ROK SZKOLNY 2017/2018EGZAMINY POPRAWKOWE 19-06-2018
W sierpniu 2018 odbędą sie egzaminy poprawkowe. Oto ich terminy:
  27-08-2018 poniedziałek
 • matematyka
 • historia
  28-08-2018 wtorek
 • język polski
 • geografia
 • wychowanie fizyczne

Wszystkie egzaminy rozpoczynają się o godz. 9.00


SUPERKLASA 17-06-2018
Konkurs Superklasa został rozstrzygnięty. Najlepiej wypadły klasy 4a i 7c.
Zwycięzcom gratulujemy!
Wyniki szczegółowe i końcowe możesz sprawdzić tutaj.


ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 15-06-2018
22 czerwca 2018r. uroczyście zakończymy rok szkolny 2017/2018.
 • 8.00 - msza św.
 • 9.00 - klasy 4, klasy 7 i klasy 2 gimnazjum
 • 10.00 - klasy 0-2


DOBRY START 13-06-2018


DZIECI DZIECIOM 7-06-2018
9 czerwca 2018r.
w godz. 11.00-14.00


na boisku i wokół terenu naszej szkoły
przy ul. Promienistej 12a
odbędzie się koncert "Dzieci Dzieciom".

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Włoch.

Koncert w sposób szczególny skierowany jest do dzieci i młodzieży, w tym również niepełnosprawnej.


PRZEDSZKOLAKI Z WIZYTĄ W SZKOLE 6-06-2018
    Dnia 28.05 (poniedziałek) nasza szkoła miała ogromną przyjemność gościć przedszkolaków z Przedszkola nr 60 w Warszawie. Specjalnie dla klas 0-II odegrali przedstawienie pt. „Wars i Sawa”.
    Przedstawienie wzbudziło wśród oglądających mnóstwo pozytywnych emocji. Dzieci były pod wrażeniem umiejętności oraz rekwizytów wykorzystanych w przedstawieniu. W podziękowaniu, uczniowie klasy 0a specjalnie dla nich zatańczyli.
    Bardzo dziękujemy przedszkolakom z „Rybnickiej” :) i zapraszamy do nas ponownie.

Wychowawcy klasy 0-II


PIKNIK RODZINNY 30-05-2018
     25 maja w naszej szkole odbył się „Piknik Rodzinny”. Pani Dyrektor Małgorzata Michalska, Pani v-ce Dyrektor Małgorzata Laśkiewicz, nauczyciele, pracownicy, uczniowie, rodzice i przyjaciele szkoły dołożyli wszelkich starań, aby Piknik stał się okazją do aktywnego spędzenia wolnego czasu w gronie rodzinnym. Uroczystość rozpoczęły występy najmłodszych, gdzie rodziny mogły podziwiać zdolności wokalno-taneczne swoich pociech. Dzieci słowem i piosenką dziękowały swoim Rodzicom za ich trud codziennej opieki.
    Na uroczystości zjawili się także zaproszeni goście: Burmistrz dzielnicy Włochy - Michał Wąsowicz, Zastępca Burmistrza - Mariusz Wajszczak, Radni dzielnicy: Pani Halina Berłowska, Pan Cezary Sobociński oraz Kierownik Zespołu Promocji, Komunikacji Społecznej i Kontaktów z Mediami – Pani Katarzyna Piwkowska-Zacharska
     Tego dnia nikt nie mógł się u nas nudzić. Oprócz podziwiania występów artystycznych, można było zjeść dobrą kiełbaskę z grilla, przepyszne ciasta upieczone przez rodziców, watę cukrową oraz popcorn. Wszyscy chętnie robili sobie pamiątkowe zdjęcia w fotobudce, malowali buzie, a dzieci grały i bawiły się na boisku szkolnym. Rodzice mieli możliwość zakupienia pamiątek, które dzieci wykonały własnoręcznie ze swoimi wychowawcami w klasach. Spragnieni mogli posmakować orzeźwiającej lemoniady.
     Dzięki uprzejmości strażaków z OSP Włochy można było zobaczyć jak działa sprzęt strażacki i dowiedzieć się, w jakich okolicznościach ma on zastosowanie. Wóz strażacki był wspaniałą atrakcją. Można było przymierzyć hełm strażacki i usiąść za kierownicą. Na boisku szkolnym odbył się pokaz Klubu „Safari judo team”, w czasie, którego można było podziwiać różne techniki judo. Dużym zainteresowaniem wśród uczestników imprezy cieszyły się bańki mydlane. Każdy mógł znaleźć dla siebie coś ciekawego.
     Wszyscy pracownicy szkoły i rodzice włożyli wiele pracy i zaangażowania.
Mamy nadzieję, że przybyli goście miło spędzili u nas czas i za rok wrócą znowu, aby wspólnie cieszyć się ciekawie spędzonym popołudniem!
Wszystkim rodzicom, sponsorom, pracownikom szkoły a przede wszystkim naszym uczniom dziękujemy za wspaniałą imprezę.
Bez Was nie byłoby takiego sukcesu.
To było niezwykłe popołudnie………
DZIĘKUJEMY!

Wychowawcy kl. 0-II


OPALANIE WCALE NIE JEST ZDROWE 15-05-2018

Szanowni Państwo!
Od 17 do 23 maja obchodzony jest Tydzień Świadomości Czerniaka.

     Głównym celem wydarzenia jest zachęcenie społeczeństwa do regularnego badania skóry oraz uświadomienie, jak ważna jest profilaktyka tego nowotworu. W wielu krajach poziom zachorowań na czerniaka ustabilizował się, jednak w Polsce liczba chorych nadal rośnie. Coraz częściej zachorowań przybywa także wśród dzieci i osób młodych. Wiedza o szkodliwości promieniowania UV przyjmuje się opornie. Tymczasem opalanie wcale nie jest zdrowe, a poparzenie słoneczne nie musi wiązać się z powstawaniem pęcherzy - niebezpieczeństwo pojawia się już przy zaczerwienionej skórze. Lepiej unikać słońca w godzinach od 11.00 do 16.00 i stosować kosmetyki z jak najsilniejszymi filtrami.

Przeczytaj ulotkę na ten temat:

Beata Jadam


WITAJ KOREO ! 15-05-2018

     Wyprawa do Korei Południowej? Czemu nie! Klasa 1b uczestniczyła w warsztatach „Witaj Koreo!” w warszawskim Muzeum Etnograficznym, zorganizowanych przy współpracy z Centrum Kultury Koreańskiej w Warszawie.

     Uczniowie dowiedzieli się m.in. co oznaczają kolory na koreańskiej fladze, czym zajadają się Koreańczycy oraz jak nazywa się koreańska sztuka walki. Najwięcej frajdy sprawiło… przymierzanie tradycyjnych strojów! Barwne ubrania pięknie prezentowały się na uczniach. Dzieci zapoznały się również z techniką drzeworytu oraz pomalowały tradycyjne koreańskie maski.

Krystyna Wyszyńska


KLASY DRUGIE NA ZIELONEJ SZKOLE W PIECKACH 14-05-2018
W dniach 7.05-11.05 uczniowie klas drugich wybrali się na wycieczkę na Mazury.
    W poniedziałek 7 maja rano w dobrych nastrojach i w towarzystwie pięknego słońca zapakowaliśmy siebie i bagaże do autokaru. Na miejsce dojechaliśmy w porze obiadowej. Po zakwaterowaniu i sytym obiedzie wybraliśmy się na długi spacer, aby zwiedzić okolice. Niektórym brak kondycji już pierwszego dnia zaczął doskwierać. Pytania czy jeszcze daleko padały za często . Po kolacji poszliśmy relaksować się nad jeziorem.
    Wtorek był dniem najbardziej edukacyjnym. Musieliśmy wstać rano i zaraz po śniadaniu pojechaliśmy autokarem do mazurskiej miejscowości Gierłoż. Tam podzieliliśmy się na dwie grupy. Pierwsza grupa została w Parku Miniatur Warmii i Mazur, a druga udała się SZTABOWOZEM do oddalonego o 500 m WILCZEGO SZAŃCA, czyli kwatery głównej Hitlera (później oczywiście zamiana). To była bardzo ciekawa lekcja historii, przy okazji uatrakcyjniona przejażdżką starym pojazdem wojskowym, co pozwoliło na chwilę przenieść się w tamte czasy, ale również dzięki wiatrowi we włosach, ochłodzić w trakcie upalnego dnia .

    Środa była aktywnym dniem. Czekał nas 13,5 km spływ kajakowy rzeką Krutynią. Malowniczy krajobraz i gniazdujące właśnie łabędzie towarzyszyły nam przez cały czas. Niektóre osoby przeżyły mrożącą krew w żyłach przygodę z tatą łabędziem, pilnującym swojej rodziny. Na szczęście wszystko dobrze się skończyło i cało pokonaliśmy kajakiem odcinek Krutyń-Ukta. Zmęczeni i opaleni wróciliśmy do ośrodka.
    Czwartek to dzień przyrodniczy. Odwiedziliśmy Mazurski Park Krajobrazowy w Krutyni. Na miejscu znowu podzieliliśmy się na dwie grupy. Pierwsza grupa została w muzeum, a druga wybrała się na pieszą wycieczkę do Rezerwatu Krutynia (później oczywiście zamiana). Muzeum jest swoistą izbą przyrodniczą, gdzie zgromadzono kolekcję liczącą ponad 300 eksponatów zwierząt występujących w Mazurskim Parku Narodowym. Spreparowane zwierzęta były najczęściej ofiarami przejechania, potrącenia, zderzenia się z samochodami, a ptaki zginęły na liniach energetycznych, zaplątały się lub utopiły w sieciach rybackich czy kłusowniczych. Natomiast ścieżka przyrodnicza zaprowadziła nas do urokliwego Jeziorka Krutyńskiego i w otoczeniu chmary komarów podziwialiśmy uroki mazurskich lasów. Po południu w Warchałach bawiliśmy się w paintball.
     Ostatnia noc minęła dość interesująco dla wszystkich, oprócz opiekunów . Integracji nie było końca do białego rana .
    Piątek dzień wyjazdu. O 10.00 zgodnie z planem opuściliśmy Piecki. Pełni wrażeń i zmęczeni około 14.30 dotarliśmy do Warszawy.

Monika Kucharska
Iwona Dąbska-Kluska
Krzysztof Rychlewski
2b,2d, 2e


LATO W MIESCIE 2018 13-05-2018Wykaz placówek w Dzielnicy Włochy

Harmonogram dla kandydatów


FINAŁ KONKURSU CZYTELNICZEGO 7-05-2018
     27 kwietnia w Czytelni odbyła się uroczystość rozdania nagród w szkolnym konkursie czytelniczo-plastycznym na plakat promujący swoją ulubioną książkę. Wydarzenie przygotował nasz szkolny klub czytelniczy „Poczytajmy”. Zaprosiliśmy laureatów i dzieci z młodszych klas, tak dużo jak tylko może pomieścić Czytelnia. Przed wręczeniem nagród, Oliwia Surma, Ania Piech i Julia Chłopecka przeczytały fragmenty niektórych książek, do których dzieci wykonały plakaty. Odbył się też krótki quiz, z którym dzieci poradziły sobie perfekcyjnie. Wszyscy zasłużyli na słodkie małe co nieco. Całości pilnował Kuba Kusal.
     Jury, w skład którego wchodziły P. Dyrektor Małgorzata Michalska, P. Wicedyrektor Małgorzata Laśkiewicz. P. Małgorzata Bednarczyk, P. Katarzyna Ciszewska, P. Paulina Jędrzejewska i P. Beata Konfederat-Jabłońska, miało bardzo trudne zadanie, ponieważ plakaty były niezwykle ciekawe i wykonane zróżnicowanymi technikami. Ostatecznie w kategorii klas 0-2, I miejsce zajęła Oliwia Twarowska z klasy 2a, II miejsce Xenia Mordak (kl. Oa), III miejsce ex aequo Julia Justyna (kl. 1a) i Milena Rudzka (kl. 1a). W kategorii klas 4-7, I miejsce zajęła Marta Langa z klasy 7d. Drogą losowania została przyznana również nagroda publiczności, która trafiła do Szymona Janeczka.
     Dzieci wykonały plakaty m.in. do następujących książek: „Plastusiowy pamiętnik”, „Dzieci z Bullerbyn”, „Amelia Bedelia”, „Harry Potter”, „Karolcia”, „Afryka Kazika”, „Kroniki rodu Kane”, „Atlas grzybów Polski”, „Uczucia. Co to takiego”, „Trzy świnki”, „Magiczne drzewo” itd.
GRATULUJĘ WSZYSTKIM UCZNIOM!

Iwona Dąbska-Kluska


KARATE CAMP/SESSHIN 1-05-2018

Zapraszamy na kolejną edycję Karate Camp, które w roku 2018 odbędzie się w Brodnicy. To dla nas już trzecia wizyta, w dodatku dokładnie w tym samym miejscu. Brodnica sprawdziła się i dlatego nie zmienimy jej tak szybko. W zakładkach na naszych stronach WWW (www.edukacjawkarate.pl) znajdziecie wszystkie potrzebne informacje oraz deklarację udziału. Pamiętajcie, chętnie odpowiemy na wszelkie pytania.

  10 DNI Z ENERGIĄ!
 • Miejsce: I Liceum Ogólnokształcące im. Filomatów Ziemi Michałowskiej w Brodnicy / Internat
 • Termin: 5-14 lipca 2018 r.
 • Koszt: 1280 PLN
Więcej informacji znajdziesz TUTAJ


KOLEJNA GARŚĆ SUKCESÓW 23-04-2018

    Miło jest chwalić się sukcesami uczniów, dlatego trzeba poinformować o kolejnych humanistycznych podbojach.
      Marysia Bek, uczennica klasy 2b gimnazjum, otrzymała wyróżnienie, w XIV Ogólnopolskim Konkursie Literackim „Obraz a słowo. Literacki opis dzieła malarskiego”. Marysia miała bardzo trudne zadanie, bowiem musiała opisać, co oznacza również i interpretację, dzieło Zbigniewa Pronoszki pt. „Szachista”. W skład jury konkursu wchodzą wykładowcy uczelni wyższych oraz historycy sztuki, co oznacza, że poprzeczka jest postawiona wysoko. Marysi udało się sprostać zadaniu, a wiadomo, że konkurencja była spora.

    Martyna Michalska, również uczennica klasy 2b gimnazjum, zdobyła tytuł finalisty w Konkursie języka polskiego organizowanego przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty. Jest to jeden z najważniejszych konkursów humanistycznych! Warto dodać, że Martynie zabrakło zaledwie jednego punktu do najważniejszego tytułu. Martyna zdobyła także tytuł finalisty w VIII Ogólnopolskim Pijarskim Konkursie Gramatycznym im. o. Onufrego Kopczyńskiego. To również jest poważny sukces, ponieważ konkurs zakłada wiedzę ze wszystkich działów gramatyki. Martyna jest dopiero w drugiej klasie gimnazjum, co pokazuje, że jej wiedza i umiejętności są bardzo wysokie, bo we wspominanych konkursach sukcesy zdobywają najczęściej uczniowie ostatnich klas gimnazjum. Dziewczętom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! Tak trzymajcie!

Paulina Nowak-Drapińska


PROMIENISTA, SZKOŁA NA MIARĘ!!! 16-04-2018
    Przyszli uczniowie i ich rodzice mogli się zapoznać z ofertą szkoły 4 kwietnia 2018 r. Przygotowano wiele atrakcji, które zrobiły dobre wrażenie na odwiedzających. Nauczyciele poszczególnych przedmiotów, wraz z uczniami, zaprezentowali ciekawe projekcje multimedialne oraz gry i zabawy przeznaczone dla młodzieży.
    Dużym zainteresowaniem cieszyły się quizy językowe, zajęcia artystyczne w pracowni plastycznej, doświadczenia fizyczne i chemiczne oraz mikrobity w pracowni komputerowej.
    Uczniowie naszej szkoły, wraz z rodzicami, przygotowali specjalnie na ten wyjątkowy dzień słodki poczęstunek w postaci ciast i ciepłych napojów.
    Goście mogli zajrzeć do niemal każdego zakamarka naszej placówki. Spotkanie przeciągnęło się do wieczornych godzin, co świadczy o tym, że atmosfera była wspaniała, a szkoła wzbudziła zainteresowanie.
Zapraszamy na Promienistą!!!

Małgorzata Bednarczyk
Przemysław Paczewski


UCZYMY SIĘ TAKŻE W TEATRZE 15-04-2018

11 kwietnia br. nasza klasa 4a wybrała się do Teatru ROMA na spektakl muzyczny pt. Księga dżungli. Musical powstał na podstawie powieści R.Kiplinga o tym samym tytule. Autorem scenariusza opowieści muzycznej, a jednocześnie reżyserem i aktorem jest Jakub Szydłowski. Postacie zwierzęce – Bageera, Shere, Khan, Baloo, Tabaka, Kaa – zagrali aktorzy w ciekawych, ale i śmiesznych strojach. Mowgli – chłopiec „Żabka” - trafił właśnie do świata dzikich zwierząt, tam napotkał na różne przygody. Jego historia ciekawiła widzów, bawiła, a także podawała do przemyślenia wiele tematów dotyczących współczesnej młodzieży. Uważam, że warto było wybrać się na ten spektakl. Musical jest wciągający, zainteresuje każdego widza.

Aleksander Bubienko, ucz. kl. 4A
Lidia Pachuta


WYCIECZKA DO LONDYNU 15-04-2018

Relację z wycieczki możesz obejrzeć tutaj
Autorem filmu jest uczeń klasy 7c Wojciech Szacoń.

Paulina Nowak-Drapińska


WARSZTATY WIELKANOCNE29-03-2018
    Święta Wielkanocne tuż, tuż… z tej okazji 26.03.2018r. w klasie 0a odbyły się warsztaty wielkanocne. Dzięki uprzejmości mamy naszego ucznia - Pani Adrianny Wysockiej - dzieci mogły poznać nową metodę zdobienia - decoupage. Tą metodą uczniowie wykonali motyle, które zostały umieszczone w magicznym jajku.
    Na początku zajęć Pani Adrianna wprowadziła nas w magiczny świat, gdzie każde dziecko mogło się wyciszyć i wyobrazić sobie, że jest kimś wyjątkowym. Na zakończenie każde dziecko mogło zabrać ze sobą jajko zrobione przez siebie oraz dostało dyplom kreatywnego twórcy.

Monika Kędziora
Katarzyna Mielcarz


ŚWIĘTA WIELKANOCNE TUŻ29-03-2018
    Dnia 28.03.2018r. w klasie 0a odbyło się „Śniadanie Wielkanocne”. Uczniowie bardzo aktywnie włączyli się w jego przygotowanie. Dekorowali sale, stoły oraz wykonywali stroiki. Wszystkie te wspólnie wytworzone akcenty wielkanocne znalazły się na stole obok świątecznych potraw. O znaczeniu tych pokarmów, jako symbolach świątecznych, dzieci dowiedziały się wcześniej na zajęciach.
    Ten dzień miał wyjątkowy charakter: dzieci śpiewały piosenki świąteczne i bawiły się w zabawy charakterystyczne dla świąt wielkanocnych np. stukanie się jajkami. Śniadania było tak wyjątkowe, że dzieci już zapowiedziały, że musimy to powtórzyć. Dziękujemy Pani Agnieszce Giedrys za przyniesienie jajek dla całej grupy oraz wszystkim rodzicom za włączenie się w przygotowanie potraw.

Monika Kędziora
Katarzyna Mielcarz


REKRUTACJA DO SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH29-03-2018

Materiały do pobrania:

Magda Wasilewska


LITERACKI SMS29-03-2018
Martyna Michalska,
zdobyła I miejsce - w kategorii szkół podstawowych i gimnazjów
w
Ogólnopolskim Konkursie Literackim
"Literacki SMS. Poezja i proza 160 znaków"


Sukces Martyny przypadł na Światowy Dzień Poezji.
Zatem poznajmy zwycięski utwór:
jeszcze pachnie Tobą dom
na stole niedoczytana książka
wazon postawiony Twoją ręką
ze stęsknionymi kwiatami
u drzwi z nadzieją czeka pies
my wiemy
nie czekamy

Martyna Michalska

Lidia Pachuta


O MIŁOŚCI ŻARTEM,
SERIO O SUKCESIE JAKUBA KOCHANOWICZA29-03-2018
Jakub, uczeń kl. 7B,
w VIII Konkursie Recytatorskim
"PÓŁ ŻARTEM, PÓŁ SERIO O MIŁOŚCI"
zdobył III miejsce.
20 marca br. stanął w szranki z gimnazjalistami, recytując wiersz
Władysława Broniewskiego pt. Ze złości.

Lidia Pachuta


„POCZTÓWKI Z WARSZAWY”
– KONKURS FOTOGRAFICZNY ROZSTRZYGNIĘTY!26-03-2018

    W dniu 22 marca 2018r. w Zespole Szkół Fototechnicznych w Warszawie odbyła się gala podsumowująca konkurs fotograficzny „Pocztówki z Warszawy w 100. rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę”.
    Była to szesnasta edycja konkursu organizowanego przez szkołę przy ul. Spokojnej. Honorowy patronat nad konkursem objęli Mazowiecki Kurator Oświaty oraz Burmistrz Dzielnicy Wola m.st. Warszawy.
    W konkursie wzięło udział troje naszych uczniów: Maria Bek (2b Gim), Helena Bek (7c) i Jakub Kochanowicz (7b). Jury doceniło zmysł fotograficzny oraz umiejętności graficzne Marysi i przyznało jej I miejsce.
    Konkursy fotograficzne cieszą się coraz większą popularność wśród uczniów naszej szkoły, czekamy zatem na kolejne sukcesy.
    Poniżej krótka relacja z wydarzenia. Powyżej zwycięskie fotografie.

Katarzyna Ciszewska


ASTERIADA26-03-2018
    W dniach 04.03-24.03.2018r. w Domu Kultury Włochy odbył się Festiwal Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Artystycznej ASTERIADA. Tegoroczna edycja była już siedemnastą! Pomysłodawczynią ASTERIADY, która z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością, jest Dyrektor Domu Kultury Włochy - Pani Wiesława Sadowska.
    Wzorem ubiegłych lat, w konkursie wzięli udział uczniowie naszej szkoły. W turnieju piosenki swoich sił spróbowali: Amelia Imiołek (4b), Zuzanna Kocak (4b), Nina Kwapisiewicz (7b), Ewa Gil (3b Gim), Dominika Jasik (3c Gim), Karolina Wójtowicz (3c Gim) oraz zespół wokalno-instrumentalny MOZA w składzie Malina Wasilewska, Aleksandra Staszczyk i Zuzanna Seweryn (2a Gim). Dziewczęta miały ogromną konkurencję, przesłuchania trwały 4 dni, wszystkich zgłoszeń było aż 386!
    Do finału ASTERIADY udało się awansować Zuzi Kocak i Karolinie Wójtowicz. Dla Zuzi było to pierwsze spotkanie z tym konkursem, Karolina natomiast ma w tej kwestii dużo większe doświadczenie. I właśnie to doświadczenie, długie próby, entuzjazm i niewątpliwie wielki talent przyniosły Karolinie II miejsce.
    Zwieńczeniem festiwalu była oczywiście gala wręczenia Nagród oraz Koncert Laureatów, podczas którego mieliśmy okazję po raz kolejny usłyszeć Karolinę. Wzruszające wykonanie przeboju Maryli Rodowicz „Niech żyje bal” nagrodzone zostało gromkimi brawami.

    Wszystkim uczennicom dziękujemy za zaangażowanie, entuzjazm, chwile wzruszeń i życzymy powodzenia w kolejnych konkursach!

Katarzyna Ciszewska


TRZECI JUŻ FESTIWAL FILMOWY „IMAGINACJE” 21-03-2018
    14 marca br. już po raz trzeci spotkaliśmy się w Artystycznym Domu Animacji ADA podczas festiwalu filmowego podsumowującego Konkurs Filmowy „Imaginacje – poezja okiem kamery”, który jest organizowany przez naszą szkołę
    Tegoroczny festiwal zgromadził młodzież i ich opiekunów z całego województwa mazowieckiego, bowiem konkurs rozszerzył swój zasięg. W tej edycji została nieco zmieniona formuła - uczniowie mieli przygotować etiudy filmowe inspirowane poezją polską XX/XXI wieku poświęconą tematom tj. patriotyzm, niepodległość, wolność, niewola, zwycięstwo. Jest to odpowiedź na przypadającą w tym roku 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.
    Na uroczystość przybyli również goście - pani Katarzyna Świtalska, Naczelnik Wydziału Kultury, Sportu i Rekreacji w Urzędzie Dzielnicy Włochy m.st. Warszawy, pani Wiesława Sadowska, Dyrektor Domu Kultury Włochy, pani Violetta Wacławek, gospodyni, czyli Kierownik Artystycznego Domu Animacji ADA, pani Sylwia Bombała, przedstawicielka Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Włochy m.st. Warszawy, pan Marcin Piotrowski, przewodniczący naszej Rady Rodziców, oraz pani Małgorzata Michalska, dyrektor naszej placówki.
    Jury, w skład którego wchodzili reżyser Jarosław Wszędybył oraz producent filmowy Przemysław Mięknia, mieli twardy orzech do zgryzienia, ponieważ filmy były zróżnicowane pod kątem formy i treści – na konkurs zgłoszono różne rodzaje dokumentów, fabuły, trafiła się też animacja. Ostatecznie wyłoniono dwóch laureatów wśród uczniów gimnazjów oraz trzech laureatów spośród szkół średnich. Poza tradycyjnymi dyplomami grupy reżyserskie otrzymały nagrody ufundowane przez Urząd Dzielnicy Włochy m.st. Warszawy, Kino Muranów, Teatr Powszechny im. Z. Hübnera, Filharmonię Narodową, Muzeum Warszawy, Bibliotekę Publiczną Dzielnicy Włochy m.st. Warszawy. Zwycięskie szkoły otrzymały kamery zakupione przez nasz Urząd Dzielnicy. Konkurs jest objęty patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty, co z pewnością ma szczególne znaczenie dla kandydatów do szkół średnich.
    A wszystko zaczęło się trzy lata temu, kiedy to nasi uczniowie przez cały rok podczas zajęć artystycznych uczyli się tworzyć filmy. I właśnie trzy lata temu, również w Adzie, trzy godziny oglądaliśmy etiudy naszych gimnazjalistów.
    Wszystkie filmy grup reżyserskich oraz relację z festiwalu (również z ubiegłych edycji) można obejrzeć na stronie konkursu „Imaginacje”: http://imaginacje-promienista.blogspot.com/

Iwona Dąbska-Kluska
Katarzyna Ciszewska
Nowak-Drapińska


REKRUTACJA DO SZKOŁY PODSTAWOWEJ 17-03-2018
Harmonogram działań KANDYDATA szkoły podstawowej w elektronicznej rekrutacji do oddziałów dwujęzycznych na rok szkolny 2018/2019
Biuro Edukacji


LATO W MIESCIE 2018 16-03-2018


Wykaz placówek w Dzielnicy Włochy


RAJD HISTORYCZNY 13-03-2018
Zapraszamy do udziału w
XXXIII RAJDZIE „SZLAKIEM NASZEJ HISTORII"
imienia por. hm. Jana Cierlińskiego


  Regulamin
 1. XXXIII Rajd „Szlakiem Naszej Historii” odbędzie się w dniu 21 kwietnia 2018r. (godz. 9.30 – 15.30).
 2. Wstępne zgłoszenia liczby uczestników z należy podać do dnia 21.03.2018 r. DO NAUCZYCIELI HISTORII.
 3. Rajd obejmuje m.in. teren: Ursusa, Włoch, Okęcia, Raszyna, Falent, Lesznowoli, Magdalenki, Walendowa, Opaczy, Pęcic, Pruszkowa, Źbikowa, Piastowa, Ożarowa Maz., Ołtarzewa, Pilaszkowa, Umiastowa, Borzęcina Dużego i Izabelina.
 4. Patrol ma za zadanie dotrzeć do 4 wybranych przez siebie miejsc pamięci narodowej zachowując wskazane długości tras:
  - patrole piesze SP kl. I – III -około 5 km,
  - patrole piesze SP kl. IV – VI - około 8-9 km,
  - patrole piesze grup starszych - około 12–15 km,
  - patrole samochodowe - do 60 km,
  - patrole rodzinne – dostosowane do wieku najmłodszych uczestników.
  Patrol ma za zadanie, na podstawie mapy, zlokalizować i wybrać miejsca pamięci, które odwiedzi, obliczyć długość trasy (przeznaczoną dla danej grupy wiekowej). Po wyznaczeniu trasy patrol przedstawia swoją propozycję koordynatorowi szkolnemu lub koordynatorowi dzielnicowemu. Akceptacja zaproponowanej trasy jest równoznaczna z przyjęciem zgłoszenia uczestnictwa w Rajdzie.
  Propozycje trasy należy złożyć (do weryfikacji) do dnia 3 kwietnia 2018 roku.
 5. Miejscem startu dla naszej szkoły jest Szkoła Podstawowa nr 94, ul. Cietrzewia 22a.
 6. Rejestracja uczestników na starcie rozpoczyna się o godz. 9.40. Rejestracji dokonuje dowódca patrolu lub opiekun posiadający poprawnie wypełnioną Kartę patrolu. Otrzymane plakietki okolicznościowe należy umieścić na ubraniu każdego uczestnika.
 7. Każdy patrol obowiązany jest potwierdzić swój powrót w miejscu startu składając kartę patrolu oraz opis wywiadu z jednego wybranego miejsca pamięci.
 8. W składzie patrolu ze szkoły podstawowej ( kl. 1-4) musi być obowiązkowo pełnoletni opiekun. W przypadku patroli z klas 7 sp, szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych obecność opiekuna nie jest obowiązkowa.
 9. Organizatorzy przypominają o obowiązkowym przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego.
 10. Organizatorzy pozostają na miejscach startu do powrotu wszystkich patroli.
 11. Każdy patrol posiada znicz lub inny symbol oddania hołdu.
 12. Otrzymaną przy rejestracji mapkę należy zwrócić po powrocie w miejscu startu.
 13. Rajd odbędzie się bez względu na pogodę.
 14. Wszelkie informacje (zaproszenie, regulamin, karta patrolu, mapa) znajdują się na stronie Urzędu Dzielnicy Włochy: www.ud-wlochy.waw.pl w zakładce Dla mieszkańców/Kultura/Imprezy/XXXIII Rajd „Szlakiem Naszej Historii”.
 15. Koordynator XXXIII Rajdu „Szlakiem Naszej Historii” w Dzielnicy Włochy – Grzegorz Wyszyński – Wydział Kultury oraz Inicjatyw Obywatelskich
  tel. 22 44 34 291, gwyszynski@um.warszawa.pl
        Zapraszamy

M.Olek, K.Osowska, D.Mencel


KONKURS MITOLOGICZNY 7-03-2018

Małgorzata Olek


PRACA SZPERACZA NAGRODZONA7-03-2018

    16 lutego br. odbyło się uroczyste podsumowanie XIV Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego organizowanego przez Warszawskie Stowarzyszenie Nauczycieli Polonistów. Tegoroczne prace miały być poświęcone Tadeuszowi Kościuszce i Józefowi Piłsudskiemu.
    Nasza szkoła ruszyła po odbiór nagród w bardzo silnym składzie. W konkursie bowiem wzięły udział trzy nasze uczennice i każda z nich została doceniona.
    Marysia Bek, uczennica kl. 2b gimnazjum, przygotowała obszerną pracę naukową na temat związków Marszałka z poetką Kazimierą Iłłakowiczówną. Jury przyznało jej 1. miejsce. W tej samej kategorii Martyna Michalska, również uczennica kl. 2b, napisała esej inspirowany słynnymi słowami Piłsudskiego: „Naród, który traci pamięć przestaje być Narodem – staje się jedynie zbiorem ludzi, czasowo zajmujących dane terytorium”. Za tę pracę otrzymała wyróżnienie.
    Helena Bek, uczennica kl. 7c, przygotowała album obfitujący w liczne zdjęcia i grafiki poświęcone Józefowi Piłsudskiemu. Jej praca również została doceniona, bowiem Hela zdobyła 3. miejsce.
    Gratulujemy dziewczętom! Życzymy wytrwałości w pracy naukowej i jeszcze więcej podobnych sukcesów.

Paulina Nowak-Drapińska


MISTRZ ORTOGRAFII1-03-2018
Jak napisać ….”Ekwipażem na żętycę do zgrzebnej garkuchni”?
To wiedzą nasze uczennice...

Dominika Michniewska (kl. 7b), Zosia Łaszczewska (kl. 2c gim), Martyna Michalska (kl. 2b gim)
zostały laureatkami
XVIII Konkursu Ortograficznego „Ortografia na medal” 2017/2018
pod honorowym patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty.

Dziewczyny odniosły sukcesy w kolejnych etapach - szkolnych i dzielnicowych zmagań z łamigłówkami ortograficznymi, a w dniu 10 marca staną na szczeblu wojewódzkim tegoż konkursu.

Ponadto komisja konkursowa ogłosiła, iż tytuł
WARSZAWSKIEGO MISTRZA ORTOGRAFII
zdobyła Dominika Michniewska.

Nauczycielami przygotowującymi są:
Paulina Nowak – Drapińska, Alicja Mrozek, Lidia Pachuta.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Lidia Pachuta


KOLEJNY SUKCES JAKUBA1-03-2018

   21 lutego br. Jakub Kochanowicz, uczeń kl. 7b zajął III miejsce w konkursie recytatorskim „O polskich patriotach XIX i XX w” w ramach projektu „Nasz cel – Niepodległość”. Jakub z doskonałą dykcją, talentem i zaangażowaniem reprezentował naszą szkołę. Przedstawiając „Redutę Ordona” A. Mickiewicza otrzymał także specjalne wyróżnienie za recytację utworu związanego z warszawską Wolą. Gratulujemy!

Lidia Pachuta


LABORATORIUM CIEMNOŚCI 26-02-2018
    22 lutego klasy O wybrały się na warsztaty pt. „Laboratorium ciemności”, które odbywały się w Instytucie Tyflologicznym. Warsztaty prowadzone są przez osoby niewidome wraz z asystentami.
    Zajęcia rozpoczęły się od projekcji filmu rysunkowego „N jak niewidomy”, z którego mogliśmy dowiedzieć się, jak rozpoznać osobę niewidomą bądź słabo widzącą oraz jak pomóc przypadkowo spotkanej na ulicy osobie niewidomej. Dzieci miały okazję wziąć udział w ćwiczeniach w parach “niewidomy” – “przewodnik” oraz przez chwilę poczuć się jak osoba niewidoma, spacerując z zasłoniętymi oczami w ręku trzymając białą laskę.
    Rozpoznawaliśmy przedmioty bez użycia zmysłu wzroku. Największym zainteresowaniem cieszyły się przedmioty życia codziennego, które bardzo ułatwiają funkcjonowanie niewidomym. Mogliśmy zobaczyć jakie przedmioty pomagają niewidomym np. zważyć się, zmierzyć temperaturę, sprawdzić która jest godzina, kupić ubranie w wymarzonym kolorze czy nalać wodę do kubka.
    Dzieci zapoznały się z pismem Braille’a, a na koniec każde dziecko dostało kartkę ze swoim imieniem napisanym tym właśnie pismem. Wszyscy wrócili bardzo zadowoleni, a przede wszystkim bogatsi o wiedzę, która każdemu z nas może się przydać w każdej chwili.

Magdalena Dybowska


WARSZAWSKA SYRENKA24-02-2018

    19 lutego w Domu Kultury „Włochy” odbył się Koncert galowy i rozdanie dyplomów w Dzielnicowym Konkursie Recytatorskim „Warszawska Syrenka”. Do finału 41. Konkursu Recytatorskiego "Warszawska Syrenka" zakwalifikowała się Ewa Gil z 3c, którą przygotowała pani Katarzyna Ciszewska. Nina Kwapisiewicz z klasy 7b zdobyła 2 nagrodę w konkursie, a Kuba Kochanowicz z 7b - wyróżnienie. Dwoje ostatnich uczniów przygotowała pani Lidia Pachuta. Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za Finalistkę!


ŚLADAMI ROMANTYZMU 19-02-2018
    30 stycznia 2018 r. razem z całą klasą 2c pojechałam na wycieczkę do Muzeum Narodowego w Warszawie w celu powtórzenia wiadomości przed sprawdzianem. Całe zwiedzanie trwało około godziny, a tematem naszej lekcji muzealnej była sztuka klasyczna oraz romantyczna.
    Po drugiej godzinie lekcyjnej wyszliśmy z naszego gimnazjum wraz z dwojgiem opiekunów – panią od języka polskiego i rodzicem mojego kolegi. O godzinie 12 zostaliśmy przywitani przez miłego pana przewodnika, który przez cały czas starał się nam uatrakcyjniać lekcję rożnymi ciekawostkami.
    Pierwsze dzieło, które zobaczyliśmy, to obraz Franciszka Smuglewicza pt. „Cesarz Tytus nadaje prawa Rzymowi” pochodzący z 1785 r. Podziwiając dzieło, odnieśliśmy wrażenie, że to marmurowa płaskorzeźba. Dopiero potem przewodnik powiedział nam o ciekawym sposobie malowania artysty farbami olejnymi. Malarz w swoim obrazie nawiązywał do wzorców greckich.
    Jednym z dzieł, na które zwróciliśmy szczególną uwagę, to „Defilada przed Napoleonem” z 1837 r. Piotra Michałowskiego, jednego z najwybitniejszych malarzy romantyzmu w Polsce. Na obrazach artysty widać pociągnięcia pędzlem, przez co dzieło wydaje się bardziej dynamiczne oraz ekspresywne. Malarz, w przeciwieństwie do innych twórców, posługiwał się ciemną paletą barw.
    W muzeum widzieli również działa artystów takich artystów jak Antoniego Brodowskiego, Januarego Suchodolskiego czy Jeana Auguste’a Dominique’a Ingresa i były to m.in. „Akt męski”, „Gniew Saula na Dawida” oraz „Edyp i Antygona”. Podczas analizowania obrazów dowiedzieliśmy się również, czym zajmuje się filologia klasyczna, jakie są cechy klasycyzmu, a jakie romantyzmu oraz czym kierowali się twórcy przy malowaniu postaci znajdujących się na obrazie. Pod koniec lekcji dostaliśmy od przewodnika karty pracy do uzupełnienia - w ramach powtórzenia wszystkich wiadomości z wizyty w muzeum.
    Ta wycieczka była zdecydowaniem jednym z lepszych wyjść naszej klasy. Przewodnik przeprowadził ją w bardzo intersujący sposób i z pewnością nikt się nie nudził. Gdy w przyszłości będziemy powtarzać informacje z epoki romantycznej i klasycznej, niejedna osoba przypomni sobie mile spędzony dzień w Muzeum Narodowym w Warszawie

Julia Stawiarz, kl. 2c


KONKURS PLASTYCZNY 9-02-2018

Iwona Dąbska-Kluska


DZIEŃ OTWARTY DLA KANDYDATÓW 8-02-2018


WYNIKI XVIII KONKURSU ORTOGRAFICZNEGO
„ORTOGRAFIA NA MEDAL” 4-02-2018

       3 lutego w naszej szkole odbył się etap rejonowy XVIII Konkursu Ortograficznego „Ortografia na medal” pod honorowym patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty. Do zmagań przystąpili uczniowie włochowskich szkół średnich oraz oddziałów gimnazjalnych.
       Uczniowie musieli zmierzyć się z dyktandem, którego autorem jest prof. Radosław Pawelec. Jak co roku pan profesor pochylił się nad wątkami związanymi ze stolicą i polskimi zabytkami. Dlatego gimnazjaliści pisali dyktando na temat piosenek poświęconych Warszawie, zaś uczniowie szkół średnich zmagali się z nazwami wież nie tylko w Polsce, ale i Europie. Drugim etapem konkursu był test wiedzy. Zawodnicy musieli wykazać się nie tylko poprawną pisownią, ale znajomością zasad ortograficznych, interpunkcyjnych. Nie zabrakło wiedzy o języku, a konkretnie znajomości frazeologizmów.

       Oto lista uczniów, którzy będą reprezentować naszą dzielnicę podczas zmagań wojewódzkich:

SZKOŁY ŚREDNIE:
miejsce Imię i nazwisko szkoła nauczyciel prowadzący
1. Aleksandra Jakubow CLIX LO Dorota Kwiecińska
2. Michał Łukomski Technikum nr 9 Lotnicze Anna Stefańska
3. Aleksandra Pest CLIX LO Daria Locman

GIMNAZJUM:
miejsce Imię i nazwisko szkoła nauczyciel prowadzący
1. Martyna Michalska ZS nr 17 Paulina Nowak-Drapińska
2. Katarzyna Kołodziejczyk CLIX LO Daria Locman
3. Zofia Łaszczewska ZS nr 17 Paulina Nowak-Drapińska

       Etap wojewódzki odbędzie się 10 marca 2018 roku (sobota) o godz. 10.00 w Zespole Szkół Samochodowych im. Czesława Orłowskiego przy ul. Jana Pawła II nr 69 w Warszawie. Na eliminacje uczniowie przynoszą pisemna zgodę rodziców.

ZGODA DO POBRANIA: zgoda_rodzicow.pdf

       Spośród prac uczniów z terenu Warszawy zostanie wyłoniony Warszawski Mistrz Ortografii. Uroczyste podsumowanie etapu dzielnicowego i oficjalne ogłoszenie wyników i Mistrzów odbędzie się 28 lutego (środa) o godz.13.00 w Warszawskim Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń, ul. Stara 4.

Paulina Nowak-Drapińska


PROGRAM OPERACYJNY
WIEDZA EDUKACJA ROZWÓJ19-01-2018

W ramach programu POWER, nasz nauczyciel Przemysław Paczewski realizuje kurs "Teacher Placement". Kurs umożliwia pogłębienie umiejętności językowych, zapoznanie się z kulturą Irlandii oraz poznanie metod i środków nauczania. Nauka angielskiego odbywa się w English Language Ireland, zaś zajęcia praktyczne i obserwacje w ST. LEO’S COLLEGE CARLOW.


ZIMA W MIEŚCIE 12-01-2018

Uczestnicy akcji Zima w mieście są proszeni o posiadanie przy sobie karty miejskiej.
Jadłospis zimy w mieście znajdziesz TUTAJ


LEKCJA PRZYRODY 9-01-2018

   8 stycznia 2018 r. w klasie 4a odbyła się nietypowa lekcja przyrody. Poprowadził ją prezenter pogody pan Tomasz Zubilewicz.
   Znany dziennikarz opowiedział o swoich pasjach podróżniczych i atrakcjach turystycznych, które znajdują się na terenie naszego kraju. Z wielkim niepokojem mówił o zanieczyszczeniach środowiska i konsekwencjach zdrowotnych jakie one niosą.
   Pan T. Zubilewicz wcześniej uczył w szkole, więc nie obyło się bez krótkiego powtórzenia, charakterystycznego dla typowej szkolnej lekcji. Uczniowie chętnie prezentowali swoją wiedzę na temat składników pogody. Zadawali wiele pytań dotyczących aktualnej pracy prezentera TVN.
   Dziennikarz przedstawił kulisy tworzenia programu telewizyjnego, jak pozyskuje się dane i opracowuje mapę pogody. Wypowiedź ilustrowana była prezentacją multimedialną. Lekcja się bardzo podobała, a obecność niezwykłego gościa – nauczyciela sprawiła, że spotkanie było wyjątkowe.

Beata Jadam


SPOTKANIE WIGILIJNE 22-12-2017


  19 grudnia 2017 roku w Zespole Szkół nr 17 im. Zawiszaków Proporca „Victoria” odbyło się uroczyste spotkanie środowiska oświatowego z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Na uroczystość przybyli przedstawiciele Zarządu i Rady Dzielnicy Włochy, pracownicy Wydziału Oświaty, Sportu i Wychowania, a także dyrektorzy publicznych i niepublicznych placówek oświatowych, Dzielnicowego Biura Finansów Oświaty, Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej nr 22 oraz Ośrodka Pomocy Społecznej.
  Goście mieli przyjemność obejrzeć program artystyczny przygotowany przez uczniów szkoły, który wprowadził wszystkich w magiczny nastrój Świąt Bożego Narodzenia.
   Życzenia wszystkim obecnym złożyli: pan Michał Wąsowicz Burmistrz Dzielnicy Włochy m. st. Warszawy, pani Wiesława Ufnal Wiceprzewodnicząca Rady Dzielnicy Włochy m. st. Warszawy oraz Ksiądz Kanonik Zygmunt Niewęgłowski Proboszcz Parafii Świętych Teresy od Dzieciątka Jezus i Męczenników Rzymskich.


CHRISTMAS TALENT SHOW 22-12-2017

  Dnia 6.12.2017r w naszej szkole odbył się Christmas Talent Show i Kiermasz ozdób świątecznych. Wszyscy utalentowani uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności muzyczne, taneczne i wokalne.
  Nasze show zostało zorganizowane przez panią Katarzynę Ciszewską tak, aby wszyscy rodzice mogli podziwiać swoje uzdolnione pociechy. Poziom pokazu był bardzo wysoki, atmosfera wzruszająca ,a uczestnicy zostali docenieni przez publiczność gromkimi brawami. W między czasie można było zakupić świąteczne ozdoby wykonane własnoręcznie przez uczniów i nauczycieli naszej placówki. Śliczne bombki, magiczne aniołki i urocze choinki cieszyły się wielkim powodzeniem i zainteresowaniem. Stoisko kiermaszu zorganizowane przez Panią Małgorzatę Bednarczyk we współpracy z Radą Rodziców było oblegane przez chętnych, którzy chcieli mieć niepowtarzalną, świąteczną ozdobę. Zebrane pieniądze zasiliły fundusz Rady Rodziców.
   Dzień Mikołajek był wyjątkowy, również dlatego, że uczniowie klasy 2b gimnazjum zorganizowali kiermasz ciast. Przez cały dzień można było posilić się ciastkiem za rozsądną cenę. Zarobione w ten miły i smaczny sposób pieniądze pozwoliły na zakup nagród dla uczestników świątecznego konkursu kolęd, który odbędzie się w ostatni dzień szkoły przed świętami.
  Wszystkim, którzy pokazali swoje umiejętności i wykazali się przedsiębiorczością w swoich działaniach na rzecz szkoły składamy serdeczne gratulacje i podziękowania.

Małgorzata Laśkiewicz


ZIMA W MIEŚCIE 18-12-2017

Są jeszcze wolne miejsca na akcję "Zima w mieście" organizowaną w naszej szkole. Więcej informacji, materiały do pobrania oraz plan zajęć znajdziesz tutaj.


KONKURS SAVOIR VIVRE
„OBYCIE UMILA ŻYCIE”12-12-2017

  Alicja Wilk, Amelia Imiołek, Amelia Zalewska, Mikołaj Jastrząb i Olek Gębal to nasi finaliści mazowieckiego konkursu „Obycie umila życie”.
  Udział w konkursie gwarantuje uczestnikom poznanie zasad kulturalnego zachowania, zarówno w domu, w szkole, wśród codziennych sytuacji życiowych oraz podczas oficjalnych spotkań, czy rozmów kwalifikacyjnych. Konkurs przebiega wieloetapowo. Pierwszy etap konkursu obejmował wewnętrzne eliminacje prowadzone na terenie szkoły.
  Drugi – półfinał miał formę pisemnego testu, do którego organizatorzy zaprosili drużyny wytypowane przez szkoły (24 listopada br. Okęcka Sala Widowiskowa). Finał z udziałem publiczności odbył się 1 grudnia w Okęckiej Sali Widowiskowej i rozgrywał się między zespołami, które zdobyły w teście najwięcej punktów w swojej kategorii wiekowej. Ten etap konkursu łączył wiedzę teoretyczną z praktyką.

  Nasi uczniowie zajęli 3 miejsce. Dodam, że byli najmłodsi spośród wszystkich uczestników.

WIELKIE GRATULACJE!!!

Iwona Dąbska-Kluska


WYCIECZKA DO POLSKIEGO RADIA 10-12-2017


kliknij tu, by obejrzeć zdjęcia
  Nasza pani wychowawczyni zabrała nas – klasę 7c – do radiowej Czwórki. Wybraliśmy się tam we wtorek 28 listopada 2017 r.
  Najpierw jechaliśmy autobusem 127, a później przesiedliśmy się w metro. Po około godzinie dotarliśmy do budynku Polskiego Radia, który mieści się przy al. Niepodległości 77/85 w Warszawie. Na miejscu zdjęliśmy kurtki i chwilę poczekaliśmy na pana Patryka Kuniszewicza, który miał się nami zająć. Razem z nim udaliśmy się do studia.
  Na początku przechodziliśmy przez pokoik, w którym musieliśmy być cicho. Nie mogliśmy przeszkadzać osobom, które tam pracowały. Po chwili znaleźliśmy się w salce przeznaczonej na koncerty. Przez cały czas prowadziliśmy ciekawą dyskusję na temat pracy w radiu. Dowiedzieliśmy się na przykład, że radiowiec nie ma ustalonych godzin pracy, chyba że prowadzi stałą audycję. Później pan Kuniszewicz pokazał nam, jak rozgrzać twarz przed nagrywaniem programu. Następnie weszliśmy do pokoju nagrań. Mogliśmy usiąść w fotelach, w których siadają pracownicy radia podczas prowadzenia audycji. Dowiedzieliśmy się również, co oznaczają liczne przyciski i do czego służą. W tle leciała muzyka, którą gdy usłyszeliśmy, zaczęliśmy śpiewać. Pani z pierwszego pomieszczenia powiedziała, żebyśmy pomachali do kamery, ponieważ jesteśmy na wizji. Następnie wróciliśmy do tego samego pomieszczenia co wcześniej. Trochę porozmawialiśmy o pracy radiowca. Okazało się, że pan Kuniszewicz był jakiś czas temu zawieszony. Musiał przez tydzień odpocząć, ponieważ dwa razy pomylił się, nagrywając program na żywo. Potem zostaliśmy nagrani, jak śpiewamy świąteczną piosenkę „Last Christmas”. Zgodziliśmy się, aby puścić ją 6 grudnia o godzinie 12 podczas mikołajkowego programu.
  Droga powrotna minęła szybko. Rozmawialiśmy m.in. na temat naszej wizyty w radiowej Czwórce.
  Wycieczka do Polskiego Radia bardzo mi się podobała. Dowiedziałam się wielu ciekawych informacji na temat przygotowania i nagrywania programów. W przyszłości może pomyślę nad pracą w radiu. Jest ona bardzo stresująca, też bardzo ciekawa.

Aleksandra Korbecka, 7c
27 listopada radiową Czwórkę odwiedziła klasa 2b, zaś 1 grudnia – klasa 2c.


DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA 29-11-2017


  „Miś pluszowy - popatrzcie sami -
siedzi na mojej półce z książkami.
Mam dużo książek. Książek jest tyle,
że gdy je liczę, ciągle się mylę.
A miś ciekawie zerka przez ramię,
On zna je pewnie wszystkie na pamięć...”
Autor nieznany
  Pluszowe misie-miękkie, miłe w dotyku są ulubieńcami wszystkich dzieci. Od lat towarzyszą dzieciom na całym świecie. Pocieszają, dodają otuchy i są jedną z najważniejszych przytulanek dla maluchów.
  Ta, jedna z najpopularniejszych zabawek obchodzi swoje święto 25 LISTOPADA. W 2002r. dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki, ustanowiono ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA.
  W naszej szkole misie też miały swoje święto. 24 listopada świętowaliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Uczniowie klas 0 przynieśli do szkoły swoje ulubione maskotki. Różnokolorowe, mięciutkie, puchate, małe i całkiem duże misie towarzyszyły dzieciom podczas lekcji i wspólnej zabawy. Były spotkania z misiami naszych bajek, konkursy, wybory Mistrzów wśród misiów w następujących kategoriach najbardziej: puchaty, kolorowy oraz największy i najmniejszy pluszak.
  Z tej okazji został zorganizowany konkurs plastyczny „Mój miś, mój przyjaciel” dla uczniów klas 0-II, a najciekawsze prace zostały nagrodzone.
   Do organizatorów wpłynęło wiele pięknych prac. Wśród nich znalazły się rysunki, wydzieranki, origami, figurki, a nawet ręcznie szyte przytulanki. Pomysłowość i precyzja wykonania prac jest godna najwyższego podziwu. Komisja kierując się takimi kryteriami jak zgodność pracy z tematem, staranność wykonania, oryginalność, a przede wszystkim wkład własny dziecka w wykonanie dzieła, wręczyła 13 nagród oraz 6 wyróżnień. Gratulujemy laureatom!   Serdecznie dziękujemy uczniom za zainteresowanie oraz rodzicom za wsparcie dzieci podczas wykonywania prac konkursowych. Zapraszamy do ponownego udziału za rok!

Wychowawcy kl. Oa i Ob


ZIMA W MIEŚCIE 24-11-2017

Nasza szkoła organizuje akcję "Zima w mieście".

 • Termin 15.01.- 19.01.2018r.
 • Czas pobytu dziecka w placówce: godz. 7-17.
 • Zapisy w sekretariacie szkoły.
 • Telefon kontaktowy 22-863-73-04
 • Odpłatność 7 zł dziennie.
Uczestnicy akcji Zima w mieście są proszeni o posiadanie przy sobie karty miejskiej.

Materiały do pobrania (PDF):
Karta uczestnika Karta kwalifikacyjna
Regulamin Plan zajęć
Zima w Mieście 2018 – Dzielnica Włochy

WAŻNE!
Prosimy opłat za posiłki dokonywać w terminie 02.01.–09.01.2018r.
Do karty zgłoszenia proszę dołączyć potwierdzenie zapłaty.

Opłat za posiłki można dokonywac przelewem na konto:
PPUH MARIANNA Agnieszka Kunert
PKO BP 13 1020 1185 0000 4802 0249 0316

lub bezpośrednio w stołówce szkolnej.


NASI NAUCZYCIELE W PLEBISCYCIE
„NAUCZYCIEL NA MEDAL”19-11-2017

   Ruszył plebiscyt „Nauczyciel na medal”, do którego rodzice i uczniowie zgłosili również naszych trzech nauczycieli. Aby zagłosować, należy wysłać sms pod nr 72355 z numerem nauczyciela.

 • Jeśli chcesz zagłosować na p. Katarzynę Kwiatkowską - Rybicką, wpisz NWP.67.
 • Jeśli chcesz zagłosować na p. Alicję Mrozek, wpisz NWG.7.
 • Jeśli chcesz zagłosować na p. Paulinę Nowak - Drapińską, wpisz NWG.57.
Strona plebiscytu znajduje się tutaj.


SZKOŁA BLIŻEJ NAUKI 13-11-2017

   Projekty badawcze, prowadzone przez uczniów we współpracy z naukowcami, wyposażenie pracowni i lekcje pełne eksperymentów. Rusza dwuletni projekt Szkoła Bliżej Nauki, realizowany przez Centrum Nauki Kopernik w partnerstwie z samorządami z Mazowsza. Bierze w nim udział 38 szkół z Warszawy, a wśród nich nasza szkoła podstawowa. Więcej informacji znajdziesz tutaj.


ŚNIADANIE DAJE MOC 10-11-2017

   W tym roku nasza szkoła przyłączyła się po raz pierwszy do ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Śniadanie daje moc”. 8 listopada klasy Oa i Ob zorganizowały w sali wspólne śniadanie. W przygotowaniach wsparli nas rodzice naszych uczniów. Dzięki nim na naszym szwedzkim stole znalazły się same zdrowe produkty. Dzieci z przygotowanych składników ułożonych na talerzach robiły pyszne, kolorowe kanapki. Na stołach znalazły się także owoce, warzywa oraz płatki i jogurty. Nie zabrakło również świeżo wyciskanych soków.
   Swoją obecnością zaszczyciła nas Pani Dyrektor Małgorzata Laśkiewicz, która zjadła razem z nami śniadanie. Celem tej akcji było zwiększenie świadomości na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka. Przed śniadaniem omówiliśmy piramidę żywieniową i zasady prawidłowego odżywiania. Wspólne przygotowywanie i spożycie śniadania sprawiło dzieciom wiele przyjemności i na pewno wszystkim dobrze smakowało.

   Dzieci nauczyły się jak ważne jest codzienne, zdrowe śniadanie dla funkcjonowania organizmu. Wierzymy, że udział w akcji przyczyni się do zmiany nawyków żywieniowych i większej dbałości o spożywanie śniadania – w domu i szkole.

Wychowawcy klas Oa i Ob


PASOWANIE NA CZYTELNIKA 7-11-2017

   Miesiąc październik to Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Dlatego m.in. w tym, miesiącu w bibliotece szkolnej odbyło się spotkanie z pierwszaczkami SP z okazji „Pasowania na Czytelnika”. 30 października gościła w bibliotece 1b, a następnego dnia 1a.
   Zanim dzieci stały się oficjalnie czytelnikami, zwiedziły czytelnię i bibliotekę. Bawiąc się w pociąg, „jeździły” między regałami i oglądały księgozbiór. Poznały dział, gdzie leżą książki dla najmłodszych. Następnie „pociąg” udał się na stację nr 1 pt. ”Oczekiwanie na czytelnika” – tutaj uczniowie zobaczyli jak piękne i kolorowe mogą być książeczki, o które wszyscy dbają. Czekają one na czytelników.

   Kolejną stacją nr 2 było „Zniszczone piękno” – tutaj książki były podarte, zniszczone, pomazane, miały brudne kartki. Dzieci poznały prośby książek: „nie pisz po mnie, nie rysuj”, „nie czytaj mnie podczas jedzenia”, „nie śliń palców podczas czytania”, nie wyrywaj moich kartek”...
   Na kolejnej stacji nr 3 pt. „Narodziny bajki” dla rozgrzewki dzieci opowiadały o ulubionych książeczkach. Następnie same wmyślały wątki swojej bajki, notowane przez bibliotekarza, które później ilustrowały.
   Wtedy nastąpił najważniejszy punkt programu. Dzieci złożyły przyrzeczenie: „Tobie, książko przyrzekamy, że szanować cię będziemy, krzywdy zrobić ci nie damy”. Nauczyciel bibliotekarz, ujmując księgę, każdego ucznia pasował na czytelnika. Dzieci dostały na pamiątkę dyplom i mogły wypożyczyć książkę do domu.

Iwona Dąbska-Kluska


KONKURS LINGWISTYCZNY
Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO6-11-2017

Szanowni Państwo,
Zapraszamy do wzięcia udziału w Konkursie Lingwistycznym z Języka Angielskiego – poprzednie edycje tego konkursu odbywały się pod szyldem Mazowieckiego Konkursu Lingwistycznego.

Konkurs podzielony jest na dwie grupy wiekowe:

 1. Klasy V i VI – szkoła podstawowa,
 2. Klasy VII – szkoła podstawowa i II i III gimnazjum,

Konkurs skierowany jest szczególnie do uczniów uzdolnionych językowo. Zadania na etap szkolny obejmują poziom A2 dla szkoły podstawowej oraz B1 dla gimnazjum, pozostałe etapy obejmują poziomy B2 oraz C1.
Zgłoszenia przyjmujemy tylko za pośrednictwem adresu mailowego mklangielski@gmail.com do 17 listopada 2017r.
Więcej informacji znajdziesz tutaj:


Z poważaniem,
Zespół Nauczycieli Języka Angielskiego
Gimnazjum nr 113


IMAGINACJE - POEZJA OKIEM KAMERY1-11-2017

   Zapraszamy uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z województwa mazowieckiego do udziału w Konkursie Filmowym „Imaginacje - poezja okiem kamery”.

Wszelkie informacje na: http://imaginacje-promienista.blogspot.com/

Paulina Nowak-Drapińska


DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
NA PROMIENISTEJ1-11-2017

   W piątek 13 października w szkolnej sali gimnastycznej odbył się apel z okazji Dnia Nauczyciela. Tym razem organizatorami byli uczniowie klasy 2b gimnazjum po opieką pani Katarzyny Ciszewskiej i pani Pauliny Nowak-Drapińskiej.
   Już od godziny ósmej uczniowie zawzięcie pracowali nad dekoracją sali, ustawianiem krzeseł i ławek oraz podłączeniem sprzętu nagłaśniającego. Po przyjściu ucharakteryzowanych aktorów zrobiono próbę generalną. Około godziny 10 wszystko było dopięte na ostatni guzik i zaczęli pojawiać się pierwsi widzowie.
   Uroczystość rozpoczęła się przedstawieniem na temat mody uczniów i nauczycieli na przestrzeni epok historycznych. Na scenie pojawiali się kolejno aktorzy–modele z epoki kamienia łupanego, starożytnego Egiptu, średniowiecza i XIX wieku. Nie zabrakło też...

Całą relację możesz przeczytać tutaj.
Obejrzyj też zdjęcia oraz film.

Claudia Babled, 2b gimnazjum


FORMIERZY
W ŁAZIENKACH KRÓLEWSKICH 13-10-2017

kliknij tu, by obejrzeć zdjęcia z wyjazdu
  Październikowy jesienny dzień klasa IIIC spędziła w Łazienkach Królewskich.
  Młodzież podczas spaceru po Królewskiej Galerii Rzeźby obejrzała wizerunki antycznych cesarzy, mitologicznych bogów i herosów.
  Młodzi ludzie mieli możliwość odkrycia roli kopii starożytnych rzeźb w XVIII-wiecznym poznawaniu świata, a później, wzorem formierów, wykonali własne gipsowe kopie wybranego motywu.   Prace były piękne, a zabawa z gipsem przednia. To były pouczające zajęcia. Taka lekcja o epoce zostawia trwały ślad na temat sztuki oświecenia.

Alicja Mrozek


GRA MIEJSKA 9-10-2017

   28 września 2017 r. w naszej szkole odbyła się zorganizowana przez panią Małgorzatę Olek gra miejska "Szare Szeregi - Zawiszacy". Wzięły w niej udział wszystkie klasy.
   Uczniowie z klas 0-4 poznawali historię Szarych Szeregów na terenie szkoły, zaś klasy 7 oraz 2 i 3 gimnazjum ruszyły do centrum Warszawy.
Film jest relacją klasy 7c z trasy po Warszawie.
Montażem filmu zajął się Wojciech Szacoń.


INTEGRACJA KLAS SIÓDMYCH 3-10-2017


kliknij tu, by obejrzeć zdjęcia z wyjazdu
Dnia 25.09.2017r. (poniedziałek) odbył się wyjazd integracyjny dla wszystkich klas siódmych. Zbiórka odbyła się pod szkołą o godzinie 8:00. Przeliczeni przez wychowawców wsiedliśmy do dwóch autokarów i ruszyliśmy na podbój podwarszawskich lasów.
Na miejsce (czyli w okolice Mińska Mazowieckiego) przyjechaliśmy około 10:00. Rozpoczęliśmy od rozpalania ognia krzesiwem. Pan przewodnik zaprezentował nam, jak zrobić, aby skutecznie podpalić bawełniany wacik. Następnie sami musieliśmy zapalić waciki, po czym przewodnik zorganizował konkurs pod hasłem „kto szybciej zapali wacik bez jednej ręki”. Niestety, moja klasa przegrała ten konkurs, ale nie przejmowaliśmy się, ponieważ wiedzieliśmy, że czeka nas jeszcze wiele innych gier i zabaw.
Około godziny 11 rozpoczęła się gra we flagi – rywalizowaliśmy między klasami. Naszym pierwszym zadaniem było schowanie flagi tak, żeby była widoczna, ale w trudno dostępnym miejscu dla przeciwnika. Podzieliliśmy się w obrębie swoich klas na dwie grupy – obrońców i atakujących. Obrońcy mieli pilnować, aby przeciwnicy nie znaleźli flagi, a atakujący musieli znaleźć flagę przeciwników. Niestety, moja klasa znów przegrała.
Po południu rozpoczęła się kolejna tura zabaw. W tym celu podzielono nas na cztery grupy. Każda z nich uczestniczyła w następujących grach i szkoleniach:
- walka na pałki,
- bieg przez tor przeszkód,
- rozmowa z ratownikiem medycznym na temat udzielania pierwszej pomocy,
- strzelanie z byłym członkiem GROM-u.
Na koniec naszego wyjazdu rozpoczęło się ognisko. Piekliśmy kiełbaski i chleb, miło rozmawialiśmy i integrowaliśmy się.
O godzinie 15 wsiedliśmy do autokaru. Pod szkołę dotarliśmy na godzinę 16:30.

Franciszek Trześniewski, 7c


KONKURS "PORTRET NAUCZYCIELA" 25-09-2017

   Z okazji Dnia Edukacji Narodowej w naszej szkole organizowany jest konkurs na PORTRET NAUCZYCIELA. Pracę można wykonać w dowolnej technice.
   Praca na odwrocie powinna zawierać imię i nazwisko autora, klasę, tytuł dzieła.
   Prace przyjmuje pani Katarzyna Ciszewska (w sali nr 0) oraz pani Paulina Nowak-Drapińska (w sali nr 19). Ostateczny termin oddania prac to 11 października.
   Ogłoszenie wyników i rozdanie nagród odbędzie się 13 października.

Organizatorzy: uczniowie klasy 2b


ZEBRANIE RODZICÓW 5-09-2017

Pierwsze zebranie rodziców odbędzie się w środę 6 września o godzinie 18.00


ŚWIETLICA 26-08-2017

Dla wszystkich chętnych z klas I– II organizujemy dyżur świetlicy w dniach 1 września oraz 4 września w godzinach 7:00 – 17:00. Prosimy o zapisy w sekretariacie szkoły tel. 22 863 73 04.


ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018 21-08-2017

Klasy „0” rozpoczynają swoje zajęcia już 1 września 2017 r.
(w godz. 7:00 – 17:00)

Rok szkolny rozpoczynamy w poniedziałek 4 września.
  Szkoła Podstawowa
 • klasy 0-2 godz. 9.00
 • klasy 4-7 godz. 10.00
  Gimnazjum
 • klasy 2 i 3 godz. 11.00
8:00 – Msza święta w Kościele Św. Teresy od Dzieciątka Jezus

Test poziomujący z języka angielskiego dla uczniów klas 4 i 7 przeprowadzają wychowawcy w klasach. Prosimy o przyniesienie długopisów. Test jest przewidziany na 45 minut.

na początek