ROK SZKOLNY 2019/2020ZGUBIONE PODRĘCZNIKI 18-06-2020

Podajemy numer konta do wpłat za zniszczone podręczniki:
Zespół Szkół nr 17, 02-428 Warszawa, ul.Promienista 12A
z dopiskiem: wpłata za zgubione podręczniki imię nazwisko klasa ...
nr rachunku: Citi Handlowy 75 1030 1508 0000 0005 5090 5078


DZIEŃ OTWARTY ON-LINE 18-06-2020

ZAPRASZAMY NA DZIEŃ OTWARTY ON-LINE DLA KANDYDATÓW DO NASZEGO LICEUM
W DNIU 23 CZERWCA 2020
O GODZ. 17.00

https://meet.google.com/xua-sdgc-nvq


GŁOŚNE CZYTANIE NA PROMIENISTEJ 18-06-2020


KONKURS FILMOWY IMAGINACJE 17-06-2020
Zapraszamy na finałowy Festiwal, podsumowujący Mazowiecki Konkurs Filmowy "Imaginacje - poezja okiem kamery".
Planujemy uroczyste ogłoszenie werdyktu, uzasadnienie Jury i oczywiście oglądanie nagrodzonych filmów!

Małgorzata Bednarczyk
Paulina Nowak-Drapińska
Iwona Dąbska-Kluska


SZKOŁA KARATE ONLINE 17-04-2020


Dzień dobry,
od początku epidemii prowadzimy dla naszych zawodników zajęcia online, ale przygotowaliśmy ciekawy program dla rodziców z dziećmi, do wspólnej zabawy w domu. "Bądź Sensei dla swojego przedszkolaka" sugeruje przeznaczenie dla dzieci w wieku przedszkolnym, ale zerówkowicze i dzieciaki z klas pierwszych mogą spokojnie uczestniczyć. Dostęp do odcinków jest na tą chwilę całkowicie bezpłatny.

Link do pierwszego odcinka na kanale youtube:
https://www.youtube.com/watch?v=xSYAqT-DGdY&feature=youtu.be

Link do profilu facebookowego (dostępny również bez logowania w serwisie):
https://www.facebook.com/Senseiprzedszkolaka

Link do informacji na stronie klubowej:
https://www.karateklubwarszawa.pl/sensei-przedszkolaka/

Pozdrowienia,

Łukasz Rosiak
Karate Klub Warszawa
tel. 663 470 563


CHEMIA I FIZYKA W FOTOGRAFII 17-04-2020

Informujemy, że w tym roku szkolnym konkurs Chemia i fizyka w fotografii
nie odbędzie się.


MOJA OZDOBA WIELKANOCNA 16-04-2020

   15 kwietnia 2020 r. rozstrzygnięty został świetlicowy konkurs „Moja ozdoba wielkanocna”. Celem konkursu było upowszechnianie tradycji wielkanocnych oraz rozbudzanie wrażliwości twórczej dzieci. Zadanie uczestników polegało na samodzielnym wykonaniu dowolnej ozdoby związanej ze świętami wielkanocnymi. Uczniowie naszej szkoły mieli wiele interesujących pomysłów, powstało mnóstwo pięknych, oryginalnych dekoracji. Laureaci o wygranej zostali poinformowani drogą mailową. Wszystkim uczestnikom konkursu oraz laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Patrycja Dłużniak


ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE 10-04-2020


OGLĄDANIE I CZYTANIE 19-03-2020

Zapraszam na mojego bloga książkowo-bibliotecznego. Możecie tam znaleźć informacje o ciekawych książkach, wydarzeniach, konkursach i być może również o filmach.

Iwona Dąbska-Kluska


WAKACJE W PRZEDSZKOLACH 17-03-2020

Uproszczenie zapisów na dyżury wakacyjne w przedszkolach i oddziałach przedszkolnych w szkołach

W obecnej sytuacji epidemiologicznej rodzice nie składają w placówkach wniosków o wydanie hasła dostępu do systemu zapisów na dyżur wakacyjny. W dniach 23 - 25 marca br. dyrektorzy przedszkoli i szkół przekażą rodzicom na adresy mailowe hasła dostępu. Rodzice dzieci biorących udział w rekrutacji do przedszkoli/oddziałów przedszkolnych lub klas pierwszych na rok szkolny 2020/2021 korzystają z hasła nadanego w systemie elektronicznej rekrutacji.

Od 25 marca br. rodzice wypełniają wniosek na dyżur wakacyjny jedynie w elektronicznym systemie zapisów. Nie muszą dostarczać wersji papierowej wniosku do przedszkola/szkoły. Poniżej publikujemy zmodyfikowany harmonogram zapisów oraz zasady organizacji opieki wakacyjnej w przedszkolach i oddziałach przedszkolnych w szkołach w okresie lipiec – sierpień 2020 r.


REKRUTACJA DO SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH 10-03-2020

Szanowni Państwo!
Informacje dla kandydatów do szkół ponadpodstawowych dotyczące dni otwartych, harmonogramu rekrutacji i planu naboru znajdują się na stronie Biura Edukacji:


DZIEŃ OTWARTY DLA KANDYDATÓW 9-03-2020
Szanowni Państwo! Z powodu zagrożenia zarażeniem koronawirusem nastąpiła zmiana terminu Dnia Otwartego dla kandydatów do klas 7 i liceum na
29 kwietnia 2020r. godz. 17.00


PODAJ ŁAPĘ! 9-03-2020


    W naszej szkole zorganizowana została akcja „Podaj łapę” na rzecz podopiecznych Schroniska „Na Paluchu” w Warszawie. Celem tego przedsięwzięcia była poprawa standardu pobytu zwierząt w schronisku, kształtowanie postawy przyjaciela zwierząt oraz wdrażanie dzieci i osób dorosłych do aktywnego udziału w zbiórce karmy. Zebraliśmy 85kg suchej karmy, 51 puszek mokrej karmy, dużą ilość smakołyków, ciasteczek i kostek. Nie zabrakło koców, ręczników i innych tekstyliów, gotowych legowisk oraz różnego rodzaju zwierzęcych zabawek. Cieszymy się, że tak wielu uczniów odpowiedziało na nasz apel i wzięło udział w naszej akcji. Los bezdomnych, porzuconych zwierząt nie jest obojętny dzieciom i ich rodzicom. Dlatego z całego serca dziękujemy za wzięcie udziału w naszej akcji.


Dzielenie się tym co mamy – to dobry nawyk.

Katarzyna Mielcarz


GIEŁDA ZAWODÓW - DOBRZE WYBRANE 24-02-2020

Stolica promuje i popularyzuje szkolnictwo zawodowe. Podczas dwudniowej „Giełdy Zawodów” w Pałacu Kultury i Nauki - 11-12 marca, godz. 9.00-19.00 zaprezentują się stołeczne technika i szkoły branżowe I stopnia. Stołeczne szkoły zawodowe kształcą w 70 zawodach, które podczas wydarzenia zostaną zaprezentowane w podziale na następujące branże:
 • Gastronomia, Hotelarstwo i Turystyka
 • Ekonomia i Handel
 • Transport i Drogownictwo
 • Budownictwo
 • Nowe Technologie
 • Usługi
 • Fotografia i Multimedia
Uczniowie klas VIII szkół podstawowych, którzy odwiedzą giełdę będą mogli uzyskać informacje na temat różnych zawodów oraz zapoznać się ze specyfiką nauczania danego zawodu. Będą mogli porozmawiać z uczniami, którzy uczą się już danego zawodu a także skorzystać z indywidualnych porad doradców zawodowych.

Zwiedzający mogą liczyć na dodatkowe atrakcje - prezentacje multimedialne, gry edukacyjne i filmy przygotowane przez szkoły zawodowe.

Zapisy będą prowadzone za pomocą systemu elektronicznej rejestracji pod adresem: gieldazawodow.wcies.edu.pl od 25 lutego od godz. 9.00 do 5 marca lub do wyczerpania limitu miejsc. Rejestracja obejmuje zorganizowane grupy uczniów ze szkół podstawowych (do 32 uczniów) wraz z opiekunem.

Wstęp wolny dla rodziców od godz. 15.00 do 19.00


WIEM CO JEM 18-02-2020

    Uczniowie klas drugich wzięli udział w warsztatach o zdrowym stylu życia, organizowanych w ramach kampanii społecznej „Wiem, co jem” . Warsztaty podzielone zostały na trzy spotkania. Na pierwszym spotkaniu dzieci zapoznały się z piramidą żywienia. Na drugim dzieci samodzielnie przygotowały śniadanie, które stworzyły z pełnowartościowych produktów, które w tym dniu przyniosły ze sobą. Ostatniego dnia warsztatów instruktorzy zaproponowali różne zabawy dzieci w myśl idei "ruch to zdrowie".


Wychowawcy klas drugich


WARSZAWSKA SYRENKA 18-02-2020

    W tym roku w Dzielnicowym Konkursie Recytatorskim, który obejmował eliminacje do 43. Konkursu „Warszawska Syrenka” brało udział ośmioro uczniów naszej szkoły. Przesłuchania konkursowe odbyły się 23 stycznia 2020r. Uroczystość wręczenia nagród miała miejsce w czwartek 30.01.2020 o godz. 13:00 w Domu Kultury „Włochy” ul. Bolesława Chrobrego 27. Sześć osób z naszej ósemki, zostało wyróżnionych i nagrodzonych. Gratulacje dla młodych artystów!


KONKURS "CHEMIA I FIZYKA W FOTOGRAFII" 6-02-2020

Zapraszamy do udziału w VII edycji warszawskiego konkursu „Chemia i fizyka w fotografii”!
ZAŁOŻENIA OGÓLNE KONKURSU
 1. Organizatorem Konkursu jest Zespół Szkół nr 17 im. Zawiszaków Proporca „Victoria”, ul. Promienista 12a, 02-428 Warszawa.
 2. Za prawidłowy przebieg Konkursu odpowiadają nauczyciele ZS nr 17: Agnieszka Bójko oraz Małgorzata Wenus.
 3. Konkurs jest adresowany do uczniów klas VII–VIII szkół podstawowych zlokalizowanych na terenie m.st. Warszawy.
 4. Celem Konkursu jest uchwycenie ciekawych zjawisk fizycznych i procesów chemicznych w otaczającym nas świecie.
 5. Konkurs składa się z dwóch etapów:
      Etap I – szkolny,
      Etap II – rejonowy
 6. Przy ocenie prac będzie brana pod uwagę umiejętność dostrzegania i dokumentowania zjawisk fizycznych i procesów chemicznych.
 7. Dodatkowe informacje i wyjaśnienia można uzyskać pod numerem telefonu 022 863 73 04 lub pod adresem e-mail: fizyka3c@op.pl.
Pozostałe informacje oraz potrzebne formularze znajdziesz w regulaminie warszawskiego konkursu CHEMIA I FIZYKA W FOTOGRAFII

Agnieszka Bójko i Małgorzata Wenus


KONKURS FILMOWY "IMAGINACJE" 6-02-2020

    Zapraszamy uczniów klas siódmych i ósmych oraz szkół średnich z województwa mazowieckiego do udziału w Konkursie Filmowym „Imaginacje - poezja okiem kamery”. Zbierzcie grupę reżyserską złożoną z maksymalnie pięciu osób, poszukajcie opiekuna w osobie jakiegoś nauczyciela, wybierzcie wiersz poety XX lub XXI wieku i zrealizujcie, inspirując się wierszem, maksymalnie 10 minutową etiudę. Czeka wiele atrakcyjnych nagród, w tym kamera GoPro Hero7 Black. Zachęcamy!

Więcej informacji na: http://imaginacje-promienista.blogspot.com/

Iwona Dąbska-Kluska
Katarzyna Ciszewska
Małgorzata Bednarczyk
Paulina Nowak-Drapińska


ORATORSKI SUKCES 5-02-2020

    W piątek 31 stycznia br. w SP nr 362 w Warszawie odbyło się uroczyste podsumowanie XVI Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego, który jest organizowany przez Stowarzyszenie Warszawskich Nauczycieli Polonistów pod honorowym patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty.

    Reprezentująca naszą szkołę uczennica klasy 7a – Julia Rachtan – zdobyła w tym konkursie tytuł laureatki drugiego miejsca. Jej przemówienie pt. Patriotyzm w ujęciu św. Jana Pawła II, które wygłosiła w trakcie eliminacji 13 grudnia 2019 r. w X Pawilonie Cytadeli Warszawskiej, znalazło uznanie jury.

    Gratulujemy Julii oraz jej nauczycielce pani Lidii Pachucie i życzymy dalszych sukcesów na polonistycznej niwie!


KONKURS MITOLOGICZNY 28-01-2020


PROMIENISTE JASEŁKA! 2-01-2020

    Tegoroczne Jasełka na Promienistej szczerze bawiły i wprowadzały w atmosferę świąt Bożego Narodzenia. Uczniowie klas 6 wcielili się w kolędników przybywających do stajenki, prezentując jednocześnie różne typy uczniów - od prymusa przez zakochanych do spóźnialskiego i śmiałka klasowego. Wszystkich obdarował Mikołaj, w którego wcielił się super - nauczyciel p. Krzysztof Węglicki!
Wspólne szkolne kolędowanie odbywało się przy śpiewie chóru i występów solistek. Na koniec wszyscy zaśpiewali Merry Christmas Everyone!


NASZ GOŚĆ - KATARZYNA MORYC 12-01-2020

    Za nami kolejna odsłona Dnia Głośnego Czytania. W piątek 13.12 gościliśmy w czytelni pisarkę - Katarzynę Moryc. Pani Katarzyna prywatnie jest pracującą mamą trzech chłopców, natomiast zawodowo pisze książki dla dzieci i stosunkowo niedawno wydała książeczkę dla dzieci i rodziców pt.: „Bajkowierszyki dla młodej publiki, czyli o(d)powiadania na ważne pytania”. Jest także współwłaścicielką serwisów MAMAPożycza.pl oraz mamasharing.pl.

    Podczas spotkania z uczniami klas drugich, Pani Moryc przeprowadziła ciekawe warsztaty o emocjach, w których uczniowie z wielkim entuzjazmem brali udział. Podczas warsztatów Nasz Gość m.in. czytał i omawiał z dziećmi fragmenty swojej książki. Na zakończenie spotkania uczniowie dostali mały prezent, a mianowicie zakładki, na których dzieci mogły otrzymać autograf autorki. Chętni mogli kupić książkę. Pani Moryc ofiarowała bibliotece swoją najnowszą książkę i wpisała się do szkolnej Księgi Pamiątkowej.

    Spotkanie było kontynuacją serii spotkań i warsztatów mających na celu promocję czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Dodać należy, że piękne zdjęcia wykonała Pani Katarzyna Jurkiewicz-Młodawska, mama naszego ucznia.


Małgorzata Bednarczyk i Iwona Dąbska-Kluska


WARSZTATY GARNCARSKIE 2-01-2020

    21 listopada uczniowie klasy Ib wzięli udział w warsztatach garncarskich. Celem zajęć było przybliżenie historii garncarstwa oraz rozwijanie manualnych umiejętności dzieci. Pan Jacek Ciesielski opowiedział dzieciom o historii swojego zawodu, a następnie zaprezentował sposób wykonywania różnych przedmiotów z gliny. Dzieci uważnie słuchały opowieści, a później same przystąpiły do działania. Lepienie z gliny sprawiło im ogromną radość, każdy uczestnik warsztatów miał możliwość własnoręcznie uformować gliniane naczynie i zabrać je do domu. Twórcza praca przyniosła dzieciom dużo satysfakcji i radości!!! ;)


ANDRZEJKI 2-01-2020

    29 listopada, zgodnie z tradycją, odbyły się zabawy andrzejkowe dla uczniów, którzy mogli dowiedzieć się, co czeka ich w przyszłości: szczęście, pieniądze, pech czy może jakaś inna niespodzianka. Oczywiście, każdy uczeń doskonale wiedział, że wróżby traktowane są mniej serio, bardziej z przymrużeniem oka. Zabawa andrzejkowa sprzyjała integracji dzieci z różnych klas. Ulubiona muzyka uczniów i dekoracje sprawiły, że wszyscy poczuli tę niezwykłą atmosferę i cudownie się bawili.
MAM TALENT! 27-11-2019

    W dniu 19.11.2019 3A zorganizowała klasowy show "Mam talent". Dzieci prezentowały swoje talenty takie jak taniec, śpiew, grę na instrumencie, grę aktorską. Zabawy i uśmiechu było co niemiara. Utalentowanym serdecznie gratulujemy odwagi, pomysłowości i dziękujemy za rozrywkę na najwyższym poziomie


Katarzyna Kwiatkowska


POWSTAŃCZE ŚCIEŻKI 27-11-2019

    19.11.2019 r. w sali konferencyjnej Urzędu Dzielnicy Włochy zostały wręczone nagrody w konkursie fotograficznym Powstańcze Ścieżki. W konkursie udział brali uczniowie włochowskich szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

    Koordynatorami konkursu byli: Pani Irena Kiselew oraz Stowarzyszenie Grupa Historyczno-Edukacyjna Szare Szeregi. Uczniowie naszej szkoły zajęli pierwsze i drugie miejsce w kategorii szkół podstawowych. Seweryn Szumacher klasa 8A - pierwsze miejsce Wiktor Młodawski klasa 5A- drugie miejsce


Serdecznie gratulujemy!


ŚNIADANIE DAJE MOC! 20-11-2019

    W tym roku nasza szkoła kolejny raz wzięła udział w ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Śniadanie daje moc”. 14 listopada nauczyciele wraz z uczniami klas 1-3 zorganizowali wspólne śniadanie.

    W przygotowaniach wsparli nas rodzice uczniów. Dzięki nim na naszym szwedzkim stole znalazły się same zdrowe produkty. Dzieci z przygotowanych składników ułożonych na talerzach robiły pyszne, kolorowe kanapki. Na deser każdy mógł skosztować witamin zawartych w zdrowych owocach i sokach.

    Swoją obecnością zaszczyciła nas Pani Dyrektor Małgorzata Michalska i Pani Dyrektor Małgorzata Laśkiewicz. Celem akcji było zwiększenie świadomości na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka.

    Wspólne śniadanie było również podsumowaniem projektu edukacyjnego „Smacznie, zdrowo, kolorowo”, realizowanego przez nauczycieli klas młodszych, którzy dzieli się swoją wiedzą przeprowadzając ciekawe lekcje we wszystkich klasach 1-3. Podczas cyklu zajęć zostały omówione bardzo dokładnie wszystkie elementy piramidy żywieniowej oraz zasady prawidłowego odżywiania.

    Wspólne przygotowywanie śniadania okazało się świetną zabawą dla wszystkich uczniów, a ponadto okazją do pogłębienia wiedzy na temat istoty śniadań w diecie ucznia. Była to również okazja do integracji zespołu klasowego, a także lekcja kulturalnego spożywania posiłków.

    Wierzymy, że udział w akcji przyczyni się do zmiany nawyków żywieniowych i większej dbałości o spożywanie śniadania – w domu i szkole.

Wychowawcy klas 1-3


DZIECKO, STRACH, RANY BOSKIE! 14-11-2019

W piątek, 25 października br. wybraliśmy się na musical pt. ,,Dziecko, strach, rany boskie''. Na deskach Okęckiej Sali Widowiskowej występowała grupa wokalna ,,Edyta Band Juniors". Było to wydarzenie wyjątkowe, gdyż jedną z osób, która występowała, była nasza koleżanka z klasy - Lidka Wywrocka.

Spektakl muzyczny można było zinterpretować na wielu płaszczyznach. Moim zdaniem, nie pomylę się, twierdząc, iż przedstawiał on ludzkie słabości. W tym przedstawieniu aktorzy uaktualnili muzyczną działalność świetnego Kabaretu Starszych Panów. Na koniec występujący zaprezentowali się jako grupa wokalna i zaśpiewali kilka utworów z własnego repertuaru.

Bardzo podobał mi się ten spektakl muzyczny, chociaż nie wiem, czy jestem w stanie go obiektywnie ocenić, ponieważ grała tam nasza koleżanka. Oglądałam go z przyjemnością i za każdym razem wyczekiwałam kolejnej odsłony młodych śpiewających aktorów. Bardzo doceniam pracę Lidki i jej kolegów, bo wiem, jak trudno jest przygotować taki musical. Uważam, że aktorzy tworzą wspaniały zespół i pięknie śpiewają. Z przyjemnością obejrzałabym ten spektakl muzyczny jeszcze raz.

Ola Uss


GOŚCIE W CZYTELNI 14-11-2019
Książniczki (Zofia Karaszewska i Sylwia Stano) są autorkami m.in. książki „Ada, to wypada!”, oprócz tego prowadzą swój vlog książkowy, doradzają co czytać i promują czytanie, a w radiu i telewizji opowiadają o książkach, recenzują je, spotykają się z autorami, spotykają się również jak widzicie z dziećmi. W naszej szkole gościły 8 listopada. Panie przywitaliśmy śpiewaniem Mazurka Dąbrowskiego z okazji Dnia Niepodległości. Potem było bardzo emocjonująco z powodu, jak się okazało, kontrowersyjnych odpowiedzi na kontrowersyjne pytania. Po spotkaniu chętni zakupili książkę i ustawili się w kolejce, by zdobyć autografy Autorek. Książkę można również wypożyczyć w bibliotece.
OLIMPIADA INFORMATYCZNA 14-11-2019


PROJEKTY STATUTÓW SZKOŁY 12-11-2019


KLASA Z EMPATIĄ 29-10-2019


CODE WEEK 28-10-2019

    Code Week to cykl wydarzeń związanych z kodowaniem, organizowanych przez instytucje, fundacje, biblioteki, szkoły, rodziców i każdego, kto ma chęć i zapał. Do Code Week można się przyłączyć organizując własne wydarzenie lub po prostu uczestnicząc w jednym z nich.
    Nasza szkoła w tym roku brała aktywny udział w tej inicjatywie poprzez zorganizowanie warsztatów przy wsparciu Fundacji Code Girl Fun dla starszych uczniów z Arduino, dla uczniów klas 4-6 z Micro Bit, oraz otwartych zajęć komputerowych z programowania w języku Phyton.

Małgorzata Bednarczyk


POKAZY FILMOWE W ATLANTICU 28-10-2019

    Chętni uczniowie brali udział w kinie Atlantic w dwóch pokazach specjalnych. 16 października uczestniczyli w edukacyjnym pokazie specjalnym filmu "Boże Ciało" w reż. Jana Komasy, twórcy takich filmów jak "Sala samobójców" czy "Miasto 44". Po filmie odbyło się spotkanie z twórcami m. in. : scenarzystą Mateuszem Pacewiczem, montażystą Przemkiem Chruścielewskim. Warto dodać, że film jest polskim kandydatem do Oskara! Można obejrzeć zdjęcia na stronie kina.

    Natomiast 22 października ci sami uczniowie byli na pokazie przedpremierowym filmu „Obywatel Jones” z udziałem reżyserki Agnieszko Holland. Spotkanie ze Panią Holland było bardzo pouczające. Jej nagrodzony na festiwalu filmowym w Berlinie film ( w konkursie głównym otrzymał nagrodę dla najlepszego filmu Złote Lwy) opowiada prawdziwą historię Gareth`a Jones`a, dziennikarza, który staje się naocznym świadkiem tragedii Hołodomoru, czyli Wielkiego Głodu na Ukrainie. Oba filmy można z pewnością polecić wszystkim starszym uczniom.

Iwona Dąbska-Kluska


WYCIECZKA KLAS LICEALNYCH
LUBLIN, ZAMOŚĆ, ROZTOCZE
28-10-2019

    Uczniowie klas licealnych w dniach 9-11.10.2019, w ramach zajęć integracyjnych, udali się na wycieczkę edukacyjną.

    Pierwszego dnia przygody zwiedzaliśmy LUBLIN. Rozpoczęliśmy spacerem po Wzgórzu Zamkowym z Zamkiem Lubelskim następnie Bramą Grodzką przeszliśmy na Stare Miasto, oglądaliśmy tam Bazylikę Ojców Dominikanów i Archikatedrę, Rynek z gmachem Trybunału Głównego Koronnego, a na końcu przechodząc przez Bramę Krakowską zwiedzaliśmy tzw. Nowy Świat lubelski, czyli ulicę Krakowskie Przedmieście z deptakiem. Następnie udaliśmy się do KRASNOBRODU, gdzie znajdował się nasz ośrodek z domkami, w których mieliśmy zakwaterowanie.

    Drugiego dnia pojechaliśmy się do ZWIERZYŃCA gdzie w Muzeum Roztoczańskiego Parku Narodowego oglądaliśmy wystawę dotycząca fauny i flory roztocza. Później wyruszyliśmy się do JÓZEFOWA, gdzie weszliśmy na basztę widokową i podziwialiśmy okolicę i kamieniołom. Ciekawym elementem wycieczki było zwiedzanie HAMERNI oraz Czartowego Pola.
Po kolacji udaliśmy się na grę terenową pod okiem instruktorów. W trakcie gry rywalizowaliśmy ze sobą w różnych konkurencjach - między innymi w przeciąganiu liny, szukaniu skarbu, przejściu przez rzekę, śpiewaniu piosenki ludowej. Gra terenowa była prawdziwą przygodą, a dreszczyku dodawał zmrok i las. Zabawę zakończyło zdobycie skarbu i ognisko z kiełbaskami.

     Trzeciego dnia wyruszyliśmy do Zamościa gdzie w Muzeum Fortyfikacji i Broni uczestniczyliśmy w pokazie multimedialnym dotyczącym historii tego miasta. Pokaz ten miał miejsce w prochowni. Mogliśmy zobaczyć również jak niegdyś wyglądały mury obronne dawnego miasta. Po zwiedzaniu, organizatorzy przygotowali dla nas grę miejską, w której od mieszkańców uzyskiwaliśmy informacje dotyczące pięknego miasta Zamość. Po obiedzie wróciliśmy do autokaru i udaliśmy się do domu.


CZYTANIE NA PROMIENISTEJ 21-10-2019

    Początkowo czytaliśmy dla licealistów. 27 września Pani Dyrektor, Pani Wicedyrektor i nauczyciele czytali poezje Bolesława Leśmiana, Juliana Tuwima, Wisławy Szymborskiej, Jonasza Kofty i Edwarda Stachury. Lirykę dopełniała muzyka, więc po przeczytaniu wiersza „Do prostego człowieka”, mogliśmy posłuchać utworu w wykonaniu zespołu Akurat, a po „Opadły mgły, wstaje nowy dzień” wysłuchaliśmy Starego Dobrego Małżeństwa.

    Kolejne głośne czytanie skierowane do 8 i 7 klasy, uświetnili swoją obecnością Goście. Pan Krzysztof Chorzewski, poeta od urodzenia mieszkający we Włochach, ukończył liceum na Promienistej i zajmował się m.in. rysunkiem, biżuterią i grafiką reklamową. W tej chwili jednak, pochłonęło go pisanie wierszy i opracowywanie do nich muzyki. Uczniowie wysłuchali twórczości Pana Chorzewskiego w jego interpretacji, jak również zaśpiewanych przez Panią Alinę Małachowską. Gości przywitała Pani Dyrektor (oczywiście) czytaniem wiersza Agnieszki Osieckiej „Oczy tej małej”, który można również wysłuchać w formie śpiewanej, do czego zachęcamy.

    Kolejne czytanie odbyło się 18 października. Tym razem z przyjemnością przypomnieliśmy polskich noblistów, a to z tej przyczyny, iż kilka dni temu Akademia Szwedzka uhonorowała nagrodą polską pisarkę Olgę Tokarczuk. Klasy 6 i klasa 5b wysłuchały fragmentów „Ksiąg Jakubowych”, wiersza Wisławy Szymborskiej „Cebula”, wiersza Czesława Miłosza „Który skrzywdziłeś”, fragmentów powieści Władysława Reymonta „Chłopi” i Henryka Sienkiewicza „Quo Vadis”. Pan Mencel dodał, że oprócz tych wspaniałych pisarzy i poetów, aż 12 laureatów Nagrody Nobla było związanych z Polską, jak chociażby Isaac Singer, autor „Sztukmistrza z Lublina”, który urodził się pod Warszawą, ale z wiadomych przyczyn, udało mu się, na szczęście opuścić Polskę, przed II wojną światową.

     8 listopada zaprosimy tym razem klasę 5a, 4a i jedną trzecią na spotkanie autorskie z autorkami książki „Ada to wypada”. Panie Sylwia Stano i Zofia Karaszewska (na FB tzw. Książniczki), będą czytały fragmenty swojej książki, podpisywały ją i będzie można w promocyjnej cenie kupić tę ciekawą pozycje. Książniczki na co dzień, zajmują się promocją czytania i recenzują książki dla dzieci i dorosłych.


Zapraszamy i dziękujemy wszystkim Czytającym!

Małgorzata Bednarczyk i Iwona Dąbska-Kluska


PIERWSZA POMOC 21-10-2019

Międzynarodowy Dzień Udzielania Pierwszej Pomocy na Promienistej.

W dniu 13.09.2019r. w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Udzielania Pierwszej Pomocy. W tej inicjatywie wspierała nas Ochotnicza Straż Pożarna z Ursusa, która przeprowadziła warsztaty z udzielania pierwszej pomocy dla klas 1-4 Szkoły Podstawowej. Natomiast Pan Łukasz Zieliński z pomocą licealistek Aleksandry Pląsek i Aleksandry Więckowskiej przeprowadzili pokaz dla swoich kolegów z klas 7-8 SP oraz rówieśników z liceum. Uczniowie mogli poszerzyć oraz utrwalić wiedzę zdobywaną podczas zajęć z Edukacji dla bezpieczeństwa.
Pani pielęgniarka Ewa Bieguszewska tego dnia przeprowadziła lekcję pt.: Jak udzielić pierwszej pomocy w każdej z klas 0. Dzięki zaangażowaniu OSP oraz pedagogów cała szkoła została przeszkolona w zakresie udzielania pierwszej pomocy.

Małgorzata Bednarczyk


SPOTKANIE Z AUTOREM "ZŁODZIEJKI KSIĄŻEK" 7-10-2019
1 października (wtorek) klasa licealna uczestniczyła w kinie Atlantic w spotkaniu z Markusem Zusakiem, autorem długo wyczekiwanej powieści „Gliniany most” oraz bestsellerowej „Złodziejki książek”. Wybrane fragmenty książek czytali aktorzy Olga Bończyk i Kacper Kuszewski. Z autorem o dojrzewaniu, stracie, inspiracjach i związkach z Polską rozmawiali Miłka Skalska oraz Artur Wolski. Podczas spotkania można było zakupić książki w promocyjnej i zdobyć dedykację Autora. Tradycyjnie mamy również autograf dla Czytelników naszej biblioteki.


"JURA PARK" W BAŁTOWIE 1-10-2019

Dnia 25 września uczniowie klasy IIb i IIc wyruszyła na jednodniową wycieczkę do PARKU JURAJSKIEGO w BAŁTOWIE.

Niezwykłą przygodę rozpoczęliśmy od zwiedzenia Parku Jurajskiego z figurami gigantycznych dinozaurów oraz poznania historii ich śladów na tym terenie. Następnie wszyscy udaliśmy się do magicznego miejsca - Sabatówki. Przekraczając jej bramę przenieśliśmy się w świat, wiedźm, czarownic i białej magii. W wiosce mieszkała Czarownica, która chętnie zabawiała nas wesołymi opowiastkami. Musieliśmy też przejść przez “Tunel odwagi” co było nie lada wyczynem. School busem zwiedziliśmy bałtowski zwierzyniec. Oglądaliśmy z okien autobusu: pawie, kozy, wielbłądy, lamy żubry, daniele, muflony i inne zwierzęta rozmieszczone na wielohektarowym terenie – tzw. Safari. Kolejną atrakcją i punktem zwiedzania były miniatury zamków polskich o których historii opowiadał pan przewodnik. Ogromne wrażenie zrobiło Prehistoryczne Oceanarium oraz Kino 5D. Za pomocą technologii trójwymiarowego przekazu przenieśliśmy się miliony lat wstecz do świata prehistorycznych gadów.

Choć droga była daleka, a niektórzy troszkę niewyspani i zmęczeni okazało się, że było warto. Z wycieczki do Krainy Dinozaurów wszyscy wrócili pełni wrażeń i bardzo zadowoleni. Była to wspaniała i niezapomniana przygoda.

Katarzyna Mielcarz, Magdalena Dybowska


WARSZTATY I SEMINARIA
DLA UCZNIÓW I RODZICÓW
29-09-2019

Szanowni Państwo,
Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 22 organizuje w roku szkolnym 2019/20120 nieodpłatne warsztaty i seminaria dla rodziców oraz uczniów.
W załączeniu dokładny grafik warsztatów dla uczniów oraz seminariów.
Udział w warsztatach jest bezpłatny.


POSIŁKI W SZKOLE 29-08-2019
Szanowni Państwo,
Rodziców wyrażających chęć zapisania Dziecka na obiady szkolne prosimy o złożenie Deklaracji na rok szkolny 2019/2020 (dotyczy to również Dzieci chodzących na obiady w poprzednim roku szkolnym). Deklarację można pobrać ze strony szkoły lub osobiście w stołówce. Wypełnioną deklarację prosimy dostarczyć do stołówki szkolnej przed pierwszym dniem, w którym Dziecko zacznie korzystać z posiłków. Bardzo prosimy o zapoznanie się z Regulaminem korzystania ze stołówki szkolnej.
Obiady wydawane będą od dnia 3 września 2019 roku.
Opłata za wrzesień pobierana jest z góry za cały miesiąc
ZERÓWKA:
wyżywienie całodzienne (śniadanie, obiad, podwieczorek) 220,00 zł – 20 dni x 11,00 zł (3-30.09)
SZKOŁA PODSTAWOWA i LICEUM:
cały obiad (zupa, drugie danie, kompot) 150,00 zł – 20 dni x 7,50 zł (3-30.09)
drugie danie 110,00 zł – 20 dni x 5,50 zł (3-30.09)

Opłaty za wrzesień przyjmowane będą do dnia 10.09.2019 (wtorek) w stołówce szkolnej lub na rachunek bankowy:

PPUH MARIANNA Agnieszka Kunert PKO BP 13 1020 1185 0000 4802 0249 0316
(w tytule należy wpisać imię i nazwisko dziecka oraz klasę)

W przypadku jakichkolwiek pytań pozostajemy do Państwa dyspozycji codziennie w stołówce szkolnej bądź pod numerem telefonu 534 917 371.

Z wyrazami szacunku
Catering MARIANNA

Agnieszka Kunert i Łukasz Milej


SZKOLNE PODWÓRKO DLA UCZNIAKA 27-08-2019


ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020 12-07-2019

Rok szkolny rozpoczynamy w poniedziałek 2 września.
 • godz.   9.00 - klasy 0-3
 • godz. 10.00 - klasy 4-8
 • godz. 11.00 - klasy 1 L.O.
Oddziały „0” mają swoje zajęcia w godz. 7:00 – 17:00

Po rozpoczęciu roku szkolnego odbędzie się test poziomujący z języka angielskiego dla uczniów klas 4 S.P., 7 S.P. i 1 L.O., a także dla uczniów zmieniających szkołę. Test przeprowadzą wychowawcy w klasach. Prosimy o przyniesienie długopisów. Test jest przewidziany na 45 minut.


PODRĘCZNIKI DLA KLAS 1 LICEUM

po gimnazjum po szkole podstawowej


WYPRAWKI NA ROK SZKOLNY 2019/2020

Wyprawka dla klas 0 Wyprawka dla klas 1