ORGANIZACJA ROKU SZKOLNEGO   |  RADA RODZICÓW

ROK SZKOLNY 2017/2018

24-11-2017

ZIMA W MIEŚCIE

Nasza szkoła organizuje akcję "Zima w mieście". Materiały do pobrania (PDF):
Karta uczestnika Karta kwalifikacyjna Regulamin
Zima w Mieście 2018 – Dzielnica Włochy

WAŻNE!
Prosimy opłat za posiłki dokonywać w terminie 02.01.–09.01.2018r.
Do karty zgłoszenia proszę dołączyć potwierdzenie zapłaty.

Opłat za posiłki można dokonywac przelewem na konto:
PPUH MARIANNA Agnieszka Kunert
PKO BP 13 1020 1185 0000 4802 0249 0316

lub bezpośrednio w stołówce szkolnej.

^


19-11-2017

NASI NAUCZYCIELE W PLEBISCYCIE
„NAUCZYCIEL NA MEDAL”

   Ruszył plebiscyt „Nauczyciel na medal”, do którego rodzice i uczniowie zgłosili również naszych trzech nauczycieli. Aby zagłosować, należy wysłać sms pod nr 72355 z numerem nauczyciela.

Strona plebiscytu znajduje się tutaj.

^


13-11-2017

SZKOŁA BLIŻEJ NAUKI

   Projekty badawcze, prowadzone przez uczniów we współpracy z naukowcami, wyposażenie pracowni i lekcje pełne eksperymentów. Rusza dwuletni projekt Szkoła Bliżej Nauki, realizowany przez Centrum Nauki Kopernik w partnerstwie z samorządami z Mazowsza. Bierze w nim udział 38 szkół z Warszawy, a wśród nich nasza szkoła podstawowa. Więcej informacji znajdziesz tutaj.

^


10-11-2017

ŚNIADANIE DAJE MOC

   W tym roku nasza szkoła przyłączyła się po raz pierwszy do ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Śniadanie daje moc”. 8 listopada klasy Oa i Ob zorganizowały w sali wspólne śniadanie. W przygotowaniach wsparli nas rodzice naszych uczniów. Dzięki nim na naszym szwedzkim stole znalazły się same zdrowe produkty. Dzieci z przygotowanych składników ułożonych na talerzach robiły pyszne, kolorowe kanapki. Na stołach znalazły się także owoce, warzywa oraz płatki i jogurty. Nie zabrakło również świeżo wyciskanych soków.
   Swoją obecnością zaszczyciła nas Pani Dyrektor Małgorzata Laśkiewicz, która zjadła razem z nami śniadanie. Celem tej akcji było zwiększenie świadomości na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka. Przed śniadaniem omówiliśmy piramidę żywieniową i zasady prawidłowego odżywiania. Wspólne przygotowywanie i spożycie śniadania sprawiło dzieciom wiele przyjemności i na pewno wszystkim dobrze smakowało.

   Dzieci nauczyły się jak ważne jest codzienne, zdrowe śniadanie dla funkcjonowania organizmu. Wierzymy, że udział w akcji przyczyni się do zmiany nawyków żywieniowych i większej dbałości o spożywanie śniadania – w domu i szkole.

Wychowawcy klas Oa i Ob^


7-11-2017

PASOWANIE NA CZYTELNIKA

   Miesiąc październik to Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Dlatego m.in. w tym, miesiącu w bibliotece szkolnej odbyło się spotkanie z pierwszaczkami SP z okazji „Pasowania na Czytelnika”. 30 października gościła w bibliotece 1b, a następnego dnia 1a.
   Zanim dzieci stały się oficjalnie czytelnikami, zwiedziły czytelnię i bibliotekę. Bawiąc się w pociąg, „jeździły” między regałami i oglądały księgozbiór. Poznały dział, gdzie leżą książki dla najmłodszych. Następnie „pociąg” udał się na stację nr 1 pt. ”Oczekiwanie na czytelnika” – tutaj uczniowie zobaczyli jak piękne i kolorowe mogą być książeczki, o które wszyscy dbają. Czekają one na czytelników.

   Kolejną stacją nr 2 było „Zniszczone piękno” – tutaj książki były podarte, zniszczone, pomazane, miały brudne kartki. Dzieci poznały prośby książek: „nie pisz po mnie, nie rysuj”, „nie czytaj mnie podczas jedzenia”, „nie śliń palców podczas czytania”, nie wyrywaj moich kartek”...
   Na kolejnej stacji nr 3 pt. „Narodziny bajki” dla rozgrzewki dzieci opowiadały o ulubionych książeczkach. Następnie same wmyślały wątki swojej bajki, notowane przez bibliotekarza, które później ilustrowały.
   Wtedy nastąpił najważniejszy punkt programu. Dzieci złożyły przyrzeczenie: „Tobie, książko przyrzekamy, że szanować cię będziemy, krzywdy zrobić ci nie damy”. Nauczyciel bibliotekarz, ujmując księgę, każdego ucznia pasował na czytelnika. Dzieci dostały na pamiątkę dyplom i mogły wypożyczyć książkę do domu.

Iwona Dąbska-Kluska^


6-11-2017

KONKURS LINGWISTYCZNY Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Szanowni Państwo,
Zapraszamy do wzięcia udziału w Konkursie Lingwistycznym z Języka Angielskiego – poprzednie edycje tego konkursu odbywały się pod szyldem Mazowieckiego Konkursu Lingwistycznego.

Konkurs podzielony jest na dwie grupy wiekowe:
  1. Klasy V i VI – szkoła podstawowa,
  2. Klasy VII – szkoła podstawowa i II i III gimnazjum,

Konkurs skierowany jest szczególnie do uczniów uzdolnionych językowo. Zadania na etap szkolny obejmują poziom A2 dla szkoły podstawowej oraz B1 dla gimnazjum, pozostałe etapy obejmują poziomy B2 oraz C1.
Zgłoszenia przyjmujemy tylko za pośrednictwem adresu mailowego mklangielski@gmail.com do 17 listopada 2017r.
Więcej informacji znajdziesz tutaj:


Z poważaniem,
Zespół Nauczycieli Języka Angielskiego
Gimnazjum nr 113^


1-11-2017

IMAGINACJE - POEZJA OKIEM KAMERY

   Zapraszamy uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z województwa mazowieckiego do udziału w Konkursie Filmowym „Imaginacje - poezja okiem kamery”.

Wszelkie informacje na: http://imaginacje-promienista.blogspot.com/

Paulina Nowak-Drapińska ^


1-11-2017

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ NA PROMIENISTEJ

   W piątek 13 października w szkolnej sali gimnastycznej odbył się apel z okazji Dnia Nauczyciela. Tym razem organizatorami byli uczniowie klasy 2b gimnazjum po opieką pani Katarzyny Ciszewskiej i pani Pauliny Nowak-Drapińskiej.
   Już od godziny ósmej uczniowie zawzięcie pracowali nad dekoracją sali, ustawianiem krzeseł i ławek oraz podłączeniem sprzętu nagłaśniającego. Po przyjściu ucharakteryzowanych aktorów zrobiono próbę generalną. Około godziny 10 wszystko było dopięte na ostatni guzik i zaczęli pojawiać się pierwsi widzowie.
   Uroczystość rozpoczęła się przedstawieniem na temat mody uczniów i nauczycieli na przestrzeni epok historycznych. Na scenie pojawiali się kolejno aktorzy–modele z epoki kamienia łupanego, starożytnego Egiptu, średniowiecza i XIX wieku. Nie zabrakło też...

Całą relację możesz przeczytać tutaj.
Obejrzyj też zdjęcia oraz film.

Claudia Babled, 2b gimnazjum ^


13-10-2017

FORMIERZY W ŁAZIENKACH KRÓLEWSKICH


kliknij tu, by obejrzeć zdjęcia z wyjazdu
  Październikowy jesienny dzień klasa IIIC spędziła w Łazienkach Królewskich.
  Młodzież podczas spaceru po Królewskiej Galerii Rzeźby obejrzała wizerunki antycznych cesarzy, mitologicznych bogów i herosów.
  Młodzi ludzie mieli możliwość odkrycia roli kopii starożytnych rzeźb w XVIII-wiecznym poznawaniu świata, a później, wzorem formierów, wykonali własne gipsowe kopie wybranego motywu.   Prace były piękne, a zabawa z gipsem przednia. To były pouczające zajęcia. Taka lekcja o epoce zostawia trwały ślad na temat sztuki oświecenia.

Alicja Mrozek ^


9-10-2017

GRA MIEJSKA

   28 września 2017 r. w naszej szkole odbyła się zorganizowana przez panią Małgorzatę Olek gra miejska "Szare Szeregi - Zawiszacy". Wzięły w niej udział wszystkie klasy.
   Uczniowie z klas 0-4 poznawali historię Szarych Szeregów na terenie szkoły, zaś klasy 7 oraz 2 i 3 gimnazjum ruszyły do centrum Warszawy.
Film jest relacją klasy 7c z trasy po Warszawie.
Montażem filmu zajął się Wojciech Szacoń.

^


3-10-2017

INTEGRACJA KLAS SIÓDMYCH


kliknij tu, by obejrzeć zdjęcia z wyjazdu
Dnia 25.09.2017r. (poniedziałek) odbył się wyjazd integracyjny dla wszystkich klas siódmych. Zbiórka odbyła się pod szkołą o godzinie 8:00. Przeliczeni przez wychowawców wsiedliśmy do dwóch autokarów i ruszyliśmy na podbój podwarszawskich lasów.
Na miejsce (czyli w okolice Mińska Mazowieckiego) przyjechaliśmy około 10:00. Rozpoczęliśmy od rozpalania ognia krzesiwem. Pan przewodnik zaprezentował nam, jak zrobić, aby skutecznie podpalić bawełniany wacik. Następnie sami musieliśmy zapalić waciki, po czym przewodnik zorganizował konkurs pod hasłem „kto szybciej zapali wacik bez jednej ręki”. Niestety, moja klasa przegrała ten konkurs, ale nie przejmowaliśmy się, ponieważ wiedzieliśmy, że czeka nas jeszcze wiele innych gier i zabaw.
Około godziny 11 rozpoczęła się gra we flagi – rywalizowaliśmy między klasami. Naszym pierwszym zadaniem było schowanie flagi tak, żeby była widoczna, ale w trudno dostępnym miejscu dla przeciwnika. Podzieliliśmy się w obrębie swoich klas na dwie grupy – obrońców i atakujących. Obrońcy mieli pilnować, aby przeciwnicy nie znaleźli flagi, a atakujący musieli znaleźć flagę przeciwników. Niestety, moja klasa znów przegrała
Po południu rozpoczęła się kolejna tura zabaw. W tym celu podzielono nas na cztery grupy. Każda z nich uczestniczyła w następujących grach i szkoleniach:
- walka na pałki,
- bieg przez tor przeszkód,
- rozmowa z ratownikiem medycznym na temat udzielania pierwszej pomocy,
- strzelanie z byłym członkiem GROM-u.
Na koniec naszego wyjazdu rozpoczęło się ognisko. Piekliśmy kiełbaski i chleb, miło rozmawialiśmy i integrowaliśmy się.
O godzinie 15 wsiedliśmy do autokaru. Pod szkołę dotarliśmy na godzinę 16:30.

Franciszek Trześniewski, 7c ^


25-09-2017

KONKURS "PORTRET NAUCZYCIELA"

   Z okazji Dnia Edukacji Narodowej w naszej szkole organizowany jest konkurs na PORTRET NAUCZYCIELA. Pracę można wykonać w dowolnej technice.
   Praca na odwrocie powinna zawierać imię i nazwisko autora, klasę, tytuł dzieła.
   Prace przyjmuje pani Katarzyna Ciszewska (w sali nr 0) oraz pani Paulina Nowak-Drapińska (w sali nr 19). Ostateczny termin oddania prac to 11 października.
   Ogłoszenie wyników i rozdanie nagród odbędzie się 13 października.

Organizatorzy: uczniowie klasy 2b ^


5-09-2017

ZEBRANIE RODZICÓW

Pierwsze zebranie rodziców odbędzie się w środę 6 września o godzinie 18.00

^


26-08-2017

ŚWIETLICA

Dla wszystkich chętnych z klas I– II organizujemy dyżur świetlicy w dniach 1 września oraz 4 września w godzinach 7:00 – 17:00. Prosimy o zapisy w sekretariacie szkoły tel. 22 863 73 04.

^


21-08-2017

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

Klasy „0” rozpoczynają swoje zajęcia już 1 września 2017 r.
(w godz. 7:00 – 17:00)

Rok szkolny rozpoczynamy w poniedziałek 4 września.
    Szkoła Podstawowa
  • klasy 0-2 godz. 9.00
  • klasy 4-7 godz. 10.00
    Gimnazjum
  • klasy 2 i 3 godz. 11.00
8:00 – Msza święta w Kościele Św. Teresy od Dzieciątka Jezus

Test poziomujący z języka angielskiego dla uczniów klas 4 i 7 przeprowadzają wychowawcy w klasach. Prosimy o przyniesienie długopisów. Test jest przewidziany na 45 minut.

^