Wycieczka integracyjna do Runowa

Wycieczka integracyjna do nadmorskiego Runowa odbyła się w dniach 19-22.09.2016r. Pojechali na nią uczniowie wszystkich pierwszych klas gimnazjum oraz nauczyciele. Podczas wycieczki mieliśmy lepiej się poznać i zintegrować.

Pierwszego dnia, zaraz po przyjeździe, zjedliśmy obiad i ruszyliśmy na podchody do lasu. W trakcie gry mieliśmy różne  wyzwania, nie tylko te, które zostawiała dla nas pierwsza grupa. Musieliśmy wszyscy  sforsować rwącą rzeczką. Opcje były dwie: przejście po linach lub przeskakiwanie po kamieniach. Było to dla nas dużym wyzwaniem.  Następne zadanie polegało na zdobyciu stromego szczytu. Byliśmy zmęczeni, ale wieczorem odpoczęliśmy przy ognisku.

We wtorek część osób pojechała do Łeby, zaś grupa która pozostała miała zajęcia survivalowe. Tego dnia również przechodziliśmy przez rwącą rzeczkę i wspinaliśmy się pod górkę. Po powrocie z lasu czekały na nas kolejne atrakcje takie jak ścianka wspinaczkowa, przejażdżki konne i bryczka. Po zajęciach i kolacji zorganizowano dla nas dyskotekę.

Trzeciego dnia wycieczki zostaliśmy podzieleni na dwie grupy. Pierwsza grupa poszła do lasu gdzie były przygotowane gry we flagi i saperów. Druga grupa strzelała z wiatrówki, łuku i wspinała się na wieżę ze skrzynek. Po obiedzie nastąpiła zamiana ról. Wieczorem zorganizowano dla nas pożegnalne ognisko połączone z dyskoteką.

Wszystkim wycieczka bardzo się  podobała o czym świadczą nasze pozytywne opinie:

- „Naszym zdaniem wycieczka była super, chętnie wrócimy tu za rok. Najciekawszym elementem były zabawy w lesie.”

-”Czołganie się, bitwa o flagę, ogniska – wycieczka była bardzo ciekawym przeżyciem i mimo tego, że padaliśmy ze zmęczenia, było naprawdę fajnie.”

- „Wycieczka była całkiem fajna, najlepsze były gry w lesie.”

- „Najbardziej podobały mi się ogniska i wolne momenty, żeby pogadać z moimi koleżankami z pokoju.”

- „Moim zdaniem na wycieczce nie tylko dobrze się poznaliśmy, ale nauczyliśmy wielu przydatnych rzeczy.”

 

                                                                                  Uczennica klasy 1c Martyna Pielaszek