Dzień Edukacji Narodowej na Promienistej

            W piątek 13 października w szkolnej sali gimnastycznej odbył się apel z okazji Dnia Nauczyciela. Tym razem organizatorami byli uczniowie klasy 2b gimnazjum po opieką p. Katarzyny Ciszewskiej i p. Pauliny Nowak-Drapińskiej.

            Już od godziny ósmej uczniowie zawzięcie pracowali nad dekoracją sali, ustawianiem krzeseł i ławek oraz podłączeniem sprzętu nagłaśniającego. Po przyjściu ucharakteryzowanych aktorów zrobiono próbę generalną. Około godziny 10 wszystko było dopięte na ostatni guzik i zaczęli pojawiać się pierwsi widzowie.

            Uroczystość rozpoczęła się przedstawieniem na temat mody uczniów i nauczycieli na przestrzeni epok historycznych. Na scenie pojawiali się kolejno aktorzy–modele z epoki kamienia łupanego, starożytnego Egiptu, średniowiecza i XIX wieku. Nie zabrakło też przedstawicieli ucznia współczesnego. Niektóre kostiumy wyszły bardzo realistycznie i zjawiskowo. Publiczność była nimi zachwycona. Wybieg mody komentowali uczniowie prowadzący, wywołując salwy śmiechu na widowni. Następnie dwoje uczniów zaśpiewało, a raczej zarapowało, piosenkę o historii edukacji w Polsce. 

            Kolejnym punktem programu, który z resztą wywołał najwięcej emocji i poruszenia, był quiz wiedzy o nauczycielach. Każda klasa miała swoich reprezentantów, którzy usiłowali jak najlepiej odpowiedzieć i stanąć na podium. I miejsce zajęła klasa 7a, II – 3b, a III – 3d.

            Apel zakończono ogłoszeniem wyników szkolnego konkursu plastycznego „Portret nauczyciela”. Jury zdecydowało, że najlepsze prace należą do Euniki Herdy (kl. 2a – I miejsce), Karola Biedrzyckiego (kl. 2a – II miejsce), Aleksandry Uss, (kl. 4a – III miejsce), Julii Solki (kl. 0 – wyróżnienie), Sandry Kosińskiej (kl. 2e – I miejsce), Ruxandy Ursu (kl. 3c – II miejsce), Małgorzaty Cendrowicz (kl. 2c – III miejsce), Dominiki Jasik (kl. 3c – wyróżnienie).

       

 

Eunika
Herda

(1. miejsce)

portert pani Kingi Biernat

 

Sandra Kosinska

 (1 miejsce)

 portret pani Moniki Kucharskiej

 

Ruxanda
Ursu

(2. miejsce)

 portret pani Irminy Robak

 

Małgorzata Cendrowicz

(3. miejsce) 

portret pana Piotra Szafrańskiego

 

Wystawa prac

 

Przedstawiono także wyniki ankiet, w których uczniowie głosowali na nauczycieli w podanych kategoriach. Tytuł „Oazy spokoju” wygrała pani Beata Jadam. Pani Paulina Nowak-Drapińska została ogłoszona „Pracowitą pszczółką”. Według uczniów p. Katarzyna Ciszewska okazała się „Znawcą sztuki”. Panią Irminę Robak mianowano szkolnym „Wesołkiem”, a pani Monika Kucharska wygrała kategorię „Decybelowy szał”. „Królowymi mody” zostały p. Agnieszka Kryk i p. Paulina Nowak-Drapińska. Zaś tytuł „Królowa Promienistej” otrzymała pani dyrektor Małgorzata Michalska oraz pani wicedyrektor Małgorzata Laśkiewicz.

            Na koniec prowadzący podziękowali wszystkim pracownikom szkoły, gdyż trzeba pamiętać, że Dzień Edukacji Narodowej to nie tylko święto nauczycieli i uczniów, ale także panów dozorców, pań woźnych, pań sekretarek, bez których szkoła nie mogłaby funkcjonować.

            Po zakończeniu uroczystości uczniowie wrócili z nauczycielami do klas na lekcje, aby dalej celebrować, składać życzenia, roznosić kwiaty i czekoladki.

            Tegoroczny Dzień Edukacji Narodowej okazał się nadzwyczaj udany. Apel był żywo i ciekawie poprowadzony pomimo kilku drobnych wpadek prowadzących. Wydarzenie zakończyło się sukcesem i zostało nagrodzone gromkimi brawami.

Claudia Babled, 2b gimnazjum