ROK SZKOLNY 2013/2014WYKAZ PODRĘCZNIKÓW NA ROK SZKOLNY 2014/2015

GIMNAZJUM                 LICEUM
klasa 1    Pobierz                   klasa 1   Pobierz
klasa 2    Pobierz                   klasa 2   Pobierz
klasa 3    Pobierz                   klasa 3   Pobierz


09-06-2014

MICKIEWCZOWSKIE „LILIE” NA WSPÓŁCZEŚNIE

Podczas Dnia Otwartego, który miał miejsce 5 kwietnia, w naszej szkole swoją pierwszą sztukę wystawiło koło teatralne. Uczniowie na warsztat wzięli balladę Adama Mickiewicza pt. „Lilie”. Jednak nie była to wierna wersja romantycznego dzieła. Aktorzy przenieśli akcję w czasy współczesne. Sztukę można było również oglądać podczas wielkanocnego spotkania podopiecznych OPS oraz na zakończeniu roku klas maturalnych. To pierwsze przedsięwzięcie koła teatralnego. Mamy nadzieję, że w następnym roku rozszerzymy naszą działalność.

Kto nie miał okazji być na spektaklu, zapraszamy na:
"Lilie" Adama Mickiewicza

Paulina Nowak-Drapińska


15-05-2014

KIJEM W MROWISKO-MŁODY MISTRZ PIÓRA-JAKUB MICHALSKI

Dnia 15 kwietnia 2014r. w Centrum Promocji Kultury przy ul. Podskarbińskiej 2 odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie VI edycji konkursu literackiego i muzycznego inspirowanego twórczością Stefana Kisielewskiego - „Kijem w mrowisko – młodzi mistrzowie pióra i pięciolinii”, którego organizatorem był Zespół Szkół nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi. Naszą szkołę w konkursie reprezentowali uczeń klasy Iag – Jakub Michalski oraz Natalia Lisik – uczennica klasy IIcg. Praca Kuby przykuła uwagę jury. Zdobył on nagrodę specjalną!
Honorowym gościem uroczystości był syn Stefana Kisielewskiego – Wacław Kisielewski, który opowiedział wiele ciekawych anegdot z życia swojego ojca. Ceremonia urozmaicona była występami muzycznymi uczniów i nauczyciela zaprzyjaźnionej szkoły. Oprócz tego, niejednokrotnie odczytywano fragmenty najbardziej znanego dzieła Kisielewskiego pt. „Abecadło Kisiela”. Po zakończeniu uroczystości odbyła się również część nieoficjalna, podczas której każdy mógł bliżej poznać pana Kisiela oraz skosztować specjalnie przygotowanego na tę okazję wyśmienitego tortu.
Konkurs miał na celu nie tylko doskonalenie warsztatu pisarskiego i kompozytorskiego czy popularyzowanie twórczości „Kisiela”, ale przede wszystkim promowanie młodych talentów. Jako że ów konkurs stał się tradycją, serdecznie zapraszamy do wzięcia w nim udziału w następnym roku. Mamy nadzieję, że kolejne edycje będą cieszyły się jeszcze większą ilością uczestników.
Praca konkursowa Jakuba "Abecadło ćwierć wieku później. Moje typy."

Natalia Lisik 2cg


13-04-2014

KONKURSY PIOSENKI HISZPAŃKOJĘZYCZNEJ

W piątek 28 marca w naszej szkole odbyły się dwa konkursy piosenki hiszpańskojęzycznej.
Pierwszy - Somos Artistas - był zorganizowany dla szóstych klas szkół podstawowych i polegał na zinterpretowaniu dowolnej piosenki hiszpańskiej przy pomocy playbacku.
Drugi - Yo Canto był rywalizacją między ucznia mi gimnazjum. Gimnazjaliści wykonywali utwory samodzielnie, nie korzystając z podkładu. Przeczytaj cały artykuł

Galeria zdjęć z konkursu02-04-2014

KONKURS PLASTYCZNO-HISTORYCZNY
"Osamotnieni Herosi Partyzantki – Żołnierze Wyklęci”

Konkurs poruszał bardzo ważną dla najnowszej historii Polski sprawę nielicznej grupy żołnierzy niepodległościowego podziemia dla których rok 1945 nie przyniósł końca wojny, ale postawił ich w obliczu nowego sowiecko-komunistycznego okupanta z którym podjęli walkę.
Uczniowie Gimnazjum Nr 113 nie tylko godnie reprezentowali nasza szkolę, ale tez odnieśli w konkursie niekwestionowany sukces zajmując pierwsze i drugie miejsce oraz zdobywając aż 3 wyróżnienia. Przeczytaj cały artykuł

Galeria zdjęć z uroczystości rozdania nagród28-03-2014

XVII WARSZAWSKI MIĘDZYSZKOLNY GIMNAZJALNY KONKURS MITOLOGICZNY

Drodzy Nauczyciele i Uczniowie ! Zapraszamy do udziału w XVII Warszawskim Gimnazjalnym Konkursie Mitologicznym, który odbędzie się 14 maja 2014 r. (środa) o godz. 10.00 w naszej szkole.
Zgłoszenia do konkursu wraz z listą zakwalifikowanych uczniów (3 osoby!) oraz nazwiskiem nauczyciela - opiekuna, prosimy przesyłać listownie, faxem (22 863-73-04) lub na adres e-mail: mitologia17@wp.pl
Regulamin konkursu
Formularz zgłoszenia

Dariusz Mencel, Paulina Nowak-Drapińska, Alicja Mrozek


25-03-2014

DZIEŃ OTWARTY NA PROMIENISTEJ

Serdecznie zapraszamy wszystkich kandydatów do gimnazjum i liceum na nasz DZIEŃ OTWARTY.
Zapoznacie się nie tylko z naszą ofertą edukacyjną, ale w tym dniu, choć na parę chwil, przeniesiecie się między innymi do słonecznej Hiszpanii - skosztujecie hiszpańskich potraw, posłuchacie hiszpańskiej muzyki i zapoznacie się z kulturą krajów iberoamerykańskich.
"Internetowa Ochota i Włochy" - Dzień otwarty na Promienistej

Zapraszamy


16-03-2014

KONKURS Oceántica - Campus do Mar

Mamy zaszczyt zaprosić Państwa na uroczystą prezentację międzynarodowego konkursu w języku hiszpańskim o nazwie Oceántica - Campus do Mar.
Dnia 16 kwietnia 2014 roku gimnazjum nr 113 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Zawiszaków Proporca "Victoria" gościć będzie dyrektora projektu, Francisco Sonora Luna, który przyjedzie do Polski aby osobiście opowiedzieć o projekcie. O godzinie 12:00 odbędzie się oficjalna prezentacja projektu przygotowana przez Francisco oraz uczniów gimnazjum nr 34 im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego z Łodzi, finalistów ubiegłorocznej edycji konkursu i ambasadorów projektu w Polsce. Po prezentacji i przerwie obiadowej odbędą się warsztaty przeprowadzone osobiście przez Francisco, które poprzez serię zadań interaktywnych pomogą zrozumieć istotę projektu. więcej na temat projektu

CONGRESO JUVENIL INTERNATIONAL OCENTICA14
KARTA ZGŁOSZENIA UCZESTNICTWA W PREZENTACJI MIĘDZYNARODOWEGO KONKURSU W JĘZYKU HISZPAŃSKIM
KARTA ZGŁOSZENIA UCZESTNICTWA W PREZENTACJI I WARSZTATACH MIĘDZYNARODOWEGO KONKURSU W JĘZYKU HISZPAŃSKIM

Katarzyna Turbiarz


15-03-2014

MOBBING W SZKOLE

Uczniowie klasy 2b naszego gimnazjum zrealizowali projekt dotyczący mobbingu w szkołach. To przedsięwzięcie było przygotowywane przez wiele miesięcy. Uczniowie zbierali informacje, rozmawiali ze specjalistami, robili sondy wśród innych gimnazjalistów, drukowali i rozdawali ulotki - wszystko po to, aby jak najrzetelniej przedstawić temat mobbingu. czytaj dalej
Galeria zdjęć z prezentacji projektu

Agata Sikora 2bg


10-03-2014

PROFESJONALNE SZKOŁY

Projekt „Profesjonalne szkoły” realizowany jest od września 2013 do końca sierpnia 2014 w partnerstwie z Miastem Stołecznym Warszawa – Dzielnicą Włochy.
Uczestnikami projektu jest grupa 120 uczniów liceów ogólnokształcących: LXXIII Liceum Ogólnokształcące z oddziałami dwujęzycznymi z Zespołu Szkół nr 17 w Warszawie im. Zawiszaków Proporca oraz LXXXIV Liceum Ogólnokształcące z Zespołu Szkół im. Bohaterów Narwiku w Warszawie.
Więcej na temat projektu znajduje się na stronie Profesjonalne szkoły
26-02-2014

SUKCES KLASY DWUJĘZYCZNEJ W 2013 R.

Klasy dwujęzyczne to duma szkoły, przedstawiamy wynik egzaminu gimnazjalnego klasy dwujęzycznej w ubiegłym roku szkolnym 2012/2013
Życzymy powodzenia i osiągnięcia jak najwyższych wyników tegorocznym trzecioklasistom!

-------------------------------- Klasa III b
język polski79,4%
historia i wos70,5%
matematyka68,9%
przedmioty przyrodnicze76,2%
język angielski poziom podstawowy92,1%
język angielski poziom rozszerzony81,3%
06-02-2014

SARNA NADAJE Z AFRYKI

Polecamy bloga absolwentki naszego liceum /2002 r./ Anety Sarny, która podjęła pracę w organizacji humanitarnej w Afryce. Sarna nadaje z Afryki Gratulujemy podjęcia wyzwania i życzymy zadowolenia i sukcesów!
06-02-2014

CHEMIA I FIZYKA W FOTOGRAFII

Zapraszamy Uczniów do udziału w Konkursie „Chemia i fizyka w fotografii”!
Konkurs jest adresowany do uczniów szkół gimnazjalnych zlokalizowanych na terenie m.st. Warszawy.
Jego celem jest uchwycenie ciekawych zjawisk fizycznych i procesów chemicznych w otaczającym nas świecie. Uczestnicy wykonują zdjęcie lub serię zdjęć dostrzeżonego zjawiska lub przeprowadzonego eksperymentu.
Warunkiem zgłoszenia zdjęcia do Konkursu jest jego samodzielne wykonanie. Czas wykonania zdjęcia jest ograniczony do 2 lat wstecz od daty ogłoszenia Konkursu.
Fotografie należy dostarczyć w postaci odbitek papierowych w formacie 13cmx18cm lub większym do 31 marca 2014 roku. Prace konkursowe można zgłaszać w dwóch kategoriach: chemia i fizyka.
Do zdjęć należy dołączyć opis:
  1. tytuł pracy i kategoria, w której praca jest zgłaszana;
  2. nazwa, opis i wyjaśnienie zjawiska przedstawionego na zdjęciu;
  3. krótki opis okoliczności wykonania zdjęcia, rodzaj aparatu, informacje o ewentualnej korekcie cyfrowej pracy;
  4. dane dotyczące ucznia (imię, nazwisko, klasa i szkoła);
Zgłoszenie zdjęć do Konkursu jest jednoznaczne z przyjęciem przez Uczestnika Konkursu warunków Regulaminu.
Regulamin konkursu

Agnieszka Bójko, Małgorzata Wenus


04-02-2014

YO CANTO

14 marca 2014 r. w naszej szkole odbędzie się "YO CANTO " I międzyszkolny konkurs piosenki hiszpańskojęzycznej dla szkół gimnazjalnych w Warszawie, objęty honorowym patronatem Biura Radcy ds. Edukacji Ambasady Hiszpanii w Polsce.
Szczegóły w regulaminie konkursu
Regulamin konkursu
Karta zgłoszenia

Katarzyna Turbiarz


04-02-2014

SOMOS ARTISTAS

28 marca 2014 r. w naszej szkole odbędzie się "Somos artistas " I międzyszkolny konkurs interpretacji piosenki hiszpańskojęzycznej w playbacku dla szkół podstawowych w Warszawie, objęty honorowym patronatem Biura Radcy ds. Edukacji Ambasady Hiszpanii w Polsce.
Szczegóły w regulaminie konkursu
Regulamin konkursu
Karta zgłoszenia

Katarzyna Turbiarz


04-02-2014

EKOLOGIA W SZKOLE - ,,EkoEnergetyka, czyli czysta przyjemność"

8 listopada w naszej szkole odbyły się warsztaty poświęcone energii odnawialnej. Lekcję prowadzili studenci z koła naukowego Politechniki Warszawskiej. Uczestniczyła w nich niemal cała klasa 1a gimnazjum.
Zajęcia rozpoczęły się krótkim wykładem o ekologii, a następnie uczniowie zostali podzieleni na cztery grupy, w których przygotowywali z drewnianych klocków modele wiatraków produkujących zieloną energię elektryczną. Drugą część zajęć poświęcono energii słonecznej. Uczniowie otrzymali zestawy do lutowania i elementy montażowe. Po krótkim instruktażu grupy przystąpiły do pracy. Zespoły lutowały panele słoneczne, które następnie podłączyli do specjalnie przystosowanych samochodzików. Po zmontowaniu zestawów grupy zorganizowały zawody. Ustawiono lampy będące źródłem zasilania i zaczęła się zabawa! Auta ruszyły! Emocjonujący wyścig zakończył się jednak remisem.
Była to bardzo interesująca lekcja. Uczniowie w bardzo ciekawej formie mogli nauczyć się zasad działania ekologicznych urządzeń. Ta niestandardowa lekcja utkwi im w pamięci! Jest to również przykład, jak niewiele trzeba, by zwiększyć świadomość ekologiczną.
zdjęcia z lekcji

Kamil Motucki, kl. 1a


19-01-2014

WYNIKI KONKURSU "ORTOGRAFIA NA MEDAL"

W sobotę, 11 stycznia 2014 r., w naszej szkole odbył się dzielnicowy etap XIV Konkursu Ortograficznego “Ortografia na medal”. Do eliminacji przystąpili uczniowie pięciu włochowskich placówek: dwóch gimnazjów i trzech szkół ponadgimnazjalnych.
Dyktando wymagało znajomości wszystkich, nawet najbardziej zawiłych reguł ortograficznych. Piszący musieli poradzić sobie z pisownią takich wyrazów, jak: “pół Hindus i pół Polak”, “bursztynobrązowy tużurek”, “hokus - pokus”, “kukuryku”, “smutnorzewny blues”, “biało - czarno - popielata białorzytka”.
Lista uczniów wytypowanych do etapu wojewódzkiego
Zgoda rodziców:

Aneta Rachtan


07-01-2014

WIELKA PREMIERA

13 grudnia 2013 r. odbyła się premiera filmu „Pamiętamy” autorstwa klasy 3c Gimnazjum nr 113 w Warszawie. Celem projektu było przybliżenie uczniom historii Żydów mieszkających w Polsce w okresie II wojny światowej oraz podsumowanie przedsięwzięcia „Szkoła Dialogu”.
Uroczysta premiera rozpoczęła się o godzinie 14:30 w budynku szkoły, w sali nr 1. Punktualnie przybyło wielu gości w tym Pan Jan Kosiński, którego postać była inspiracją do stworzenia filmu, Pani Jagoda Jabłońska i Pani Katarzyna Niewczas reprezentujące Forum Dialogu Między Narodami oraz nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół nr 17 w Warszawie.
Kiedy goście zajęli już swoje miejsca, rozpoczęła się projekcja filmu. Oglądana przez widzów historia pokazywała dramatyczne losy Żydów Polskich w okresie okupacji hitlerowskiej na terenie Włoch. W filmie wystąpili uczniowie klasy 3c, którzy byli również odpowiedzialni za montaż, reżyserię i scenariusz, a wszystko to tworzone było pod czujnym okiem Pani Pauliny Nowak-Drapińskiej.
Po zakończeniu filmu przyszedł czas na przemowę p. Jana Kosińskiego, która została nagrodzona gromkimi brawami. Na zakończenie spotkania Pani Dyrektor Małgorzata Michalska rozdała dyplomy uczestnikom projektu i zaprosiła gości na słodki poczęstunek.
Link do filmu
Galeria zdjęć z premiery filmu

Anna Szymańska 3c06-01-2014

TRZY ODSŁONY TUWIMA - II MIEJSCE KAROLINY JANISZEWSKIEJ

Z racji przypadającego roku Tuwima mogliśmy brać udział w wielu przedsięwzięciach związanych z twórcą Lokomotywy. Zespół Szkół nr 7 im. Szczepana Bońskowskiego zorganizował dla szkół warszawskich konkurs „Trzy odsłony Tuwima”. Uczniowie rywalizowali w kategoriach: literackiej, artystycznej i recytatorskiej.
22 listopada odbyły się przesłuchania uczniów, którzy recytowali wiersze Juliana Tuwima. Naszą szkołę reprezentowały uczennice gimnazjum – Gabriela Matus z kl. 2b z wierszem Mowa ptaków, Blanka Sokołowska z 3c z wierszem Archanioł oraz Karolina Janiszewska (3c), która zaprezentowała pokaźnych rozmiarów utwór Ewa. Okazało się, że konkurencja była duża, bo konkurs recytatorski cieszył się największą popularnością spośród trzech kategorii.    Czytaj dalej

Dyplom i zdjęcia z uroczystości wręczenia nagrody Karolinie

Paulina Nowak-Drapińska18-12-2013

HAPPENING TUWIMOWSKI

W grudniu 2012 roku Sejm RP, przekonany o szczególnym znaczeniu dorobku poety dla dziedzictwa narodowego, ogłosił rok 2013 Rokiem Juliana Tuwima. Pisarz był polskim poetą żydowskiego pochodzenia, jednym z najpopularniejszych poetów dwudziestolecia międzywojennego. Uchodzi za współzałożyciela kabaretu literackiego „Pod Picadorem” i grupy poetyckiej „Skamander”.
Uczniowie klasy 2a Gimnazjum nr 113 w Warszawie postanowili uczcić Rok Tuwima w wyjątkowy sposób, przygotowując happening pod opieką polonistki – p. Anety Rachtan.    Czytaj dalej

Galeria zdjęć z happening'u

Aneta Rachtan


16-12-2013

ZAPROSZENIE

07-12-2013

KONKURS "CHAIN REACTION"

Prosimy społeczność szkolną o wsparcie swoimi głosami filmów przygotowanych przez dwie drużyny uczniów naszej szkoły na konkurs „Chain Reaction”(„Reakcja łańcuchowa”).
Nasze drużyny:
„Ciekawi chemii” (Paweł Bieniek, Jakub Krzysztofiński, Kacper Sasinowski z klasy 2c gimnazjum) oraz „TdF” (Zygmunt Bonifaciuk i Jakub Uchman-Lach z klasy 3c gimnazjum).
Film, który otrzyma najwięcej głosów, zdobędzie Wyróżnienie publiczności.
Głosować można do 16 grudnia do godziny 23:59. Podczas głosowania publicznego Organizator dopuszcza tylko 1 (jeden) głos z 1 (jednego) adresu IP w ciągu 24 godzin.
Filmy konkursowe można znaleźć tutaj: CHAIN REACTION
(po prawej stronie: Głosuj na filmiki „Reakcja łańcuchowa”

W imieniu Zespołów: Agnieszka Bójko i Małgorzata Wenus
06-12-2013

MŁODZI REPORTERZY

Uczniowie klasy 1a gimnazjum pokazali swoje nowe oblicze. Weszli w rolę dziennikarzy przeprowadzających wywiady.
Zanim to jednak nastąpiło, solidnie przygotowali się do niełatwego zadania – analizowali czasopisma, budowę wywiadów, przygotowywali pytania, tworzyli złote zasady reportera. To wszystko zaowocowało ciekawymi pracami, do których lektury zachęcam.
Wywiad z Tadeuszem Kirylukiem


Wiedza jest cnotą czy cierpieniem

Wywiad ze Zbigniewem Herbertem

Wywiad z Księżniczką

Wywiad z Asią NiciewskąSumienność i ciężka praca gwarancją sukcesu

Paulina Nowak Drapińska
05-12-2013

LAUR POETYCKI W RĘKACH GIMNAZJALISTY

25 listopada w Muzeum Małego Miasta w Biżuniu koło Sierpca odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród laureatom XVIII edycji Wojewódzkiego Konkursu Poezji im. Stefana Gołębiowskiego. Uczeń naszego gimnazjum – Rafał Vobożil – znalazł się w kręgu najlepszych młodych poetów, lecz do samego końca nie wiedział, które miejsce zdobył. >>czytaj dalej<<

Zdjęcia z uroczystości wręczenia nagrody Rafałowi

Gratulujemy!
25-11-2013

II ŚNIADANIE W SZKOLE

III Dzielnicowy Tydzień Prawidłowego Żywienia Rodzice! II ŚNIADANIE W SZKOLE - WAŻNY POSIŁEK DLA ZDROWIA DZIECKA I śniadanie jest ważnym posiłkiem w ciągu dnia i powinno być spożyte przez dziecko przed wyjściem z domu. II śniadanie dostarcza energii i składników odżywczych organizmowi podejmującemu szereg wyzwań w ciągu dnia w szkole, w której uczeń przebywa nawet kilka godzin dziennie, a w przypadku dojazdów - czas ten jeszcze się wydłuża. . >>czytaj dalej<<

Beata Jadam
22-11-2013

WOLONTARIUSZE ZE 113

Uczniowie klasy 3b z Gimnazjum nr 113 przy ulicy Promienistej pomagali osobom niepełnosprawnym, uczestniczącym w 53. Centralnym Zlocie Młodzieży PTTK ,,Palmiry 2013”. >>czytaj dalej<<

Wojciech Modzelewski uczeń klasy 3b
07-11-2013

GIMNAZJALIŚCI Z DORTMUNDU NA PROMIENISTEJ


W dniach 14 - 19 października 2013 roku uczniowie drugich i trzecich klas Gimnazjum nr 113 z Oddzaiałami Dwujęzycznymi im. Zawiszków Proporca „Victoria” w Warszawie, brali udział w międzyszkolnej wymianie polskoniemieckiej z Gimnazjum im. Bertolta Brechta w Dortmundzie.
Ich wizyta rozpoczęła się późnym wieczorem 14 października na Lotnisku im. Fryderyka Chopina w Warszawie, gdzie zostali powitani przez naszych uczniów, ich rodziców i nauczycieli organizujących ten projekt – panią Monikę Kucharską i pana Jacka Seligę.
11 uczniów z Niemiec zamieszkało w rodzinnych domach uczniów naszego gimnazjum , co przyspieszyło wzajemną integrację, zgodnie z mottem całego projektu: „ Burząc wzajemne stereotypy poznajemy się”. >>czytaj dalej<<

Jacek Seliga
06-11-2013

LEKCJA POLSKIEGO W TEATRZE

30 października 2013 roku klasa II b gimnazjum wzięła udział w niezwykłej lekcji polskiego, która odbyła się w ….. Teatrze Studio.
W niecodziennej scenerii uczniowie mieli okazję dowiedzieć się, jak dużo osób jest zaangażowanych w spektakl, zanim aktor spotka się z widzem. Pod okiem pracowników teatru uczniowie zwiedzali teatr od kulis, mieli okazję być w miejscach niedostępnych dla przeciętnego widza. >>czytaj dalej<<

Galeria zdjęć z lekcji w teatrze

Alicja Mrozek
04-11-2013

BRAWO, PROMIENISTA! TO JUŻ 75 LAT

Jesienna sobota, 19 października 2013 roku, dla Zespołu Szkół nr 17 była wyjątkowa. W tym dniu szkoła obchodziła 75 lecie, a święto to było pretekstem do zorganizowania III Zjazdu Absolwentów. Tradycja szkoły sięga 1938 roku, co było widać wśród tłumnie przybyłych gości. Mieszały się pokolenia, które dobrze czuły się w swoim towarzystwie. Atmosfera, którą stworzyli gospodarze, a szczególnie dyrektor, Małgorzata Michalska, spowodowała, że oficjalne spotkanie przekształciło się w miłą i „kameralną” imprezę. Były spotkania po latach, łzy wzruszenia i dużo śmiechu. Znaleźć się w tym tłumie było niezapomnianym przeżyciem. >>czytaj dalej<<

Galeria zdjęć z uroczystości 75-lecia szkoły

Alicja Mrozek
30-10-2013

„CERN, LHC i …..”

Dnia 10 października w Centrum Nauki Kopernik otwarto wystawę „Wszechświat i cząstki”. Wydarzeniu temu towarzyszyło spotkanie naukowców z Europejskiej Organizacji Badań Jądrowych CERN z młodzieżą licealną, w którym uczestniczyli uczniowie klasy 3B liceum. Gośćmi spotkania byli: Przewodnicząca Rady CERN prof. Agnieszka Zalewska oraz dr Rolf Landua. Uczniowie mogli zmierzyć się z ekspertami i przedstawić swoje opinie na zaproponowane tematy. Rozmawiano o zagadkach cząstek elementarnych, bozonie Higgsa, Wielkim Zderzaczu Hadronów, celowości (lub nie) budowania takich urządzeń i potrzebie badań nad ewolucją Wszechświata. Nie trzeba dodawać, że była to niepowtarzalna możliwość osobistego kontaktu i rozmowy z wybitnymi badaczami.
Po zakończeniu dyskusji wszyscy uczestnicy otrzymali bilety umożliwiające zwiedzanie wystawy „Wszechświat i cząstki” oraz pozostałych galerii Centrum Nauki Kopernik. >>czytaj dalej<<

Agnieszka Bójko, Beata Jadam
20-10-2013

MIERZ WYSOKO - LISTY ZAKWALIFIKOWANYCH

Przedstawiamy wykaz uczniów zakawalifikowanych do projektu "Mierz Wysko"
Język angielski
Przedsiębiorczość
Informatyka
Język hiszpański
Lista rezerwowa15-10-2013

PROFESJONALNE SZKOŁY - Projekt współfinansowany przez Unię Europejską

     

,,Profesjonalne szkoły” – to projekt skierowany do 120 uczniów z LXXIII Liceum Ogólnokształcącego z oddziałami dwujęzycznymi z Zespołu Szkół nr 17 im. Zawiszaków Proporca "Victoria" w Warszawie (70 uczniów zakwalifikowanych do uczestnictwa w projekcie) oraz LXXXIV Liceum Ogólnokształcącego z Zespołu Szkół im. Bohaterów Narwiku (50 uczniów zakwalifikowanych do uczestnictwa w projekcie).
W ramach projektu dla uczniów w/w placówek przewidziane jest następujące wsparcie w postaci dodatkowych zajęć z: : -----> Szczegóły projektu


Formularz zgłoszenia
Deklaracja uczestnictwa
Regulamin uczestnictwa
Zgoda na przetwarzanie danych


10-10-2013

WARSZTATY JĘZYKOWE W LONDYNIE

Wyjazd na Warsztaty Językowe daje możliwość poznania wielkiej metropolii jaką jest Londyn.
JEST TO NIESTANDARDOWA NAUKA JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Zobacz program i ofertę warsztatów w Londynie


27-09-2013

VII EDYCJA MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU JĘZYKA ANGIELSKIEGO
I WIEDZY O KRAJACH ANGLOJĘZYCZNYCH

Dyrektor i zespół nauczycieli języka angielskiego Gimnazjum nr 113 przy ul. Promienistej 12a w Warszawie serdecznie zapraszają uczniów klas 6 szkół podstawowych oraz uczniów klas 1 – 3 gimnazjów dzielnicy Warszawa – Włochy i dzielnic sąsiednich do wzięcia udziału w VII edycji Konkursu języka angielskiego i wiedzy o krajach anglojęzycznych. W konkursie może wziąć udział dowolna liczba uczniów z każdej szkoły. Organizatorzy prześlą państwu testy (do powielania) wraz z kluczem do dnia 23.10.2013 r. Prosimy nauczycieli języka angielskiego o zgłaszanie uczniów chętnych do udziału w konkursie do dnia 15.10.2013 r. listownie na adres naszej szkoły (02-428 Warszawa, ul. Promienista 12a), pocztą elektroniczną na adres gim113konkurs@gmail.com lub faksem na nr telefonu 22 863 73 04 (sekretariat szkoły). W celu ułatwienia kontaktu z Państwem organizatorzy zwracają się z uprzejmą prośbą o podanie nazwiska nauczyciela opiekującego się uczniami przystępującymi do konkursu. Klikając na poniższe linki znajdą Państwo regulamin konkursu, przykładowe zestawy pytań z lat ubiegłych i wymagania dla szkół podstawowych i gimnazjalnych. Informacji na temat konkursu udzielają nasi nauczyciele języka angielskiego i sekretariat szkoły. Serdecznie zapraszamy i życzymy uczestnikom wielu sukcesów. Na zwycięzców czekają nagrody.


Dyrektor szkoły Małgorzata Michalska
Zespół nauczycieli języka angielskiego Gimnazjum 113:
Małgorzata Chodowiec, Izabella Duszczyk, Izabela Felijakowska, Agata Frankiewicz, Małgorzata Laśkiewicz, Krystyna Wiechowska-Krzyżan, Beata Wolska


10-09-2013

MIERZ WYSOKO - Projekt współfinansowany przez Unię Europejską

     

Wkrótce rozpocznie się rekrutacja do projektu partnerskiego: ,,Mierz wysoko!”
W ramach projektu dla uczniów Gimnazjum nr 113 planowane jest następujące wsparcie, dodatkowe zajęcia pozalekcyjne z: -----> Szczegóły projektu


Pobierz formularz zgłoszenia .doc
Pobierz formularz zgłoszenia .pdf
Regulamin uczestnictwa
Deklaracja uczetnictwa .doc


02-09-2013

KIERMASZ PODRĘCZNIKÓW

3 i 4 września na parterze odbędzie się kiermasz podręczników używanych,
na 5 godz. lekcyjnej dla gimnazjum, na 6 godz. lekcyjnej dla liceum.

W piątek 6 września o godz. 12:00 również na parterze odbędzie się kiermasz nowych książek do języków obcych


WYKAZ PODRĘCZNIKÓW NA ROK SZKOLNY 2013/2014

GIMNAZJUM          LICEUM
klasa 1                      klasa 1
klasa 2                      klasa 2
klasa 3                      klasa 3


02-09-2013

ZEBRANIE Z RODZICAMI

Zebrania z rodzicami odbędą się 4 września 2013 r. o godz. 18:00