ROK SZKOLNY 2018/2019EGZAMINY POPRAWKOWE SIERPIEŃ 2019 18-06-2019

26.08.2019 godz. 09.00 (poniedziałek)
matematyka, język angielski, fizyka

27.08.2019 godz. 09.00 (wtorek)
geografia


ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019
 • 19 czerwca godz.   9.00 - klasy 0-3
 • 19 czerwca godz. 10.30 - klasy 4-7
 • 19 czerwca godz. 16.00 - klasy 8
 • 19 czerwca godz. 18.00 - klasy 3 gimnazjum


CHEMIA I FIZYKA W FOTOGRAFII 18-06-2019

Konkurs wielu możliwości – ,,Chemia i fizyka w fotografii’’
W roku szkolnym 2018/2019 w Zespole Szkół nr 17 odbyła się VI edycja warszawskiego konkursu „Chemia i fizyka w fotografii”, którego organizatorkami są p.Małgorzata Wenus i p.Agnieszka Bójko. Sponsorem nagród jest m. st. Warszawa oraz Rada Rodziców przy ZS nr 17. Konkurs jest adresowany do uczniów oddziałów gimnazjalnych oraz klas siódmych i ósmych szkół podstawowych zlokalizowanych na terenie m.st. Warszawy. Jego celem jest uchwycenie ciekawych zjawisk fizycznych i procesów chemicznych w otaczającym nas świecie. Uczestnicy wykonują zdjęcie lub serię zdjęć dostrzeżonego zjawiska lub przeprowadzonego eksperymentu. W tym roku do konkursu zgłoszono ok. 400 prac, wiele z nich zasługuje na uwagę. Uczniowie w bardzo ciekawy sposób potrafią zaprezentować znane zjawiska fizyczne i przemiany chemiczne, a także odpowiednio sfotografować i opisać. Uroczyste podsumowanie konkursu połączone z prezentacją prac oraz wręczeniem nagród odbyło się 29 maja 2019 roku. Jak co roku, nie zawiedli uczniowie naszej szkoły, którzy chętnie uczestniczą w konkursie, a ich prace są nagradzane. Najlepsze zdjęcia są prezentowane w pracowniach chemicznej i fizycznej.
Wszystkim uczestnikom GRATULUJEMY !


REJS PO WIŚLE 18-06-2019

W dniu 4.06.2019 uczniowie klasy 4-tcyh wybrali się na rejs po Wiśle z przewodnikiem. Zajęcia miały na celu zapoznanie dzieci z fauną i florą rzeki oraz zwierzętami żyjącymi w jej obrębie. Pani przewodnik oprócz wiedzy przyrodniczej opowiedział dzieciom historię Warszawy związaną z Wisłą oraz wytłumaczył jej znaczenie dla miasta.


SPRAWDZIAN PREDYSPOZYCJI JĘZYKOWYCH 11-06-2019

Wyniki sprawdzianu
predyspozycji językowych, który odbył się 6 czerwca 2019r. (format PDF).


ZIELONA SZKOŁA 11-06-2019

Uczniowie klasy 7B w dniu 06.06.2019 udali się na zieloną szkołę do Energylandi w Zatorze. Wszyscy uczniowie wyjeżdżali podekscytowani i przygotowani na dobrą zabawę. Po dotarciu na miejsce uczniowie zostali podzieleni i pod czujnym okiem opiekunów korzystali z wielu atrakcji parku rozrywki. Największą atrakcją był „Hiperion”, jednak nie wszyscy odważyli się skorzystać z tej atrakcji. W tej piękny i słoneczny dzień dużą popularnością cieszyły się atrakcję wodne proponowane przez wesołe miasteczko. Wszyscy zmęczeni i zadowoleni wrócili do domu.


UROCZYSTE ROZDANIE NAGRÓD 6-06-2019

Dnia 29 maja odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom Dzielnicowego Konkursu Ortograficznego dla uczniów klas III „Z ortografią za pan brat”.

I miejsce:
Zofia Matuszewska - Szkoła Podstawowa nr 88 im. Gabriela Narutowicza

II miejsce:
Maria Szewczuk - Szkoła Podstawowa nr 94 im. I Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego
Barbara Sieńko - Szkoła Podstawowa nr 359

III miejsce:
Tymoteusz Nowak - Szkoła Podstawowa nr 66 im. Juliana Chrościckiego
Aniela Kopania - Szkoła Podstawowa nr 66 im. Juliana Chrościckiego

Gratulujemy laureatom i ich nauczycielom.

Katarzyna Mielcarz


DZIEŃ SPORTU NA PROMIENISTEJ 2-06-2019

W naszej szkole odbył się dzień sportu podczas którego uczniowie brali udział w licznych konkurencjach. Popularne były rozgrywki w piłkę nożną i zbijaka. Dzieci brały udział również w quizie o sporcie. Wszystko odbywało się pod czujnym okiem nauczycieli wuefu.


PIKNIK RODZINNY NA PROMIENISTEJ 2-06-2019

W Naszej szkole odbył się piknik rodzinny podczas którego odbył się pokaz talentów uczniów klas 1-3, prowadzony przez Panią Klaudię Chyłek. Zarówno mali jak i duzi mogli skorzystać z malowania twarzy i stać się swoją wymarzoną postacią. Podczas tego spotkania odbyły się warsztaty z papieroplastyki dla chętnych. Dzieci mogły stworzyć wiele ciekawych postaci z balonów. Młodsze dzieci pod okiem animatora uczestniczyły w zabawach z chustą Klanzy. Dla starszych dzieci organizatorzy przygotowali zagadki matematyczne i ciekawe nagrody. Dla wszystkich ogromną atrakcję był mecz piłki nożnej rodzice kontra dzieci pod okiem Pana Kamila Musialińskiego. Całe wydarzenie zaangażowali się również rodzice i dzieci, którzy przynieśli pyszne wypieki jako poczęstunek dla uczestników.
Wszyscy świetnie się bawili!


CHEMIA I FIZYKA W FOTOGRAFII 27-05-2019

Uroczyste podsumowanie warszawskiego konkursu Chemia i fizyka w fotografii połączone z prezentacją prac oraz wręczeniem nagród odbędzie się 29 maja 2019 roku (środa) o godz. 13.15 w Zespole Szkół nr 17, ul. Promienista 12a (sala nr 11).

Agnieszka Bójko, Małgorzata Wenus


WYCIECZKA KLASY 4a 25-05-2019

Uczniowie klasy 4A byli na pokazie filmu „Cudowny chłopiec” oraz spotkaniu z R.J. Palacio – autorką książki „Cudowny chłopak” w kinie Atlantic w Warszawie . Podczas spotkania fragmenty książki czytała aktorka Olga Bończak. Zwieńczeniem wydarzenia było otrzymanie autografów od R.J. Palacio. Była to piękna lekcja o tolerancji i miłości dla wszystkich uczestników..SUPERPIERWSZAK 2019 25-05-2019

6 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 69 w Warszawie odbył się finał I Warszawskiego Konkursu „Superpierwszak 2019”, w którym nie zabrakło naszych najmłodszych uczniów. Pierwszy etap szkolny wyłonił troje uczniów z największą liczbą punktów. Jan Grzonkowski kl.1a, Alicja Jachimczyk kl.1b, Aleksander Niewęgłowski kl.1c. w finale musieli zmierzyć się z testem o podwyższonym stopniu trudności składającym się z zagadek logicznych, rebusów i zadań rysunkowych.
a podstawie zdobytych punktów nasi uczniowie zajęli kolejno miejsca:

I miejsce – Aleksander Niewęgłowski kl. Ic
II miejsce- Alicja Jachimczyk kl. Ib
III miejsce- Jan Grzonkowski kl. Ia

Wszystkim naszym finalistom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Katarzyna Mielcarz


ZIELONA SZKOŁA KLASY 4a W SPALE 25-05-2019

Uczniowie klasy 4A spędzili czas zielonej szkoły w Spale i Tomaszowie Mazowieckim. Zwiedzali „Tomaszowską Okrąglice” – w którego skład wchodzą: Rezerwat „Niebieskie Źródła”, podziemna Trasa Turystyczna „Groty Nagórzyckie”. Jedna z największych atrakcji był zwiedzany przez uczniów zamek w Inowłodzu, który zrobił na uczniach duże wrażenia. Organizator zapewnił uczniom wiele atrakcji w postaci ciekawych warsztatów dotyczących prehistorii, układu słonecznego, anatomii i teatru.


WIERSZYKI ŁĄMIĄCE JĘZYKI 25-05-2019

Dnia 13 maja w klasie 1a odbył się Klasowy Konkurs Recytatorski „Wierszyki Łamiące Języki”. W konkursie wzięło udział 12 uczniów. Dzieci pozytywnie zaskoczyły jury prezentowanym poziomem i kunsztem artystycznym. Mamy nadzieję, że tego typu konkursu podniosą wiarę we własne możliwości i pozwolą na przełamywanie wewnętrznych obaw. Serdecznie gratulujemy dzieciom za odniesione sukcesy.


Monika Kędziora


CATERING MARIANNA 24-05-2019
 • Opłaty za czerwiec 2019


  ŚWIATOWY DZIEŃ AUTYZMU 20-05-2019

  5 kwietnia 2019 obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Autyzmu. Z tej okazji przygotowaliśmy plakaty informacyjne o autyzmie oraz zdobiliśmy korytarze niebieskimi akcentami. Na znak solidarności z osobami z autyzmem uczniowie oraz pracownicy naszej szkoły założyli niebieskie elementy garderoby. Na sali gimnastycznej zorganizowane zostały warsztaty pod hasłem: "Autyzm wprowadza zmysły w błąd ", które poprzedzone były krótkim wprowadzeniem w temat autyzmu i trudnościom jakie ze sobą niesie oraz filmem animowanym. Uczestnicy warsztatów osobiście mogli doświadczyć tych trudności poprzez symulację zaburzeń wybranych zmysłów. Wszystkie podjęte działania miały na celu podniesienie świadomości na temat autyzmu, zwrócenie uwagi na problemy i potrzeby tych osób oraz zaznaczenie problemu wykluczenia ich ze społeczeństwa.
  EKSPLOZJA KOLORÓW 16-05-2019


  Z ORTOGRAFIĄ ZA PAN BRAT 7-05-2019

  WYNIKI DZIELNICOWEGO KONKURSU ORTOGRAFICZNEGO

  „Z ortografią za pan brat”

  Dnia 6 maja 2019 r. nasza Szkoła była organizatorem i gospodarzem etapu dzielnicowego Konkursu Ortograficznego dla uczniów klas III „Z ortografią za pan brat”. Do pisania konkursowego dyktanda przystąpili uczniowie ze szkół podstawowych z dzielnicy Włochy. Komisja konkursowa wyłoniła pięciu laureatów z dzielnicy, którzy będą reprezentowali Włochy w etapie miejskim.

  Oto laureaci, a wśród nich nasza uczennica:
  I miejsce:
  Zofia Matuszewska - Szkoła Podstawowa nr 88 im. Gabriela Narutowicza
  II miejsce:
  Maria Szewczuk - Szkoła Podstawowa nr 94 im. I Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego
  Barbara Sieńko - Szkoła Podstawowa nr 359
  III miejsce:
  Tymoteusz Nowak - Szkoła Podstawowa nr 66 im. Juliana Chrościckiego
  Aniela Kopania - Szkoła Podstawowa nr 66 im. Juliana Chrościckiego

  Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie. Gratulujemy laureatom i ich opiekunom oraz życzymy sukcesów w etapie miejskim.

  Katarzyna Mielcarz


  WIELKA MAPA POLSKI 7-05-2019
      Klasa Ic przyłączyła się do promowanej przez wydawnictwo WSiP akcji ,,Wielka Mapa Polski”. Głównym celem akcji jest pocztówkowa wymiana między szkołami. Dotarło do nas już pięć kartek, za które serdecznie dziękujemy
      Otrzymaliśmy również wielka mapę Polski od wydawnictwa WSiP na której umieszczamy otrzymane kartki. Nasza klasa wysłała 25 pocztówek do szkół z różnych zakątków Polski.


  CATERING MARIANNA 6-05-2019
 • Opłaty za maj 2019


  WIELKA MAPA POLSKI 7-04-2019
      Do akcji „Wielka mapa Polski” zorganizowanej przez Wydawnictwo Szkolne i Pedagogiczne, przystąpili uczniowie klasy 1c.
      Jej celem jest wymiana pocztówkowa pomiędzy szkołami - uczniami klas 1-3. Otrzymaliśmy WIELKĄ MAPĘ POLSKI od wydawnictwa WSiP, na której uczniowie umieszczają pocztówki otrzymane z różnych zakątków Polski.
      Akcja ma walor edukacyjny, ponieważ raz w tygodniu na stronie WSiP udostępniane są specjalnie przygotowane materiały edukacyjne: filmy, zdjęcia, pokazy slajdów, artykuły, ciekawostki, które pozwalają poznać wszystkie zakątki kraju, poza tym dzieci uczą się, jak poprawnie adresować i pisać pocztówki. Do tej pory uczniowie kl.1c wysłali 25 kartek. Na naszej mapie pojawiło się 5 pocztówek, za które bardzo dziękujemy i czekamy na kolejne.

  Katarzyna Mielcarz


  ZAPRASZAMY DO NASZEGO LICEUM 5-04-2019


  PISMO PREZYDENTA M.ST. WARSZAWY 4-04-2019


  CATERING MARIANNA 27-03-2019
 • Opłaty za kwiecien 2019


  SZKOŁA BLIŻEJ NAUKI 24-03-2019
      Uczniowie naszej szkoły, klas gimnazjalnych 3a i 3b uczestniczą w projekcie „Szkoła bliżej nauki”. Został on przygotowany przez Centrum Nauki Kopernik w partnerstwie z mazowieckimi samorządami. Celem jest stworzenie w szkołach, na terenach objętych programem, warunków dla nauczania z wykorzystaniem elementów metody badawczej.     W ramach projektu uczniowie odbyli dwie wizyty w CNK, zwiedzili wystawy, kreatywnie działali w Majsterni oraz laboratoriach.
      Odbyły się również lekcje w terenie z wykorzystaniem materiałów zakupionych w ramach projektu. Obecnie pod opieką naukowca i nauczycieli przedmiotów przyrodniczych klasy realizują projekt edukacyjno-badawczy „Koroduj”. Wszystkie zadania wymagają kreatywności i przedsiębiorczości a także współpracy w ramach zespołów. Nauczyciele przygotowali specjalne lekcje w szkole pozwalające kształtować umiejętności informatyczne i matematyczno – przyrodnicze. Przebiegały one w obecność koordynatora projektu z Centrum Nauki Kopernik. Nasz scenariusz zajęć „Luminescencja” został umieszczony na stronie projektu. Wyróżnienie to jest szczególnie ważne dla nas, ponieważ w projekcie bierze udział ponad 160 nauczycieli.
  scenariusze nauczycieli
  luminescencja: SP_359.pdf

  Beata Jadam


  REKRUTACJA 11-03-2019
  Harmonogram rekrutacji do liceów ogólnokształcących, techników i branżowych szkół I stopnia na rok szkolny 2019/2020
  Dla gimnazjalisty Dla ósmoklasisty


  PIERWSZA POMOC PRZEDMEDYCZNA 11-03-2019
       W dniu 28.02.2019r., klas 3a miała możliwość uczestniczenia w bardzo ciekawych zajęciach dotyczących Pierwszej Pomocy Przedmedycznej.
      Zajęcia przeprowadziła Pani Karina- strażak i ratownik medyczny. Uczniowie uczyli się podstaw RKO, zachowań bezpiecznych w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia ich samych oraz osób najbliższych Wszyscy ćwiczyli na fantomach "sztuczne oddychanie", a na sobie -"Pozycję boczną ustaloną". Uczniowie zapamiętali, że najważniejsze jest bezpieczeństwo ratownika, gdyż od niego zależy sukces akcji ratowniczej.
       Gratulujemy wszystkim dzieciom odwagi i liczymy, że dzięki zdobytej wiedzy będą wiedziały, jak zachować się w sytuacji zagrożenia.

  Justyna Burzyńska


  DOGOTERAPIA 11-03-2019
       21 lutego w klasie 3a gościliśmy trenera dogoterapii Magdalenę Wiącek z podopiecznym. Dzieci były zachwycone piesek też. Pani Magdalena rozmawiała z dziećmi o dogoterapii, komu jest potrzebna, dlaczego tylko niektóre psy mogą w niej brać udział.
       W jaki sposób należy podchodzić do psów, o ograniczonym zaufaniu do czworonogów biegających w parku. Zwróciła również uwagę na odpowiedzialność człowieka za swojego pupila. Były to bardzo pouczające zajęcia. Dziękujemy.

  Justyna Burzyńska


  CATERING MARIANNA 26-02-2019
 • Opłaty za marzec 2019


  CHEMIA I FIZYKA W FOTOGRAFII 30-01-2019

  Zapraszamy do udziału w VI edycji warszawskiego konkursu „Chemia i fizyka w fotografii”!

  Konkurs jest adresowany do uczniów oddziałów gimnazjalnych oraz klas siódmych i ósmych szkół podstawowych zlokalizowanych na terenie m.st. Warszawy.

  Jego celem jest uchwycenie ciekawych zjawisk fizycznych i procesów chemicznych w otaczającym nas świecie. Uczestnicy wykonują zdjęcie lub serię zdjęć dostrzeżonego zjawiska lub przeprowadzonego eksperymentu.

  Warunkiem zgłoszenia zdjęcia do konkursu jest jego samodzielne wykonanie. Czas wykonania zdjęcia jest ograniczony do 2 lat wstecz od daty ogłoszenia konkursu.

  Fotografie należy dostarczyć w postaci odbitek w formacie 13cm x 18cm lub większym do 22 marca 2019 roku do swojego nauczyciela fizyki lub chemii.

  Prace konkursowe można zgłaszać w dwóch kategoriach: chemia i fizyka.

   Do zdjęć należy dołączyć opis (załącznik nr 1 regulaminu):
  1. tytuł pracy i kategoria, w której praca jest zgłaszana;
  2. nazwa, opis i wyjaśnienie zjawiska przedstawionego na zdjęciu;
  3. krótki opis okoliczności wykonania zdjęcia, rodzaj aparatu, informacje o ewentualnej korekcie cyfrowej pracy;
  4. dane dotyczące ucznia (imię, nazwisko, klasa i szkoła);
  5. dane dotyczące nauczyciela (imię i nazwisko, kontakt np. e-mail).
  Zgłoszenie zdjęć do konkursu jest jednoznaczne z przyjęciem przez uczestnika konkursu warunków regulaminu.

  Agnieszka Bójko, Małgorzata Wenus


  STRAŻ POŻARNA 25-01-2019
      W dniu 10.01.19 klasa3A SP udała się na wycieczkę do Jednostki ratownictwa Gaśniczego nr 2 przy u. Chrościckiego 76.
      Uczniowie zwiedzili strażnicę i obejrzeli sprzęt ratowniczo- gaśniczy. Porozmawiali ze strażakami o ich ciężkiej pracy i akcjach gaśniczych w których brali udział.
      Oprócz garażu z wozami bojowymi, dzieci oglądały izbę pamięci poświęconą historii włochowskiej straży i były w punkcie dowodzenia jednostki.
      Na pożegnanie wręczyły dzielnym strażakom własnoręcznie zrobiony album o ich pracy i słodki podarunek na ciężkie chwile.
      Dziękujemy, że dbacie o nasze bezpieczeństwo.

  Justyna Burzyńska


  DZIEŃ OTWARTY DLA KANDYDATÓW 24-01-2019
      


  CATERING MARIANNA 24-01-2019
 • Opłaty za luty 2019


  REKRUTACJA NA ROK SZKOLNY 2019/2020 23-01-2019
  Podania o przyjęcie
  do Szkoły Podstawowej
  nr 359
  klasa 4
  klasa 5
  klasa 6
  klasa 7


  SANEPID PRZYPOMINA: PROFILAKTYKA WSZAWICY 22-01-2019


  ORTOGRAFIA NA MEDAL 20-01-2019

  KONKURS ORTOGRAFICZNY POD PATRONATEM MAZOWIECKIEGO KURATORA OŚWIATY ROZSTRZYGNIĘTY!!!


  14 stycznia br. odbył się szkolny etap konkursu ortograficznego ORTOGRAFIA NA MEDAL. Konkurs został przeprowadzony w trzech kategoriach wiekowych.
  Zwycięzcami w grupie 5 – klasistów są:
  Alicja Fijałkowska kl. 5b
  Amelia Imiołek kl. 5b
  Aleksander Bubienko kl. 5a


  Zwycięzcami w grupie uczniów klas 7 i 8 są:
  Pola Klementowska kl. 7b
  Maja Dzik kl. 8a
  Franciszek Krasuski kl. 8a

  Wśród gimnazjalistów najlepsi okazali się:
  Anna Szewczyk, kl. 3a
  Zofia Łaszczewska kl. 3c
  Olga Bełcik kl. 3c

  Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki w ortograficznych zmaganiach na szczeblu rejonowym!

  Lidia Pachuta


  REKRUTACJA 2019/2020 18-01-2019

  Po szkole podstawowej  Po gimnazjum


  SPOTKANIE Z PAWŁEM BERĘSOWICZEM 15-01-2019

      11 stycznia gościliśmy w czytelni pisarza i tłumacza Pawła Beręsowicza, autora m.in. „Co tam u Ciumków?”, „Jak zakochałem Kaśkę Kwiatek”, „Kiedy chodziłem z Julką Maj”, „Pieniądze albo kasa”, „Warszawa. Spacery z Ciumkami”, „Więcej niż klub”, „A niech to czykolada”. Marysia Klepczarek napisała:
      Cyt.”Z panem Pawłem na spotkaniu było super. Wybierał chętne dzieci do rozmowy o jego książkach i częstował kawą i herbatą na niby”.
      Dodam, że spotkanie z pisarzem odbyło się dzięki mamie jednego z naszych uczniów.

  Iwona Dąbska-Kluska


  MAGICZNY CZAS 13-01-2019

      Okres przedświąteczny to magiczny czas. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych chwil, uczniowie klasy 2A i 2B Szkoły Podstawowej zaprosili rodziców na Występ Bożonarodzeniowy. W specjalnie przygotowanych strojach oraz w pięknej scenografii zachwycili publiczność. Niejednej osobie zakręciła się łza w oku... Piękny śpiew pastorałek i piosenek świątecznych uświadomił wszystkim i przypomniał o tym, że Święta Bożego Narodzenia są już bardzo blisko.
      Po zakończonym spektaklu głos zabrała dyrektor szkoły p. Małgorzata Michalska, która podziękowała uczniom za występ oraz złożyła wszystkim piękne życzenia świąteczne.

  Wychowawczynie klas 2a i 2b


  CATERING MARIANNA 3-01-2019
 • Opłaty za styczeń 2019


  MALEŃKA MIŁOŚĆ PRZYSZŁA... 28-12-2018

      Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi, milsi i zapominają o wszelkich sporach i waśniach. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt, uczniowie klasy 1c wystawili Jasełka Bożonarodzeniowe dla rodziców. W specjalnie przygotowanych strojach oraz na tle świątecznej scenografii ukazującej ludzi podążających do Betlejem, młodzi aktorzy przedstawili sceny narodzin Chrystusa.
      Jasełka w wykonaniu dzieci wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój, a uczniowie swym pięknym występem podbili serca publiczności. Niejednej osobie zakręciła się łza w oku... Piękny śpiew pastorałek i piosenek świątecznych uświadomił wszystkim i przypomniał o tym, że Święta Bożego Narodzenia są już bardzo blisko. Kiedy część artystyczna dobiegła końca, występujący aktorzy otrzymali gromkie brawa. Występ był niezwykłym przeżyciem zarówno dla aktorów, jak i zaproszonych gości.
      Po zakończonym spektaklu głos zabrała dyrektor szkoły p. Małgorzata Michalska, która podziękowała uczniom za występ oraz złożyła wszystkim życzenia świąteczne.

  Wych. Katarzyna Mielcarz


  REKRUTACJA NA ROK SZKOLNY 2019/2020 14-12-2018

  Komunikat MEN na temat rekrutacji na rok szkolny 2019-2020
  List Minister Edukacji do Rodziców
  Ulotka dotycząca rekrutacji do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych na rok szkolny 2019-2020


  WYJAZD DO LONDYNU           film na YouTube 8-12-2018
       Pełni dobrych wrażeń, uczniowie z nauczycielami wrócili z warsztatów językowych w Londynie.
       Odbyliśmy niejeden klimatyczny i magiczny spacer urokliwymi uliczkami londyńskimi, śladami Harrego Pottera. Nasz Muggle Tour z anglojęzycznym przewodnikiem okazał się nie tylko interesujący ale również dał nam możliwość poznania języka angielskiego w naturalnej rozmowie. W naszym programie było między innymi zwiedzanie Tower of London, wizyta w Muzeum Historii Naturalnej czy Science Museum. Zagościliśmy w Oxfordzie, gdzie odbyliśmy spacer z uwzględnieniem miejsc ukazanych w filmie o Harrym Potterze. Bardzo podobała się zmiana warty przed Pałacem Buckingham. Głównym punktem naszej wycieczki była wizyta w Warner Bros Studio, które w całości poświęcone jest Harremu Potterowi. Byliśmy pod ogromnym wrażeniem tego miejsca.

       Przez 2 dni po Londynie poruszaliśmy się metrem, kolejką naziemną oraz tradycyjnymi dwupiętrowymi czerwonymi autobusami, które są znakiem szczególnym Londyńczyków, niezmiennym od wieków. To także okazało się wielka atrakcją, podobnie jak obserwacja wielokulturowego społeczeństwa miasta. Nasza młodzież spisała się znakomicie. Nie ma lepszej!!!

  Katarzyna Kwiatkowska


  PROMIENISTE MIKOŁAJKI! 8-12-2018

  Uczniowie klas 8A, 8B, 8C oraz gimnazjalnych 3A i 3B złożyli w prezentach swoje serce na rzecz potrzebujących.
  Obdarowany został przez nas Dom Matki z Dzieckiem w Brwinowie!

      6 grudnia br. sfinalizowaliśmy akcję Promieniste Mikołajki dla samotnych Matek z Dziećmi obecnie mieszkających w domu „Nazaret” w Brwinowie. Zebraliśmy szereg artykułów pierwszej potrzeby dla mamy i dziecka. Wśród nich znalazły się środki czystości, kosmetyki, słodycze, płatki, mleko, zabawki, gry, a nawet ubranka dla dzieci. Akcję koordynowała Lidia Pachuta oraz delegowani uczniowie.
      Składamy serdeczne podziękowania dla uczniów i rodziców, którzy z ochotą zaangażowali się w akcję. Miło zobaczyć uśmiech na twarzy drugiego człowieka!

  Wychowawcy klas


  CATERING MARIANNA 29-10-2018
 • Opłaty za grudzień 2018


  OD ZABAWY DO SPORTU 23-11-2018
       W dniu 19.11.18 reprezentacja uczniów biorących udział w zajęciach "Od zabawy do sportu" wzięła udział w dzielnicowych rozgrywkach. Dla wielu dzieci były to pierwsze zawody, w których mogły rywalizować z reprezentantami włochowskich szkół. Gratulujemy im odwagi, sportowego ducha walki i pełnego zaangażowania w rywalizację.


  ŚNIADANIE DAJE MOC 13-11-2018
      W celu zwiększenia świadomości uczniów na temat roli zdrowego odżywiania, nasza szkoła po raz drugi włączyła się do ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Śniadanie daje moc”, organizowanej przez koalicję Partnerstwo dla Zdrowia oraz Instytut Matki i Dziecka.
       8 listopada 2018 r. uczniowie klas 0-III najpierw przygotowali, a potem wspólnie spożywali śniadanie. W przygotowaniach ochoczo wsparli nas rodzice uczniów. Dzięki nim na naszych szkolnych „stolikach śniadaniowych” znalazły się różnorodne, zdrowe produkty spożywcze oraz świeżo wyciskane soki. Na deser każdy mógł skosztować witamin zawartych w pysznych i zdrowych owocach. Nauczyciele wspólnie z uczniami omówili zasady zdrowego odżywania oraz zasady zachowania higieny podczas przygotowywania posiłków.
      Wspólne przygotowywanie śniadania okazało się świetną zabawą dla wszystkich uczniów, a ponadto okazją do pogłębienia wiedzy na temat istoty śniadań w diecie ucznia. Była to również okazja do integracji zespołu klasowego, a także lekcja kulturalnego spożywania posiłków.

  Katarzyna Mielcarz


  LIST DO RODZICÓW 8-11-2018


  KONKURS PLASTYCZNY 8-11-2018


  PROMOCJA CZYTELNICTWA 8-11-2018
       Jak co roku pod koniec października w bibliotece szkolnej odbyło się spotkanie z pierwszaczkami SP z okazji „Pasowania na Czytelnika”. 29.10 gościła w czytelni 1a, następnego dnia 1c, a 31.10 w środę 1b. Dzieci poprzez zabawę poznały bibliotekę i zasady wypożyczania, oraz jak i dlaczego należy szanować książeczki. Najważniejszym punktem programu było złożenie przyrzeczenia: „Tobie, książko przyrzekamy, że szanować cię będziemy, krzywdy zrobić ci nie damy”. Nauczyciel bibliotekarz, ujmując księgę, każdego ucznia pasował na czytelnika. Dzieci dostały na pamiątkę dyplomy i mogły wypożyczyć książkę do domu.

  Iwona Dąbska-Kluska


  CATERING MARIANNA 29-10-2018
 • Opłaty za listopad 2018


  SPOTKANIE Z JERZYM BOŃCZAKIEM 19-10-2018
       W związku z Narodowym Programem Rozwoju Czytelnictwa kupujemy nowe książki do biblioteki i zapraszamy do ich czytania. Miesiąc październik to Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Jedną z akcji, która miała promować czytelnictwo było zaproszenie do naszej szkoły mistrza kina polskiego, wybitnego aktora i reżysera Jerzego Bończaka. Aktor przeczytał uczniom starszych klas fragment książki Jamesa Bowena pt. „Kot Bob i ja”. Odpowiadał również na pytania młodych ludzi. Powiedział, że nie lubił czytać książek z przymusu, dlatego w szkole nie przepadał za lekturami, a niektóre docenił dopiero później. Jego zdaniem zupełnie inaczej jest czytać dla relaksu i przyjemności. Gdy był młodszy lubił kryminały, teraz pochłania praktycznie wszystko co go zainteresuje, nie licząc oczywiście mnóstwa scenariuszy i sztuk teatralnych. Aktor czyta wiele książek na raz. Pochodzi z takiego pokolenia, które woli papier od urządzenia komputerowego. Mówił, że bardzo chętnie ogląda współczesne kino polskie, które ostatnio jest w coraz lepszej kondycji. Widział już „Kler” i chętnie wybierze się na film Marka Koterskiego „7 uczuć”.
  To miłe, że Pan J. Bończak zgodził się spotkać z uczniami i nauczycielami naszej szkoły!

  Iwona Dąbska-Kluska


  WIELKI SUKCES NASZYCH DZIEWCZYN! 18-10-2018
      W ramach rozgrywek 52 Warszawskiej Olimpiady Młodzieży w piłkę nożną dziewcząt reprezentacja naszej szkoły zdobyła srebrne medale. Dziewczęta rozegrały 11 meczów, nie przegrywając ani razu. W finałowym starciu padł remis 1:1, ale lepsza w konkursie rzutów karnych okazała się drużyna z Ursynowa.
   Naszą szkołę reprezentowały:
  1. Zawadzka Magda 3e
  2. Szmytkowska Oliwia 3e
  3. Kosińska Sandra 3e
  4. Wiśniewska Gabriela 8c
  5. Kumór Michalina 3a
  6. Żygadło Katarzyna 8a
  7. Wilkoszewska Amelia 8d

  Drużynę prowadził Łukasz Zieliński


  ROZGRYWKI WOM 18-10-2018
       W ramach rozgrywek 52 Warszawskiej Olimpiady Młodzieży w piłkę nożną chłopców reprezentacja naszej szkoły zdobyła miejsca 9-12.
   Naszą szkołę reprezentowali:
  1. Kacper Parobczyk 8b
  2. Maciej Jędrych 8b
  3. Maksym Shiroz 8b
  4. Juliusz Jul 3d gim
  5. Piotr Sobieraj 3d gim
  6. Aleksander Dwórnik 3d gim
  7. Igor Burda 8c
  8. Oskar Fus 3a gim
  9. Michał Śledziak 3a gim

  Drużynę prowadził Łukasz Zieliński


  ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH 17-10-2018
       5 października br. w naszej szkole odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klas pierwszych. Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej musieli przedstawić to, czego już się w szkole nauczyli. Gotowi, odświętnie ubrani i bardzo przejęci przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności. W obecności Pani Dyrektor, rodziców oraz zaproszonych gości zaprezentowali krótki program artystyczny, w którym zdali pierwszy egzamin na uczniów. Śpiewająco odpowiadali na pytania dotyczące naszej ojczyzny, bezpiecznego poruszania się po drogach oraz zasad zachowania w różnych sytuacjach. Wszyscy jednogłośnie stwierdzili, że egzamin na ucznia zdali i mogą zostać przyjęci w poczet uczniów Szkoły Podstawowej nr 359 .

      Doniosłym momentem uroczystości było ślubowanie pierwszoklasistów, które wzbudziło wiele emocji. Kolorowym ołówkiem, aktu pasowania dokonała Pani Dyrektor – Małgorzata Michalska.

       „Ślubuję być dobrym Polakiem, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły. Będę uczyć się w szkole jak kochać Ojczyznę, jak dla niej pracować, kiedy urosnę. Będę starał się być dobrym kolegą, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom” - takie przyrzeczenie składali pierwszoklasiści. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, a w salach czekała na nich słodka niespodzianka.

      Wszystkim pierwszoklasistom Szkoły Podstawowej nr 359 w Warszawie życzymy sukcesów w nauce i jak najlepszych ocen na pierwszym szkolnym świadectwie .

  Wychowawcy klas pierwszych


  NASZA SZKOŁA MA 80 LAT! 14-10-2018
       5 października br. świętowaliśmy 80-lecie szkoły. Z tej przyczyny wszyscy – nauczyciele, uczniowie i rodzice – starali się, by ten dzień wyglądał inaczej niż inne szkolne dni. Rozpoczęliśmy Mszą św. w kościele pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus i Męczenników Rzymskich. Dla podkreślenia uroczystych obchodów przygotowaliśmy specjalny, okolicznościowy wystrój budynku, w tym wyjątkową wystawę przedstawiającą historię naszej szkoły na Promienistej. Grono uczniów przygotowało program artystyczny, w którym swoje talenty pokazali uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum.

      Mury „Promienistej” gościły wielu wyjątkowych gości, m.in. Pana Burmistrza Michała Wąsowicza, Przewodniczącego Rady Dzielnicy Pana Andrzeja Krupińskiego, Komendanta dh phm. Zbigniewa Dziubkowskiego, Komendanta Szarych Szeregów Bogdana Kettera, przedstawicieli placówek kulturalno-oświatowych oraz Rady Rodziców.

      Miłym śladem jubileuszu pozostały wpisy w księdze pamiątkowej oraz kolorowe murale na elewacji budynku wykonane przez uczniów naszej szkoły.

  Lidia Pachuta


  KONKURS NA KRZYŻÓWKĘ 02-10-2018

      Z okazji Dnia Edukacji Narodowej klasy 4a oraz 3a wraz z wychowawcami zapraszają do wzięcia udziału w konkursie na krzyżówkę.

  REGULAMIN KONKURSU:
  1. Celem konkursu jest przygotowanie krzyżówki. Hasła, które będą występowały w krzyżówce powinny mieć tematykę szkolną.
  2. Rozwiązaniem krzyżówki powinno być hasło: Dzień Edukacji Narodowej.
  3. Format pracy dowolny. Wykonanie zależy od uczestników, ich kreatywności i zaangażowania, a także ilości i rodzaju zgromadzonych informacji.
  4. Praca może być przygotowana przez całą klasę, grupę lub indywidualnie.
  5. Termin składania prac: 11 października, do biblioteki szkolnej.
  6. Prace będą oceniane w trzech kategoriach:
    a. kl. 0-3 SP
    b. kl. 4-6 SP
    c. kl. 7 i 8 SP oraz 3 GIM
    Prace będą oceniane pod względem doboru haseł oraz formy graficznej.
  7. Komisja konkursowa w składzie: Wicedyrektor Małgorzata Laśkiewicz, Pani bibliotekarka Iwona Dąbska-Kluska oraz nauczycielka j. polskiego Pani Monika Jakubowska dokona oceny prac.
  8. Konkurs wlicza się do Super klasy.


  CATERING MARIANNA 27-09-2018
 • Opłaty za październik 2018


  DZIEŃ ZIEMI 27-09-2018
       W dniu 21.09.2018 roku uczniowie Zespołu Szkół nr 17 im. Zawiszaków Proporca „Victoria” wzięli udział w akcji „Sprzątanie Świata”. W akcje zaangażowało się blisko 150 osób z 8 klas, 4b, 5a, 3ag, 3bg, 3dg, 3eg, 8b i 8d. Uczniowie wraz z nauczycielami wysprzątali teren wokół szkoły, obiektów KS „Przyszłość” Włochy i pobliski park Kombatantów.
  Uczniowie zebrali blisko 40 worków ze śmieciami.

  Beata Jadam


  CATERING MARIANNA 30-08-2018


  ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019 21-08-2018

  Rok szkolny rozpoczynamy w poniedziałek 3 września.

   Szkoła Podstawowa
  • klasy 0-3 godz. 9.00
  • klasy 4-7 godz. 10.00
  • klasy 8    godz. 11.00
   Gimnazjum
  • klasy 3 godz. 11.00
  8:00 – Msza święta w Kościele Św. Teresy od Dzieciątka Jezus

  Oddziały „0” mają swoje zajęcia w godz. 7:00 – 17:00

  Po rozpoczęciu roku szkolnego odbędzie się test poziomujący z języka angielskiego dla uczniów klas 4 i 7. Test przeprowadzą wychowawcy w klasach. Prosimy o przyniesienie długopisów. Test jest przewidziany na 45 minut.

  na początek