całą klasę, grupę lub indywidualnie.
  5. Termin składania prac: 11 października, do biblioteki szkolnej.
  6. Prace będą oceniane w trzech kategoriach:
    a. kl. 0-3 SP
    b. kl. 4-6 SP
    c. kl. 7 i 8 SP oraz 3 GIM
    Prace będą oceniane pod względem doboru haseł oraz formy graficznej.
  7. Komisja konkursowa w składzie: Wicedyrektor Małgorzata Laśkiewicz, Pani bibliotekarka Iwona Dąbska-Kluska oraz nauczycielka j. polskiego Pani Monika Jakubowska dokona oceny prac.
  8. Konkurs wlicza się do Super klasy.


  CATERING MARIANNA 27-09-2018
 • Opłaty za październik 2018


  DZIEŃ ZIEMI 27-09-2018
       W dniu 21.09.2018 roku uczniowie Zespołu Szkół nr 17 im. Zawiszaków Proporca „Victoria” wzięli udział w akcji „Sprzątanie Świata”. W akcje zaangażowało się blisko 150 osób z 8 klas, 4b, 5a, 3ag, 3bg, 3dg, 3eg, 8b i 8d. Uczniowie wraz z nauczycielami wysprzątali teren wokół szkoły, obiektów KS „Przyszłość” Włochy i pobliski park Kombatantów.
  Uczniowie zebrali blisko 40 worków ze śmieciami.

  Beata Jadam


  CATERING MARIANNA 30-08-2018


  ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019 21-08-2018

  Rok szkolny rozpoczynamy w poniedziałek 3 września.

   Szkoła Podstawowa
  • klasy 0-3 godz. 9.00
  • klasy 4-7 godz. 10.00
  • klasy 8    godz. 11.00
   Gimnazjum
  • klasy 3 godz. 11.00
  8:00 – Msza święta w Kościele Św. Teresy od Dzieciątka Jezus

  Oddziały „0” mają swoje zajęcia w godz. 7:00 – 17:00

  Po rozpoczęciu roku szkolnego odbędzie się test poziomujący z języka angielskiego dla uczniów klas 4 i 7. Test przeprowadzą wychowawcy w klasach. Prosimy o przyniesienie długopisów. Test jest przewidziany na 45 minut.

  na początek