ROK SZKOLNY 2012/2013HARMONOGRAM OBCHODÓW I ZASADY UDZIAŁU
W III ZJEŻDZIE ABSOLWENTÓW

ZJAZD ABSOLWENTÓW LICEUM    19 PAŹDZIERNIKA 2013 R.

09-07-2013

KREATYWNA SZKOŁA

Tytuł „Kreatywna Szkoła” przyznany przez „Akademię Wynalazców im. Roberta Boscha” – przyznawany jest warszawskim gimnazjom, które wspierają ideę kształcenia młodych wynalazców.
Nasza szkoła w akademii wynalazców
Kreatywne szkoły z Warszawy i Wrocławia


01-07-2013

TERMINY POPRAWEK SIERPIEŃ 2013

GIMNAZJUM I LICEUM
26.08.2013 (poniedziałek) godz. 10.00 – polski, historia,geografia
28.08.2013 (środa)           godz.  9.00  – matematyka, chemia


14-06-2013

WYKAZ PODRĘCZNIKÓW NA ROK SZKOLNY 2013/2014

GIMNAZJUM          LICEUM
klasa 1                      klasa 1
klasa 2                      klasa 2
klasa 3                      klasa 3


23-06-2013

ZIELONA SZKOŁA W KĄTACH RYBACKICH

13 maja br. uczniowie drugich klas gimnazjalnych wybrali się na pięciodniową zieloną szkołę do Kątów Rybackich. Opiekowało się nami troje nauczycieli: p. Agnieszka Kryk, p. Paulina Nowak-Drapińska i p. Zbigniew Majewski oraz pilot wycieczki p. Tomasz Zdunek. W planach było wiele atrakcji. Tydzień zapowiadał się bardzo aktywnie.
Już w dzień wyjazdu przywitała nas piękna pogoda, tak że o siódmej rano opuszczaliśmy Warszawę radośni i pełni wiary na dobrą zabawę. Pierwszy przystanek nastąpił w rezerwacie rzeki Łyny. Udaliśmy się na dłuższy spacer, by podziwiać zjawisko erozji wstecznej. Następnym punktem programu były Pola Grunwaldzkie. Po przejściu z ruin kaplicy pobitewnej do pomnika, ruszyliśmy w dalszą drogę. Do Kątów dojechaliśmy około 15. Rozlokowaliśmy się w pokojach, zjedliśmy obiad, zaopatrzyliśmy w najpotrzebniejsze produkty na kolejne dni i oczywiście poszliśmy przywitać się z morzem.  
zobacz co wydarzyło sie dalej

Album zdjęć z zielonej szkoły klas 2 gimnazjum

Paulina Nowak


07-06-2013

DZIEŃ SPORTU

4 czerwca 2013 r. w naszej szkole odbył się Dzień sportu z okazji przypadającego kilka dni wcześniej Dnia Dziecka.
Imprezę zorganizowała klasa 2a gimnazjum pod okiem pana Roberta Matyi.. czytaj dalej

Paulina Łondka 2ag


21-05-2013

31 maja 2013 - DNIEM BEZ TYTONIU

31 maja obchodzony jest Światowy Dzień Bez Tytoniu ogłoszony przez Światową Organizację Zdrowia (WHO).
Tegorocznym tematem jest „Zakaz reklamy i promocji tytoniu oraz sponsoringu przez firmy tytoniowe”. czytaj dalej

Poradnie antynikotynowe
Szkodliwość
Uwolnijmy dzieci od dymu tytoniowego

Beata Jadam


Konkurs „Fotografujemy zjawiska fizyczne 2013” rozstrzygnięty!

Dobiegła końca kolejna edycja międzyszkolnego konkursu „Fotografujemy zjawiska fizyczne 2013”. Konkurs, od lat organizowany przez nauczycieli Zespołu Szkół nr 17 im. Zawiszaków Proporca „Victoria” przy ulicy Promienistej 12a, niezmiennie cieszy się zainteresowaniem uczniów i nauczycieli gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych dzielnic Warszawy: Włochy, Ursus i Bemowo. czytaj dalej

Galeria zdjęć

Agmieszka Bójko


09-05-2013

KAROLINA JANISZEWSKA FINALISTKĄ KONKURSU NA WYNALAZEK

„Akademia Wynalazców im. Roberta Boscha” to program edukacyjny skierowany do gimnazjalistów, organizowany przez firmę Robert Bosch od 2011 roku.

Celem projektu jest rozbudzenie zainteresowania młodzieży gimnazjalnej przedmiotami ścisłymi, nauka przez zabawę i promocja uzdolnionej technicznie młodzieży. Akademia ma na celu także pokazanie, jak fascynujące może być zastosowanie wiedzy technicznej w tworzeniu funkcjonalnych i przyjaznych dla środowiska wynalazków. czytaj dalej
Galeria zdjęć

Agmieszka Bójko


20-04-2013

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

W tym roku pierwszy dzień wiosny w naszej szkole został połączony z obchodami międzynarodowego dnia liczby pi.
21 marca społeczność szkolna, mimo dnia wagarowicza, licznie zgromadziła się w sali gimnastycznej. Uroczystość rozpoczęła pani dyrektor Małgorzata Michalska, następnie oddała głos klasie 2c gimnazjum, która pod czujnym okiem pani Anny Jankowskiej – Góreckiej przygotowała spektakl dotyczący historii liczby Pi.
Uczniowie reprezentowali naukowców z całego świata, którzy poświęcili swoje życie na poznanie tajemnicy liczby Pi. czytaj dalej
Galeria zdjęć


19-04-2013

ZJAZD ABSOLWENTÓW

19 października 2013 r. odbędzie się zjazd absolwentów Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Promienistej we Włochach.
Szkoła obchodzić będzie 75 rocznicę powstania.
Prosimy o zgłaszanie się absolwentów.
Koszt uczestnictwa w zjeździe: 80 zł.
Zgłoszenia przyjmowane są w sekretariacie szkoły – tel. 22 863 73 04
lub przez e-mail: szkola.promienista@wp.pl do 10 czerwca 2013 r.

Zapraszamy


27-03-2013

SUKCES UCZNIÓW z klasy 3b naszego gimnazjum!

W marcu 2013 r. Piotr Lewandowski i Eryk Czerski z kl. 3b gimnazjum zajęli pierwsze miejsce w międzyszkolnym konkursie dla uczniów klas trzecich gimnazjum „Koniec języka za przewodnika” zorganizowanego przez Zespół Szkół Stenotypii i Języków Obcych w Warszawie, którego honorowym patronatem objął Mazowiecki Kurator Oświaty.
Celem konkursu było zwiększenie motywacji do nauki języków obcych, doskonalenie kompetencji językowych oraz zainteresowanie uczniów klas trzecich gimnazjum kulturą i historią innych krajów.
Chłopcy obecnie czekają na odbiór dyplomów i nagród.

Anna Borek


27-03-2013

SUKCES ALEKSANDRY DUCHLIŃSKIEJ

Aleksandra Duchlińska z kl. 1b gimnazjum reprezentowała naszą szkołę w III Międzyszkolnym Konkursie Piosenki Anglojęzycznej „Piosenka bez granic” zorganizowanym przez Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 82 im. Prof. Tadeusza Kotarbińskiego (ul. Czumy 8, Warszawa).
II etap odbył się 6 marca 2013 r. Aleksandra Duchlińska wykonała piosenkę anglojęzyczną pt. „Home Town Glory”, za które to wykonanie otrzymała wyróżnienie w konkursie.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Anna Borek


27-03-2013

Młoda Polska i jej artystyczna różnorodność

Lekcja w Muzeum Narodowym przybliżyła klasie II A sztukę przełomu wieków.
Fin de siecle, Młoda Polska, modernizm, symbolizm. Przełom XIX i XX wieku był okresem, w którym wiele kierunków występowało równolegle, często przenikając się nawzajem.
Podczas zajęć młodzież analizowała dzieła najważniejszych twórców tego czasu (Stanisław Wyspiański, Józef Mehoffer, Jacek Malczewski), wykorzystując do interpretacji teksty literackie.
Galeria zdjęć z lekcji w muzeum

Alicja Mrozek


17-03-2013

DZIELNICOWY KONKURS RECYTATORSKI

26 lutego w Domu Kultury Włochy odbył się Dzielnicowy Konkurs Recytatorski. Były to jednocześnie eliminacje do konkursu "Warszawska Syrenka".
Naszą szkołę reprezentowały cztery uczennice: Paulina Korzeniewska z 3a gimnazjum, Blanka Sokołowska, Ola Kneustlier-Hanusz i Karolina Janiszewska (uczennice 2 c gimnazjum). Konkurencja była duża!
Należy pogratulować Karolinie, która otrzymała wyróżnienie. Karolina zaprezentowała fragment "Oskara i pani Róży" Érica-Emmanuela Schmitta oraz wiersz "Mieszkańcy" Juliana Tuwima. Życzymy dalszych sukcesów!

Paulina Nowak


17-03-2013

RENDEZ-VOUS z SGGW

14 lutego 2013 r. uczniowie klasy II B naszego liceum uczestniczyli w spotkaniu w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, dla uczniów II i III klas licealnych. Uczniowie spędzili w kampusie wyższej uczelni kilka godzin.
Spotkanie rozpoczęło się wykładem pani dr Magdaleny Wiśniewskiej „Wirusy – niewidzialni wrogowie”. Po krótkiej przerwie wystąpił pan prof. dr hab. Bogdan Klepacki i przedstawił osiągnięcia uczelni. Scharakteryzował kierunki studiów, omówił współpracę międzynarodową i bazę naukowo-dydaktyczną Uczelni. >>więcej<<
Galeria zdjęć z SGGW

Beata Jadam


04-03-2013

EDYCJA NA SZÓSTKĘ

21 lutego 2013 roku odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów i nagród w VI już edycji Warszawskiego Międzyszkolnego Konkursu Języka Angielskiego i Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych organizowanego przez Krystynę Wiechowską-Krzyżan, Izabelę Felijakowską i Annę Borek - nauczycielki języka angielskiego w Naszym Gimnazjum >>więcej<<
Galeria zdjęć z tego wydarzenia

Izabela Felijakowska


01-03-2013

"CASSINI SCIENTIST FOR A DAY" - wyróżnienie dla Agaty Prymek

"Scientist for a day" to doroczny konkurs organizowany przez JPL NASA/ESA/ASI. Obecna edycja poświęcona jest propagowaniu wiedzy o misji Cassini oraz jej celach.
Zaproszenie do udziału zostało skierowane do uczniów wszystkich typów szkół na całym świecie, także w Polsce. Wyróżnienie w krajowym etapie konkursu, koordynowanym przez Centrum Badań Kosmicznych PAN w Warszawie, otrzymała uczennica klasy 3bg Agata Prymek. Gratulujemy!
Oficjalna strona Misji Cassini-Huygens (NASA
Strona sondy Cassini-Huygens (ESA)

Agnieszka Bójko


01-03-2013

WARSZTATY JĘZYKOWE W LONDYNIE

Byłam jedną z osób uczestniczących w wycieczce do Londynu, która odbywała się w dniach 4-10 stycznia, bieżącego roku.
W grupie znajdowały się osoby z naszego gimnazjum jak i z liceum .Wszyscy byli zakwaterowani u anglojęzycznycznych rodzin, na obrzeżach miasta. Podróż była bardzo długa i męcząca, ale warta poświęcenia. >>więcej<<

Galeria zdjęć z wyjazdu


13-01-2013

PROMIENISTA BOYS

ZOBACZMY TO JESZCZE RAZ :)
Świąteczna przeróbka hitu "Ona tańczy dla mnie" w wykonaniu szkolnego zespołu Promienista Boys.


29-01-2013

RODZICE DLA SZKOŁY

W magicznej godzinie 19 i dacie 19 grudnia Rada Rodziców zorganizowała wspólną wigilię dla uczniów, nauczycieli i rodziców.
Wieczór, w którym gospodarzami byli Rodzice był niezapomniany . Część artystyczna w wykonaniu zespołu wokalnego i Jasełka przygotowane przez p. Iwonę Dłużniewską i p. Paulinę Nowak zrobiły duże wrażenie na gościach. Ciepłe przemówienie pana Wiceprzewodniczącego Rady Dzielnicy Włochy m. st. Warszawy Marka Bielińskiego, błogosławieństwo księdza Jacka , miłe słowa Dyrektora Szkoły Małgorzaty Michalskiej i Przewodniczącej Rady Rodziców pani Agnieszki Piątek sprawiły, że atmosfera od samego początku była rodzinna.
Takie wspólne spotkania są świetnym pomysłem na integrację rodziców, nauczycieli i uczniów. Mieliśmy szansę zobaczyć, że rodzice potrafią się wcielić się w rolę Mikołajów, że nauczyciele rozmawiają nie tylko o szkole a uczniowie są prawdziwymi aniołkami.
zdjęcia z uroczystości

Rodzice


17-01-2013

LEKCJA HISTORII W ZAMKU KRÓLEWSKIM

16 stycznia 2013 r. uczniowie klasy III b gimnazjum odpowiadając na zaproszenie absolwenta naszej szkoły pana Dariusza Pawłosia, wzięli udział w wystawie: "Praca przymusowa. Niemcy, robotnicy przymusowi i wojna". Wystawa mieści się w Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim w Warszawie. >>więcej<<
Galeria zdjęć

Piotr Bielski i Jakub Pietrzyk uczniowie klasy III bg


14-01-2013

NOC MOCNEGO KINA NA PROMIENISTEJ


Alicja Mrozek


14-01-2013

XIII KONKURS ORTOGRAFICZNY

Dnia 5 stycznia 2013 r. w naszej szkole po raz drugi odbył się dzielnicowy etap Konkursu Ortograficznego „Ortografia na medal”, którego koordynatorką jest polonistka – p. Aneta Rachtan. Gimnazjaliści rozpoczęli zmagania o godz. 10.00, a uczniowie szkół ponadgimnazjalnych w samo południe.
W tegorocznej edycji organizatorzy - Stowarzyszenie Nauczycieli Polonistów- zadecydowali, że treść dyktanda dla obydwu etapów kształcenia będzie taka sama. Tekst dotyczył przeżyć zakochanego chłopaka, w którego myślach kłębiły się takie oto wyrazy i stwierdzenia, jak np.: półczwartej szklaneczki coca-coli; huncwoty i przechery; eks- Jugosłowianin; Szekspirowski Romeo; szast- prast; orchidea o jaskraworóżowych, lilaróż i żółto- bordowych płatkach; wataha czupurnych dzikusów.
Komisje sprawdzały dwukrotnie każdą pracę, w wyniku czego do etapu wojewódzkiego zakwalifikowali się uczniowie, którzy otrzymali trzy najwyższe (pogrubione) noty
>> wyniki konkursu <<

Aneta Rachtan


11-01-2013

SESJA NAUKOWA - JANUSZ KORCZAK - PRZYJACIEL DZIECI

Postać Janusza Korczaka wszystkim kojarzy się z gettem warszawskim i dziećmi, z którymi poszedł na śmierć. W Roku Janusza Korczaka chcieliśmy bliżej poznać tę postać, dlatego 14 grudnia 2012 roku zorganizowaliśmy w naszej szkole sesję naukową, której bohaterem był Janusz Korczak – wielki obrońca praw dziecka. >>więcej<<
Zobacz galerię zdjęć z Sesji


09-12-2012

ZAPROSZENIE OD RADY RODZICÓW


Rada Rodziców


09-12-2012

JAK UCZNIOWIE KLAS PIERWSZYCH SPOTKALI SIĘ Z NERONEM

      Na ostatnich lekcjach języka polskiego przenieśliśmy się w czasy panowania okrutnego Nerona. To były ciężkie chwile, ponieważ wcześniej musieliśmy się zmagać z dość obszerną powieścią jaką jest „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza. Jednak nie wszystko okazało się takie straszne.
      28 listopada klasa Ic gimnazjum zorganizowała niezwykłą lekcja języka polskiego. O godzinie 8:00 uczniowie z niecierpliwością czekali na zajęcia. Mieli bowiem za zadanie scharakteryzować postacie z powieści noblisty. Czytaj dalej

Natalia Andres i Marta Pietrzak, klasa Ic gimnazjum


07-12-2012

STYPENDIA MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ

      4 grudnia 2012 r. w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów stypendiów Ministra Edukacji Narodowej oraz stypendiów Prezesa Rady Ministrów. Nagrody z rąk Kuratora Oświaty przyjęli najlepsi uczniowie, laureaci olimpiad, konkursów w kraju i za granicą, wybitni w różnych dziedzinach wiedzy i sportu.
      Wśród wyróżnionych znalazła się uczennica klasy II B naszego liceum, Monika Nowak.
Uczniowie przyjęli również gratulacje od Władz Uczelni . Wydarzenie uświetnił koncert w wykonaniu Chóru Politechniki Warszawskiej oraz solowy występ jednego ze stypendystów.
Monice i jej Rodzicom gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia!
Galeria zdjęć z uroczystości

wychowawca Beata Jadam


26-11-2012

DZIELNICOWE ZAWODY W UNIHOKEJA.

      20 listopada 2012 r. odbyły się Dzielnicowe Zawody w Unihokeja Dziewcząt i Chłopców. Dziewczęca drużyna, naszego Gimnazjum nr 113, w składzie: Agata Prymek, Zuzanna Stradowska, Agnieszka Lemańska, Dominika Chibowska, Marta Pietrzak, Adrianna Kotlinowska i Angelika Kozakiewicz, wywalczyła II miejsce. Pierwsze miejsce w tych zawodach zajęło Gimnazjum nr 112, a trzecie miejsce Gimnazjum nr 114.
Sporą niespodziankę sprawiła drużyna chłopców, którą reprezentowali: Sebastian Sroka, Piotr Bielski, Piotr Ignaczak, Piotr Muzal, Paweł Suska, Jakub Pietrzyk, Jakub Olszewski i Sebastian Bartniczuk. Chłopcy wykazali się niezwykłym hartem ducha i wolą walki, wygrywając z Gimnazjum nr 114 i remisując z Gimnazjum nr 112. Ostatecznie, lepszym stosunkiem bramek, drużyna chłopców, naszego gimnazjum, zajęła I miejsce i awansowała do dalszego etapu rozgrywek.
Gratulujemy sukcesu obu drużynom – Dziewcząt i Chłopców – i życzymy dalszych wygranych!

Robert Matyja


23-11-2012

V ŚWIĄTECZNY TURNIEJ DRUŻYN PODWÓRKOWYCH


10-11-2012

DZIEŃ POLSKI

      W piątek 9 listopada 2012r. w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Polski związany z nadchodzącym Świętem Odzyskania Niepodległości.
O godzinie 12:00 nauczyciele oraz uczniowie gimnazjum i liceum zebrali się w sali gimnastycznej. Po przemówieniu pani dyrektor Małgorzaty Laśkiewicz odbyła się akademia przygotowana przez uczniów klasy II A liceum i II C gimnazjum pod czujnym okiem pani Małgorzaty Wenus i pani Pauliny Nowak. Po krótkiej przerwie, pani dyrektor rozdała zwycięskim klasom dyplomy za najciekawszy plakat pt. „Dlaczego warto odwiedzić Polskę?” oraz największą liczbę ubranych na biało-czerwono. Następnie klasa IIA liceum rozpoczęła część rozrywkową, czyli rozgrywki między nauczycielami i uczniami. Pierwszą konkurencją było dyktando, później quiz z wiedzy o Polsce, układanie puzzli. Ostatnia konkurencja wzbudziła najwięcej emocji – uczestnicy musieli odgadnąć tytuły piosenek ukrytych w obrazkach i z urywków piosenek. Było wiele śmiechu! Pierwsze miejsce zajęli nauczyciele, drugie – licealiści, a ostatnie – gimnazjaliści.
Około godziny 14, ku uciesze uczniów, pani dyrektor ogłosiła, że wszyscy mogą iść do domu – rozległy się gromkie brawa i sala w kilka minut opustoszała.
      Bardzo podobał się tegoroczny Dzień Polski. W niekonwencjonalny sposób mogliśmy sobie przypomnieć historię odzyskania przez Polskę niepodległości, ale również dobrze się przy tym bawić. Oby częściej były organizowane takie święta!
Galeria fotografii z uroczystości

Karolina Janiszewska, kl. IIc gimnazjum


09-11-2012

ZAĆMIENIE SŁOŃCA

      We wtorek 13 listopada wieczorem przyroda przygotwała dla nas jeden ze swoich najciekawszych spektakli, a mianowicie calkowite zaćmienie Słońca. Niestety, nie bedzie widoczne w Polsce, ale zespol GLORIA, który na co dzień zarabia na chleb budową i wykorzystaniem teleskopow-robotow, zorganizowal wyprawę do Australii i jesli tylko pogoda pozwoli i technika nie zawiedzie, bedzie transmitowac zaćmienie w internecie, na stronie
http://live.gloria-project.eu/
Wiecej informacji znajda Panstwo na stronie:
http://www.pl.euhou.net/index.php/wiadomoci-mainmenu-49/308-calkowite-zacmienie-slonca-z-gloria
Do zobaczenia w czasie transmisji!

Halina Binkiewicz31-10-2012

Cassini Scientist for a day 2012

      Zapraszam wszystkich uczniów w wieku 12-18 lat do udziału w konkursie „Cassini Scientist for a Day” organizowanym przez NASA/ESA/ASI. Celem konkursu jest propagowanie wiedzy o misji Cassini i jej celach naukowych.
      Zadaniem uczestników jest napisanie eseju (w języku polskim lub angielskim) na temat jednego z trzech głównych obiektów, które sfotografowała sonda Cassini (księżyc Saturna Pan, Pierścień F Saturna, planeta Saturn) i wyjaśnienie, który z celów misji Cassini uważają za najbardziej interesujący z naukowego punktu widzenia. Zainteresowanych proszę o uważne zapoznanie się z regulaminem konkursu.
Prace proszę przesyłać na adres: fizyka3c@op.pl do 30 listopada 2012r.

Agnieszka Bójko


19-10-2012

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

      17 Października 2012 roku w naszej szkole odbyły się obchody Dnia Edukacji Narodowej. Z tej okazji uczniowie zorganizowali kilka konkurencji, w których zmierzyli się zarówno nauczyciele i uczniowie. Władza w szkole została przekazana Samorządowi Uczniowskiemu. Każdy z pracowników, zarówno nauczyciele jak i administracja szkoły, dostali dyplom za swoją oryginalność.
Na wstępie klasa 2c gimnazjum przedstawiła dowcipną inscenizację dotyczącą pracy nauczyciela, którą przygotowała pod kierunkiem p. Marii Białeckiej i p. Iwony Dłużniewskiej.
      Pierwszym konkursem był turniej „Jaka to melodia?”, rywalizowała drużyna nauczycieli w składzie: p. Małgorzata Laśkiewicz, p. Ewa Radzikowska, p. Zbigniew Majewski, p. Jacek Seliga oraz drużyna uczniów w składzie: Kamil Siedlec, Weronika Salamońska, Monika Zembaty, Wiktoria Miller. Tu to się działo, były piosenki z wielu dekad ale nadal słuchane, były także z czasów teraźniejszych. Zwyciężyli uczniowie.
      Następną konkurencją było „Starcie Gigantów”- czyli humaniści kontra umysły ścisłe. Tym razem rywalizowali ze sobą nauczyciele. Humaniści: p. Aneta Rachtan , p. Izabela Feljakowska, p. Paulina Nowak, p. Jacek Krukowski ; umysły ścisłe: p. Halina Binkiewicz, p. Anna Jankowska-Górecka, p. Agnieszka Kryk , p. Piotr Szafrański. Nauczyciele dostawali pytania z przeciwnej dziedziny. Obie drużyny radziły sobie doskonale, jednak lepsi okazali się nauczyciele przedmiotów ścisłych.
      Kolejna rywalizacja to konkurencje sportowe, rywalizowali nauczyciele i uczniowie. Drużyna nauczycieli: p. Małgorzata Laśkiewicz, p. Jacek Krukowski, p. Zbigniew Majewski, p. Robert Matyja. Drużyna uczniów: Tomasz Tarnowski, Tomasz Daniluk , Kamil Siedlec, Mateusz Tkaczyk. Tu obie drużyny miały jednakowe szanse, rywalizacja była bardzo zacięta. Lepsi okazali się uczniowie.
      Następny był turniej „Kocham Cię szkoło!” załoga nauczycieli składała się z p. Małgorzaty Michalskiej, p. Agnieszki Kryk, p. Iwony Dłużniewskiej , p. Piotra Szafrańskiego. Uczniów zeprezentowali Patrycja Woźniak, Dariusz Połeć, Tomasz Link, Karol Tryc. Grupa uczniów radziła sobie dość dobrze, chociaż za przeciwnika miała samą Panią Dyrektor. Okazało się że jednak bardziej kochają szkołę nauczyciele.
      W konkursie „Jak to leciało?” swoją wiedzę na temat piosenek sprawdzali nauczyciele czyli p. Iwona Dłużniewska, p. Jacek Krukowski, p. Anna Kasprzycka, p. Marek Ignasiak oraz uczniowie w składzie: Roland Sobański, Monika Zembaty, Sandra Godek, Patrycja Chantaj. Znawcami piosenek okazali się uczniowie.
      Na koniec „Mecz na szczycie” rywalizacja najlepsi z najlepszych czyli mecz w piłkę nożną i piłkę siatkową. W siatkówkę grali nauczyciele w składzie: p. Zbigniew Majewski, p. Piotr Szafrański, p. Paulina Nowak, p. Iwona Dłużniewska i uczniowie Michał Majsak, Rolad Sobański, Kamil Ciasto-Cytowicz, Tomasz Marciński, Pola Duchlińska. Sędzią był Piotr Bielski . Wygrali lepsi – uczniowie, „uczeń przerósł mistrza”
Dobra zabawa to podstawa, wszyscy dobrze się bawili zarówno nauczyciele jak i uczniowie

Galeria fotografii z uroczystości

Patrycja Woźniak, kl. IIB LO


29-09-2012

VI EDYCJA MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU JĘZYKA ANGIELSKIEGO
I WIEDZY O KRAJACH ANGLOJĘZYCZNYCH

Dyrekcja i zespół nauczycieli języka angielskiego Gimnazjum nr 113 przy ul. Promienistej 12a w Warszawie – Włochy serdecznie zapraszają uczniów klas 6 szkół podstawowych oraz uczniów klas 1 – 3 gimnazjów dzielnicy Warszawa – Włochy i dzielnic sąsiednich do wzięcia udziału w VI edycji Konkursu języka angielskiego i wiedzy o krajach anglojęzycznych.
W konkursie może wziąć udział dowolna liczba uczniów z każdej szkoły. Organizatorzy prześlą państwu testy (do powielania) wraz z kluczem do dnia 22.10.2012 r. Prosimy nauczycieli języka angielskiego o zgłaszanie uczniów chętnych do udziału w konkursie do dnia 15.10.2012 r. listownie na adres naszej szkoły (02-428 Warszawa, ul. Promienista 12a), pocztą elektroniczną na adres gim113konkurs@gmail.com lub faksem na nr telefonu 22 863 73 04 (sekretariat szkoły). W celu ułatwienia kontaktu z Państwem organizatorzy zwracają się z uprzejmą prośbą o podanie nazwiska nauczyciela opiekującego się uczniami przystępującymi do konkursu.
Klikając na podane niżej linki znajdą Państwo regulamin konkursu z terminarzem, szczegółowe wymagania i zestawy pytań z lat ubiegłych. Informacji na temat konkursu udzielają nasi nauczyciele języka angielskiego: Anna Borek, Izabela Felijakowska i Krystyna Wiechowska-Krzyżan.
Serdecznie zapraszamy i życzymy uczestnikom wielu sukcesów. Na zwycięzców czekają nagrody.


Anna Borek, Izabela Felijakowska, Krystyna Wiechowska-Krzyżan


26-09-2012

NASI UCZNIOWIE W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

11 września 2012 r., dla uczczenia 68. Rocznicy Wywiezienia Mieszkańców Włoch do Rzeszy, odbyły się międzyszkolne biegi przełajowe w różnych kategoriach wiekowych – oddzielnie dla dziewcząt i chłopców. Uczniowie musieli pokonać dystans jednego kilometra wokół Stawu Koziorożca.
Naszą szkołę licznie reprezentowali uczniowie klas gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Zwycięzcy – pierwsza dziesiątka na mecie – zakwalifikowali się do finałowych biegów przełajowych, rozgrywanych w Warszawie.
I miejsce ...>>więcej<<

Robert Matyja


25-09-2012

ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH

Dnia 17 września 2012 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość ślubowania klas pierwszych gimnazjum i liceum. Na ten wyjątkowy moment pierwszoklasiści czekali z niecierpliwością, gdyż oznacza on oficjalne przyjęcie do społeczności szkolnej.

Uroczystość uświetnili swą obecnością zaproszeni goście: Zastępca Burmistrza Dzielnicy Włochy – p. Andrzej Krupiński, Radna Dzielnicy Włochy – p. Halina Berłowska, Komendant Kręgu „Victoria” Szarych Szeregów – p. Ryszard Ostalski, Proboszcz Parafii św. Teresy od Dzieciątka Jezus – ks.Zygmunt Niewęgłowski , Przewodnicząca Rady Rodziców – p. Anna Piątek oraz Dyrekcja, Rodzice i Wychowawcy.

Na początku przemówienie wygłosiła Pani Dyrektor, Małgorzata Michalska, która przybliżyła uczniom klas pierwszych historię szkoły. Następnie głos zabrali zaproszeni goście, którzy skierowali wiele ciepłych słów do uczniów, życząc im owocnej i przyjemnej nauki w murach nowej szkoły. Pan Burmistrz podkreślił również, że ważnym zadaniem stojącym przed pierwszoklasistami będzie praca nad wizerunkiem szkoły.

W końcu nadszedł czas na uroczystą przysięgę. Uczniowie podnieśli prawe ręce, ślubując na sztandar naszej szkoły, godnie reprezentować jej imię. Następnie złożyli kwiaty pod tablicą upamiętniającą Patrona Szkoły.

Po części oficjalnej przyszedł czas na krótką część artystyczną – rymowaną debatę nt. „Co z tą szkołą?” – w wykonaniu pierwszoklasistów.

Uroczystość zakończyła pani Dyrektor , która podziękowała zgromadzonym za obecność i przygotowanie uroczystości.

Obejrzyj zdjęcia ze ślubowania klas pierwszych

Aneta Rachtan05-09-2012

ZEBRANIE RODZICÓW

Zebrania z rodzicami odbędą się 12 września 2012 r. (środa)
o godz. 17:30.
Serdecznie zapraszamy!


29-08-2012

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

LICEUM: 3 września 2012 r. o godzinie 9:30

GIMNAZJUM: 3 września 2012 r. o godzinie 11:30