ROK SZKOLNY 2015/2016


20-07-2016

SPRAWDZIAN PREDYSPOZYCJI JĘZYKOWYCH W REKRUTACJI UZUPEŁNIAJĄCEJ

2 sierpnia 2016 r. o godz. 9:00 odbędzie się sprawdzian predyspozycji językowych w rekrutacji uzupełniającej.18-07-2016

MATURA POPRAWKOWA 2016

Część pisemna egzaminu maturalnego w terminie poprawkowym odbędzie się 23 sierpnia 2016 r.o godz. 9:00. Prosimy o przybycie na egzamin o godz. 8:3028-06-2016

TERMINY POPRAWEK SIERPIEŃ 2016

24-08-2016 GODZ. 10:00 /ŚRODA/
Matematyka, Język Hiszpański

25-08-2016 GODZ. 10:00 /CZWARTEK/
Fizyka, Język polski, Historia21-06-2016

PRZYGODO WITAJ, CZYLI 2A NA SPŁYWIE KAJAKOWYM

    Wakacje tuż-tuż! Uczniowie klasy 2a postanowili odsapnąć od sprawdzianów oraz wspólnie świętować bardzo owocnie kończący się rok. Mimo że to już druga klasa, integracja zawsze się przyda. Wraz z panem Krzysztofem Rychlewskim postanowiliśmy w tym pomóc i zorganizowaliśmy wyjazd na spływ kajakowy.
21 czerwca zapowiadał się pochmurno, zwłaszcza że dzień wcześniej lało jak z cebra. Jednak uczniowie z dobrymi humorami zebrali się pod szkołą, by Złotym i Czarnym (czyli dwoma busami) wyruszyć na podbój Wkry. Zanim jednak rozpoczął się spływ, chłopcy dzielnie pomogli w transporcie kajaków, każdy otrzymał obowiązkowy kapok i przeszedł szybkie szkolenie. Nad grupą czuwało dwóch ratowników i pan przewodnik, który pilnował, by uczniowie spokojnie dotarli do mety.
    Rześkie powietrze i delikatny wiatr był miłą odskocznią od upałów spędzanych w murach szkoły. Płynąc, każdy mógł zobaczyć grążele żółte, ogromne liczby błyszczących ważek, rodziny kaczek, które przecinały szlak kajakom. Wkra jest spokojną rzeką, więc spływ był raczej przyjemnością. Delektowaliśmy się bliskością natury i rozmowami z towarzyszem wiosła. Niektórzy urządzali bitwy morskie, dlatego na ognisko mało kto dotarł słuchy. A że pogoda z minuty na minutę polepszała się i nie wiadomo, kiedy zaczęło świecić słońce, wielu nie odmówiło sobie kąpieli w rzece. O pływaniu nie za bardzo dało się myśleć, ponieważ woda sięgała najczęściej do kolan, jednak chlapanie sprawiło wiele radości. Po zjedzeniu kiełbasek, krótkim wypoczynku w wodzie i na polanie, wsiedliśmy do kajaków, by płynąć dalej.
    Gdy dotarliśmy na metę, pomogliśmy w przetransportowaniu kajaków na wozy i zmieniliśmy ubrania. Przed odjazdem odwiedził nas nietypowy gość – źrebak, który szukał rozrywki i… lizał maski naszych busów.
W drodze powrotnej okazało się, ze zaczyna nas swędzieć skóra. Zorientowaliśmy się, że dosyć mocno spiekło nas słońce. Mało kto posmarował się kremem, ponieważ poranne chmury nie zwiastowały tak pięknej pogody. Na Promienistej więc wysiedliśmy różowi jak prosiaki i szybko udaliśmy się do domu kibicować polskiej reprezentacji w meczu z Ukrainą.
Galeria zdjęć ze spływu kajakowego

Paulina Nowak-Drapińska


19-06-2016

ZBIERAMY NAKRĘTKI

W tym roku szkolnym po raz kolejny włączyliśmy się w akcję „Zbieramy nakrętki na rehabilitację Natalki”. Zebraliśmy prawie pół miliona nakrętek, co daje około 1120 kg. Środki zebrane ze sprzedaży są przeznaczane na leczenie i rehabilitację małej Natalki. Walki o Jej zdrowie i samodzielność nie można przerwać, dlatego od września wznawiamy akcję. Serdecznie dziękuję wszystkim za zaangażowanie i życzę udanych wakacji.

Szkolny koordynator akcji


13-06-2016

PODRĘCZNIKI

Wykaz podręczników dla uczniów klas trzecich w roku szkolnym 2016/2017
Zobacz listę podręczników w formacie pdf01-06-2016

WYCIECZKA W BIESZCZADY

9 maja klasy 2a i 2b wyjechały wraz z opiekunami na pięciodniową wycieczkę w Bieszczady. Autokar opuścił ulicę Promienistą dokładnie o godzinie 8.00.
Już po dziesiątej kierowca zarządził pierwszy postój w McDonaldzie. Po zjedzeniu drugiego śniadania w barze szybkiej obsługi ruszono w dalszą podróż. Około godziny 17 uczniowie już podziwiali krajobraz górski i swoje pokoje. Po zaplanowanej obiadokolacji na młodzież czekały samochody terenowe. Z powodu licznej grupy, uczniowie zostali podzieleni na trzy ekipy. Po jeździe pełnej wrażeń uczestnicy mogli odpocząć w swoich pokojach. I tak upłynął wieczór i poranek – dzień pierwszy.
Następnego dnia ... więcej
Galeria zdjęć z wyjazdu w Bieszczady

Wiktoria Marczyńska 2a


31-05-2016

SUKCESY NASZYCH UCZENNIC

Już po egzaminach, lada moment wakacje, ale uczniowie nadal walczą o sukcesy, a przede wszystkim rozwijają swoje talenty! I trzeba powiedzieć, że jest to praca przynosząca obfite owoce.
    Zosia Goyke (2a) zajęła I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie zorganizowanym z okazji roku Sienkiewicza przez Muzeum Niepodległości pod patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika. Jej zadaniem było napisanie listu do Henryka Sienkiewicza. W jury zasiadła znana pisarka, Barbara Wachowicz. Zosia odczytała swoją pracę podczas otwarcia wystawy Barbary Wachowicz w Muzeum Niepodległości: Henryk Sienkiewicz 1846 a 1916 „Dla pokrzepienia serc”.
    Wiktoria Kossakowska – Wojdaszka (3a) zdobyła wyróżnienie w X Międzyszkolnym Konkursie Filmowym „Moje spotkanie z filmem”. Uczniowie naszej szkoły brali w nim udział po raz pierwszy. Musieli bardzo dokładnie obejrzeć film „Mój biegun” w reż. Marcina Głowackiego, ponieważ pierwszy etap składał się z testu sprawdzającym znajomość utworu. Do ostatniego etapu przeszło aż sześć osób. Uczniowie mieli za zadanie napisać pracę w oparciu o obejrzany film.
Wiktoria również zdobyła wyróżnienie honorowe w XII Ogólnopolskim Konkursie Literackim „Obraz a słowo. Literacki opis dzieła malarskiego” organizowanym przez Muzeum Górnośląskie w Bytomiu. Konkurs wymaga sporych umiejętności analitycznych, interpretacyjnych, a przede wszystkim pisarskich. W tym roku organizatorzy wybrali obraz Mariana Konarskiego „Noc w przenośniach” z 1932 roku.
    W Konkursie Literackim „Warszawa w twojej legendzie” organizowanym przez Muzeum Warszawy Asia Dziarnowska (3a) uzyskała wyróżnienie za pracę „Fabryka Ursus”. Asia w swojej pracy wykazała się znajomością gatunku, jakim jest legenda, oraz sporą dozą poczucia humoru.
Gratulujemy sukcesów! Trzymamy kciuki za następne!
Zdjęcia z uroczystości wręczenia nagrody Zosi Goyke

Paulina Nowak-Drapińska


25-05-2016

WYNIKI SPRAWDZIANU PREDYSPOZYCJI JĘZYKOWYCH

Podajemy ogólne wyniki sprawdzianu predyspozycji językowych z dnia 18 maja 2016 r.:


Wyniki indywidualne można sprawdzić po zalogowaniu się na swoje konto w systemie rekrutacyjnym.
Informacji o indywidualnych wynikach kandydatów nie udzielamy telefonicznie.04-05-2016

SZALEŃSTWO W TEATRZE STUDIO

      Wiedźma? Rycerz? Alchemik? Pokojówka? 19-wieczna dama? Szalona punkówa? Żołnierz, a może Rzymianin? Możesz być kim zechcesz, wystarczy dobra charakteryzacja. I to właśnie nią zajmują się panie, które poznałyśmy w Teatrze Studio. Pomogły się nam zagłębić się w świat tworzenia iluzji i tysiąca scenicznych masek, które w sztukach teatralnych są niezbędne. Pokazały nam, jak przez peruki, makijaż, a nawet sztuczne twarze, czy doklejane uszy i nosy aktorzy zmieniają się w zupełnie inne osoby. To pomaga nam w lepszym odbiorze toczącej się na scenie historii, ale również samym aktorom w pełniejszym wczuciu się w rolę.
      Myślę, że bez charakteryzacji teatr nie byłby taki sam, bo przecież towarzyszy nam ona od samych jego początków- greckich masek, koturn i chitonów. Dlatego zachęcam, by za każdym razem, gdy jest się w teatrze i ogląda się opowiadających nam pewną historię aktorów, zwrócić uwagę na to, jak dokładnie są do niej przygotowani, nie tylko umiejąc tekst i odpowiednio gestykulując, ale także wyglądając tak realistycznie i przekonująco.
Pozdrawiam
Galeria zdjęć z wizyty w Teatrze Studio

Anna Łukasik 1c


29-04-2016

WYNIKI MKL - JĘZYK ANGIELSKI

1. 81,1%
2. 66%
3. 77%
4. 75,5%
5. 76%
6. 66%
7. 76,6%
8. 80%
9. 66,7%
10. 68%
11. 75,5%
12. 73,3%
13. 76%
14. 67%
15. 76%
16. 70%
17. 75,5%04-04-2016

SERDECZNIE ZAPRASZAMY
06-04-2016

DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

21 marca 2016 roku w naszej szkole odbył się Dzień Języków Obcych, który został zorganizowany w ramach projektu gimnazjalnego przez klasę 1ag wraz z wychowawcą – p. Anetą Rachtan oraz nauczycieli języków obcych, których reprezentowała p. Katarzyna Hoppe.
Tego dnia nie było co prawda zajęć dydaktycznych, ale święto zostało pomyślane tak, by każdy uczeń mógł odświeżyć swą wiedzę z różnych dziedzin. Spotkanie podzielono na dwie części: quiz z wiedzy o krajach niemiecko-, hiszpańsko- i anglojęzycznych (znane osoby, geografia, historia, sławne miejsca, najważniejsze daty) oraz pokaz talentów (śpiew i recytacja w językach obcych, taniec, pokaz umiejętności sportowych, gra na instrumentach muzycznych). Pierwszą konkurencję wygrała trzyosobowa drużyna reprezentująca klasę 3ag, zdobywając w nagrodę „jeden dzień bez pytania” i możliwość przełożenia sprawdzianu.
Zdolności przejawiają się nie tylko w posiadaniu wiedzy, ale również talentu w innych dziedzinach ludzkiej aktywności. Dlatego druga część imprezy dała możliwość zaprezentowania uczniom naszego gimnazjum wszelakich umiejętności. Jury (p. Iwona Kaszubska, p. Anna Nowacka, p. Jacek Seliga i p. Łukasz Zieliński) było tak zachwycone występami młodzieży, że przyznało same pierwsze miejsca. Zdobywcami podium byli: Sylwia Gut i Alina Stefanyuk z klasy 2dg (taniec); Filip Głodowski (kl. 2ag), który zagrał na gitarze elektrycznej, a także zespół wokalno – instrumentalny dziewcząt z klasy 1bg. Nagrodę publiczności zdobył Wiktor Kumór (2ag), którego taniec znalazł naśladowców wśród widowni.
Obchody Dnia Języków Obcych potwierdziły zasadność nauki poprzez zabawę. Były również doskonałym sposobem na efektywne spędzenie Dnia Wagarowicza.
Zdjęcia z Dnia Języków

Aneta Rachtan, Zofia Dziarnowska i Dominika Krajewska


29-03-2016

ZNAJĄ ORTOGRAFIĘ NA MEDAL

21 marca poznaliśmy wyniki ostatniego – wojewódzkiego – etapu XVI Konkursu Ortograficznego „Ortografia na medal”. Naszą szkołę reprezentowało aż pięciu uczniów i każdy z nich uzyskał bardzo wysoki wynik. Gratulacje należą się przede wszystkim Karolinie Krajewskiej, uczennicy klasy 3a gimnazjum, która uzyskała tytuł laureata. Nie zapominamy jednak o Joannie Dziarnowskiej, Jakubie Michalskim (również z 3a) oraz Klaudii Piątek i Karolinie Wojdzie (reprezentujące liceum), którzy zdobyli tytuł finalisty.
Warto dodać, że uczniowie musieli zmierzyć się nie tylko z dyktandem, ale również testem sprawdzającym znajomość zasad ortograficznych i interpunkcyjnych.
Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Paulina Nowak-Drapińska


16-02-2016

LAUREACI Z PROMIENISTEJ

 25 stycznia ogłoszono wyniki ostatniego etapu kuratoryjnego konkursu z języka polskiego. Na liście laureatów znalazło się aż trzech uczniów z Promienistej – Zofia Goyke (2a), Zuzanna Koszyka (3a), Jakub Michalski (3a).
Zmagania składały się z trzech etapów – szkolnego, rejonowego i wojewódzkiego. Uczniowie musieli wykazać się znajomości literatury i gramatyki, jednak program konkursu mocno wykraczał poza podstawę programową gimnazjum. Uczniowie musieli przeczytać „Doktora Jekylla i pana Hyda” Stevensona, „Przemianę” Kafki, „Sen nocy letniej”, Szekspira, „451 stopni Fahrenheita” Bradburego, „Folwark zwierzęcy” Orwella i wiele innych pozycji. Do tego musieli zanalizować i zinterpretować obrazy Chagalla, Dalego, Malczewskiego. Nie zabrakło filmów („Shrek”, „Matrix”, „Wielka ryba”). Uczniowie uczyli się pisać eseje, ćwiczyli krótkie i długie formy wypowiedzi. Poświęcili wiele czasu i energii na przygotowania do konkursu. Opłacało się! Tytuł laureata daje wiele przywilejów. Przede wszystkim uczeń, który uzyskał tytuł laureata, jest zwolniony z egzaminu z danego przedmiotu, tak więc Zosia, Zuzia i Kuba egzaminu z języka polskiego nie muszę się już obawiać, bowiem mają na świadectwie 100%! Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Paulina Nowak-Drapińska


14-02-2016

WARSZAWSKI MISTRZ ORTOGRAFII

26 stycznia w Stołecznym Centrum Edukacji Kulturalnej odbyło się uroczyste podsumowanie dzielnicowego etapu Konkursu Ortograficznego "Ortografia na medal". Podczas uroczystości wyłoniono Warszawskiego Mistrza Ortografii. Spotkanie rozpoczął wykład profesora językoznawstwa, pana Radosława Pawelca, który krótko, ale z humorem opowiedział kilka ciekawostek ortograficznych. Następnie rozdano dyplomy uczniom, którzy najlepiej napisali dyktando w swoich dzielnicach. Włochy były reprezentowane przede wszystkim przez uczniów naszej szkoły z gimnazjum: Joannę Dziarnowską, Karolinę Krajewską, Jakuba Michalskiego, zaś z liceum: Klaudię Piątek i Karolinę Wojdę. To właśnie oni będą walczyć o tytuł laureata podczas zmagań wojewódzkich, które odbędą się 12 marca w Zespole Szkół Samochodowych.
Trzymamy kciuki za naszych uczniów! Powodzenia!

       

Paulina Nowak-Drapińska


15-01-2016

WYNIKI DZIELNICOWEGO ETAPU XVI KONKURSU ORTOGRAFICZNEGO „ORTOGRAFIA NA MEDAL”

W dniu 9 stycznia 2016 r. po raz kolejny nasza szkoła gościła uczestników dzielnicowych eliminacji Konkursu Ortograficznego „Ortografia na medal”. Zaprosiliśmy w nasze progi nie tylko uczniów z włochowskich gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, lecz także z placówek w sąsiednim Ursusie.
Tym razem jednak uczniowie III. i IV. etapu edukacyjnego pisali inną wersję dyktanda. Nowością było również to, że młodzież musiała napisać test wymagający znajomości związków frazeologicznych czy wyjaśnienia reguł pisowni partykuły „nie” z różnymi częściami mowy. Tu przeczytasz więcej i zobaczysz wyniki konkursu
Oświadczenie rodziców

Aneta Rachtan


10-12-2015

ZAPROSZENIE08-12-2015

WYRÓŻNIENIE DLA ZOSI ZYGIER

„Inny – obcy – nerd?” to temat tegorocznego konkursu literackiego „Młodzi Twórcy Literatury”, którego finał odbył się 5 grudnia w Książnicy Płockiej.
Zofia Zygier z Gimnazjum nr 113 w Warszawie (wyróżnienie w kategorii 13-16 lat) wyjaśnia, że jej praca skupiała się na problemach nastolatków.
– Uważam, że jesteśmy inni nawet w porównaniu z pokoleniem naszych rodziców. Swoją pracę napisałam o nastolatku chorym na raka. Skupiłam się na dwóch osobach i łączących je relacjach, bo nie tylko chora osoba, ale również jej przyjaciel jest odrzucany przez środowisko szkolne – tłumaczy.
Tu przeczytasz więcej i posłuchasz rozmowy z lauretami konkursu25-11-2015

TEATR OD KUCHNI

Mijaliśmy setki ludzi. Wszyscy się gdzieś śpieszyli. Mieli tak smutne i ponure miny jak szaro-bure niebo wiszące nad nami. Ich nastrój powoli zaczął mi się udzielać, choć byłam bardzo pozytywnie nastawiona do nadchodzącej wizyty w teatrze.
Na szczęście, gdy przeszłam przez stare, ciężkie, drewniane drzwi prowadzące do holu teatru, wszystko zniknęło. Weszłam w świat optymistycznie zakręconych ludzi - ludzi teatru i sztuki. więcej
Zdjęcia z wizyty w teatrze

Anna Łukasik, kl. 1c


23-11-2015

STYPENDYSTA NA PROMIENISTEJ

16 października br. w sali gimnastycznej naszej szkoły odbyło się uroczyste wręczenie stypendium prezydenta miasta stołecznego Warszawy. Tę zaszczytną nagrodę otrzymał JAKUB MICHALSKI, uczeń klasy 3a gimnazjum. <
Spotkanie rozpoczęło się o godz. 10 przemówieniem pani dyrektor Małgorzaty Michalskiej, która przypomniała osiągnięcia Jakuba w dziedzinie języka polskiego. Na uroczystość specjalnie przybyła pani Alicja Wielgo, przedstawicielka Wydziału Oświaty i Wychowania dzielnicy Włochy, która wręczyła stypendium. Na koniec koledzy i koleżanki Jakuba postanowili wesprzeć go piosenką oraz urozmaicić podniosłą uroczystość. więcej
Zdjęcia z uroczystości

Jolanta Janasik, kl. 2a


22-11-2015

OTWÓRZ SWÓJ LUNCH BOX

Zdrowe, pomysłowe, zrobione przez mamę, a może „na szybko”? Weź udział w konkursie „Otwórz swój lunch box” i pokaż jakie Ty śniadanie nosisz do szkoły! Wystarczy tylko:

  1. Zrobić zdjęcie swojemu szkolnemu śniadaniu
  2. Wstawić je na instagrama i dodać hashtag #otwórzswojlunchbox lub wysłać na emaila- alicjamrozek13@wp.pl
  3. Wygrywać super nagrody: gadżety śniadaniowe i oceny z zajęć technicznych i artystycznych!
  4. Zdobyć nagrodę społeczności facebookowej za największą ilość polubień.
  5. Na zgłoszenia czekamy do 6 grudnia 2015

Zapraszamy


20-11-2015

AMBASADA MEKSYKU WSPIERA NAUKĘ HISZPAŃSKIEGO

W piątek, 13 listopada, mając na celu wsparcie ponad 300 uczniów uczęszczających na zajęcia języka hiszpańskiego, Ambasada Meksyku odwiedziła nasze gimnazjum i podarowała książki i materiały, które posłużą do nauki hiszpańskiego oraz matematyki czy też chemii w języku hiszpańskim. Wydarzenie to miało na celu zachęcanie do nauki języka hiszpańskiego, a także promowanie piękna i wiedzy o Meksyku.
Zobacz artykuł na stronie Ambasady Meksyku.13-11-2015

KREATYWNA BIESIADA U WARSA I SAWY

W październiku 2013 r. Gimnazjum nr 113 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Zawiszaków Proporca „Victoria” w Warszawie otrzymało zaszczytne wyróżnienie za efektywne wspieranie rozwoju uczniowskich uzdolnień, jakim jest Certyfikat WARS i SAWA.
Aby podzielić się dobrymi praktykami, które skutkują sukcesami uczniów, z innymi szkołami należącymi do sieci szkół wspierających uzdolnienia, dnia 1 X 2015 r. zorganizowano Kreatywną Biesiadę u WARSA i SAWY. Szkoła prezentowała swoje działania podjęte na rzecz ucznia uzdolnionego w zakresie języków obcych i przedmiotów matematyczno - przyrodniczych. więcej
Zdjęcia z biesiady u WARSA i SAWY

Aneta Rachtan,
Lider Zespołu Wspierającego Uczniów Uzdolnionych,
koordynator Biesiady


02-11-2015

W ODWIEDZINACH W TVN 24

27 października bieżącego roku klasa 2a gimnazjum wzięła udział w wycieczce do znanej stacji telewizyjnej TVN24, mieszczącej się na ulicy Wiertniczej 166 w Warszawie. Tydzień wcześniej pan Piotr Wierzbik, wydawca programu „Wstajesz i Wiesz”, odwiedził naszą szkołę i dokładnie omówił etapy powstawania audycji telewizyjnych oraz role pracujących przy tym sztabu ludzi. W ten sposób wszyscy byli doskonale przygotowani na czekające ich atrakcje.
Punktualnie o 8.10 uczniowie zebrali się w umówionym wcześniej miejscu i wspólnie ruszyli w drogę do celu autobusem nr 189. O 10.00 pan Wierzbik podzielił klasę na trzy mniejsze grupy i po kolei zaczął je oprowadzać po studiu. więcej
Zdjęcia z pobytu w telewizi TVN 24

Jolanta Janasik, kl. 2a


26-10-2015

WARSZTATY JĘZYKOWE NA MALCIE

W dniach 3-10 października br. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w warsztatach językowych na Malcie. Zniecierpliwiona i podekscytowana młodzież zebrała się o piątej rano na warszawskim Lotnisku im. Fryderyka Chopina. Na skąpaną w słońcu Maltę samolot odleciał o 7:30. Po przybyciu na miejsce więcej
Zdjęcia z pobytu na Malcie

Aleksandra Bozio, kl. 2a


24-10-2015

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ NA PROMIENISTEJ

Dnia 14 października 2015 r. w naszej szkole odbyły się uroczystości związane ze Świętem Nauczyciela. Organizatorami przedsięwzięcia była klasa 2a wraz z wychowawcą p. Pauliną Nowak - Drapińską i p. Dariuszem Menclem. Młodzież przygotowała wiele atrakcji dla uczniów i nauczycieli. Zabawy zaczęły się o godzinie 9. Jako pierwsze miały odbyć się zawody sportowe na boisku szkolnym, jednak zła pogoda pokrzyżowała plany organizatorów. Zawody zastąpiono kolejną atrakcją – torem przeszkód, który rozłożony został na sali gimnastycznej. Cztery drużyny, dwie złożone z nauczycieli i dwie z uczniów, zmagały się ze sobą w pięciu kategoriach: więcej
Zdjęcia z imprezy

Zofia Zygier, kl. 2a


24-10-2015

WYWIAD Z WALDEMAREM OBŁOZĄ

-Wiemy, że był Pan scenarzystą w serialu” Miodowe lata”. Czy lepiej czuje się Pan jako aktor, czy w roli scenarzysty?

-Przede wszystkim scenarzystą byłem przypadkowo, ponieważ miałem pomysł na jeden czy dwa odcinki. Jeden na pewno, który napisałem od początku do końca. To był odcinek, w którym Kurski zakochał się w mamuśce. Później zajęli się tym scenarzyści - dialogiści i rozpisali to na dialogi. To była kwestia pomysłu. To jest sytuacja analogiczna do tej: jak gdzieś na ulicy spotykam człowieka i on mówi: „O, ja też jestem aktorem. Zagrałem takie przejście w takim filmie- nie pamiętam tytułu, ale tak przeszedłem tam przez ulicę”. No to ja jestem takim scenarzystą, jak on aktorem. Ale sieć przyjmie wszystko, papier przyjmie wszystko i nie będę tego prostował, bo tylko narobię problemów. Natomiast jeżeli chodzi o pomysły, to rzeczywiście mam ich mnóstwo. Cała połowa, powiedzmy wątków Romana z „Na Wspólnej”, to są moje pomysły. Studia, wyjazd integracyjny i wiele innych...     ciąg dalszy rozmowy z panem Waldemarem Obłozą

Zdjęcia z warsztatów z panem Waldemarem Obłozą

Julia Samulak i Wiktoria Fruń z kl. I b


22-10-2015

STAROŻYTNOŚĆ I NOWOCZESNOŚĆ W JEDNYM MIEJSCU

Starożytność i nowoczesność w jednym miejscu czyli wizyta klasy I dg na wirtualnej wystawie Pompeje. Życie w cieniu wulkanu.
15 października 2015 r. przenieśliśmy się dzięki najnowszej technologii, w świat starożytny, do miasteczka Pompeje nieopodal Neapolu i wulkanu Wezuwiusz.
24 sierpnia 79 r. miasteczko przestało istnieć w wyniku wybuchu Wezuwiusza. Erupcja wulkanu trwała 3 dni. Wysokość na jaką eksplodował to 33 kilometry. Kilkadziesiąt sekund po eksplozji , na Pompeje spadły rozżarzone do czerwoności głazy, które uderzając z wysokości kilku kilometrów zabijały ludzi. Potem zaczął się sypać z nieba popiół wulkaniczny, a temperatura podniosła się do 600 stopni Celsjusza. Miasto zostało przykryte warstwą popiołu, miejscami dochodzącą do 6 metrów grubości. Dzięki badaniom archeologicznym, wiemy jak wyglądały Pompeje przed zniszczeniem, a dzięki technologii, mogliśmy się znaleźć w tym starożytnym mieście i poczuć się jego mieszkańcami. Odbyliśmy podróż głównymi ulicami miasta, zaglądając do domów, teatrów i aren sportowych. Brodziliśmy w wirtualnej wodzie. Odwiedziliśmy termy z unikatową, jak na owe czasy, instalacją obiegu gorącej wody. Poznaliśmy także Villę dei Papiri, gdzie odnaleziono ponad 2 tysiące zwojów papirusów, z największej kiedykolwiek odkrytej antycznej biblioteki. Oglądając film 3D, mogliśmy zobaczyć i poczuć moc wulkanu w momencie wybuchu. Chyba jednak największym przeżyciem dla wszystkich był wirtualny spacer uliczkami Pompejów, który każdy mógł odbyć, zakładając specjalne okulary. Wycieczka ta była bardzo dobrym pomysłem na chłodny jesienny dzień, chociaż przez chwilę mogliśmy poczuć jak mieszkańcy Pompei w I w. n.e., a niektórzy mają nawet na to dowody w postaci zdjęć, na których wcielili się w starożytne rzeźby.
Galeria zdjęć z wirtualnej wystawy

Małgorzata Olek


20-10-2015

ŚLUBOWANIE UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH

Tradycją naszego Gimnazjum jest uroczyste ślubowania uczniów klas pierwszych, które odbywa się w obecności Dyrekcji szkoły, nauczycieli, rodziców oraz zaproszonych gości. W tym roku to wyjątkowe wydarzenie miało miejsce w dniu 18 września.
Stawiliśmy się w szkole ubrani na galowo. Ale nie tylko stroje były szczególne... Szczególna była przede wszystkim atmosfera, którą dało się wyczuć już od progu.
Aby to wydarzenie przebiegło sprawnie i zgodnie z planem, uczestniczyliśmy w kilku próbach. Po nich nadeszła oczekiwana chwila – staliśmy się pełnoprawnymi członkami społeczności uczniowskiej naszej szkoły. Uroczyste słowa ślubowania wypowiedzieli przedstawiciele wszystkich klas pierwszych, a po nich powtórzyli je pozostali uczniowie. Część oficjalną zakończyła przemowa Pani Dyrektor, która złożyła uczniom serdeczne gratulacje oraz życzyła sukcesów w nauce.
Potem już w swoich salach, poszczególne klasy spędziły czas z wychowawczyniami w mniej oficjalny sposób. Na pewno każdemu z nas ten dzień pozostanie na długo w pamięci!!!
Zdjęcia ze ślubowania

Zuzanna Wywigacz, Jakub Jakubowski, Marcin Wierzbicki – uczniowie kl. 1ag


17-10-2015

KSIĄŻKI NASZYCH MARZEŃ

Nasza szkoła bierze udział w konkursie "Książki naszych marzeń, którego organizatorem jest Ministerstwo Edukacji Narodowej. Mamy sporą konkurencję, ponieważ konkurs ma zasięg ogólnopolski. Czy zwyciężymy? Tego dowiemy się pod koniec października.
Wszystkim, którzy przyczynili się do powstania filmu - uczniom, nauczycielom, pani dyrektor, serdecznie dziękujemy. Trzymajcie za nas kciuki!

Paulina Nowak-Drapińska


09-10-2015

INTEGRACJA KLAS PIERWSZYCH

Dzień 5 października 2015 był dla wszystkich pierwszoklasistów dniem wyjątkowym. Tego dnia pojechali oni na pierwszą wspólną wycieczkę, już jako gimnazjaliści . To jak im się podobała dłuższa integracja z klasą, na forum innym niż korytarzowo- ławkowym, niech każdy oceni indywidualnie. Niektórzy bardziej zżyli się z nowymi kolegami i koleżankami, a niektórzy wręcz przeciwnie - stwierdzili, że nie wytrzymaliby z nimi dłużej niż tylko w szkolnej ławce. Choć uważam, że leśne lekcje survivalu sprzyjają zacieśnianiu więzi.   więcej
Galeria zdjęć z wyjazdu integracyjnego

Anna Łukasik kl. 1c


05-10-2015

JUŻ NIE MOGĘ SIĘ DOCZEKAĆ

Niedawno odbyły się warsztaty teatralne z Panem Waldemarem Obłozą, aktorem. W spotkaniu wzięła udział klasa I B i kilkoro uczniów ze starszych klas. Pan Obłoza opowiadał o początkach teatru w starożytności i o jego rozwoju w średniowieczu. Zgodził się także odpowiedzieć na kilka pytań dotyczących jego pracy.
- Jak Pan został aktorem? Co Pana skłoniło do tego, żeby związać się z tą pracą?
- Jak zwykle był to przypadek. W szkole, w liceum, z resztą nieopodal, w Ursusie, po drugiej stronie torów.
- Mieszkał Pan tutaj? - Tak, na Dzieci Warszawy. Ta szkoła im. Wilhelma Picka, to było Liceum Zawodowe    Ciąg dalszy rozmowy z panem Waldemarem Obłozą

Julia Samulak i Wiktoria Fruń z kl. I b


21-09-2015

Z WIZYTĄ U STANISŁAWA AUGUSTA

     14 września bieżącego roku klasa 2a wzięła udział w wycieczce do Łazienek Królewskich. Cóż to było za wydarzenie!
      Celem wycieczki był Pałac na Wodzie. Pod opieką pani Pauliny Nowak-Drapińskiej, nauczycielki języka polskiego, młodzież uczestniczyła w zwiedzaniu słynnej budowli. Grupę liczącą trzydziestu dwóch uczestników oprowadzała pani przewodniczka o niekończącym się strumieniu wiedzy na temat właściciela pałacu, Augusta Poniatowskiego, oraz epoki, w której panował – oświeceniu. Dogłębnie opowiadała o zagadnieniach związanych z celem wycieczki. Nie zostawiła żadnego pytania bez odpowiedzi. Młodzież otrzymała potężny zastrzyk wiedzy. Niemal każde pomieszczenie muzeum zostało przez nich odwiedzone, a główne motywy dekoracji dokładnie omówione. Uczestnicy mieli okazję wziąć udział w interaktywnym zadaniu, polegającym na znalezieniu elementów wspólnych między poszczególnymi budowlami oświecenia.
      Pod koniec lekcji muzealnej wszyscy z głowami pełnymi nowo zdobytej wiedzy podziękowali przewodniczce głośnymi brawami. Ta wizyta z pewnością zostanie zapamiętana na długo!

Galeria zdjęć z wycieczki kl. 2a

Jolanta Janasik, kl. 2a


24-08-2015

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

Rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016
odbędzie się 1 września 2015 r. (wtorek)26-06-2015

TERMINY POPRAWEK SIERPIEŃ 2015

MATURZYŚCI - poprawa pisemnego egzaminu maturalnego bez względu na przedmiot odbędzie się 25.08.2015 o godz. 9:00 (wtorek).
GIMNAZJALIŚCI - harmonogram poprawek w sierpniu znajduje się TUTAJ