„IMAGINACJE – POEZJA OKIEM KAMERY” -

 ZWYCIĘZCĄ!

         Jest mi niezmiernie miło poinformować, że zajęcia filmowe, w których w ubiegłym roku brały udział klasy drugie i trzecie, zdobyły bardzo ważną nagrodę – Warszawską Nagrodę Programów Edukacji Kulturalnej.

         Uroczysta gala wręczenia nagród odbyła się 13 października w Centrum Kreatywności na Pradze. To jakże podniosłe wydarzenie uświetniła pani prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz – Waltz. Przybyli również przedstawiciele Biura Edukacji i urzędów dzielnic. Naszą reprezentował pan Jerzy Kowaliszyn – zastępca burmistrza oraz pani Katarzyna Świtalska – naczelnik Wydziału Kultury oraz Inicjatyw Obywatelskich dla Dzielnicy. To właśnie z ich rąk miałam przyjemność odebrać nagrodę. Niezmiernie się wzruszyłam, bowiem do końca nie wierzyłam, że „Imaginacje” mogą zwyciężyć. A tu pierwsze miejsce w kategorii gimnazja!

Pragnę podziękować wszystkim uczniom, którzy w ubiegłym roku przez osiem miesięcy ciężko pracowali, by tworzyć etiudy filmowe. Gdyby nie Wy, drodzy uczniowie, „Imaginacje” umarłyby już na starcie. Jednak było inaczej. Każdy miesiąc przynosił kolejną dawkę emocji, a przede wszystkim niesamowite filmy, na które czekaliśmy z niecierpliwością. I finał, czyli festiwal, który był naszym celem. W Artystycznym Domu Animacji ADA było ciasno, duszno, ale to nie zabiło ciekawości i w skupieniu siedzieliśmy trzy godziny, by obejrzeć prawie 60 filmów – owoc Waszej pracy.

         Trzeba powiedzieć wprost – „IMAGINACJE” SĄ DZIEŁEM UCZNIÓW PROMIENISTEJ i ta nagroda jest dla nich!

Trzeba podziękować również sponsorom (Kino Muranów, Kino Luna, Muzeum Warszawy, Teatr Powszechny im. Z. Hübnera, Stowarzyszenie Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej, Fundacja Legii, Urząd dzielnicy Włochy m.st. Warszawy), którzy uwierzyli, że robimy coś ważnego.

Dla tych, którzy chcą poczytać o tym, jak przebiegały „Imaginacje”  i obejrzeć filmy (ok. 160 etiud) stworzone przez uczniów Promienistej zapraszam na:

https://akademiawaf2015.wordpress.com/2015/05/09/paulina-nowak-drapinska/

O Warszawskiej Nagrodzie Edukacji Kulturalnej i „Imaginacjach” - http://www.kulturalna.warszawa.pl/wiadomosci,1,8485.html?locale=pl_PL

Paulina Nowak-Drapińska