ROK SZKOLNY 2010/2011


05-07-2011

TERMINY SIERPNIOWYCH RAD PEDAGOGICZNYCH

I rada Pedagogiczna 24 sierpnia 2011 r. o godzinie 9:00
II rada Pedagogiczna 30 sierpnia 2011 r. o godzinie 9:00


22-06-2011

KAROLINA FINALISTKĄ

Karolina Waszkiewicz Miło jest nam ogłosić, że Karolina Waszkiewicz uczennica naszego Gimnazjum została Finalistką w IX Ogólnopolskim Konkursie Języka Niemieckiego dla Gimnazjalistów organizowanym przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego na zlecenie Mazowieckiego Kuratora Oświaty.
Do Konkursu po etapie szkolnym zostało zakwalifikowanych ponad 1600 uczniów i tym bardziej cieszy nas fakt, że Karolina po etapie wojewódzkim zajęła zaszczytne 71 miejsce i tym uzyskała tytuł Finalistki.
Do Konkursu Karolina przygotowywała się sumiennie pod okiem nauczyciela p. E. Radzikowskiej.

Karolinie serdecznie gratulujemy i mocno „trzymamy kciuki” w kolejnych edycjach Konkursu.20-06-2011

EGZAMINY POPRAWKOWE SIERPIEŃ 2011

Tutaj znajdziesz terminy poprawek15-06-2011

Podręczniki na rok szkolny 2011/2012

Lista podręczników na rok szkolny 2011/201227-05-2011

EGZAMIN DO KLASY DWUJĘZYCZNEJ

Wyniki egzaminu do klasy dwujęzycznej. Zobacz


04-04-2011

PODSUMOWANIE XIV MIĘDZYSZKOLNEO KONKURSU MITOLOGICZNEGO

Dnia 28 marca 2011 roku w gmachu naszego gimnazjum odbył się finał czternastej edycji konkursu mitologicznego.
Do etapu szkolnego zgłosiło się 9 drużyn trzyosobowych ze szkół gimnazjalnych dzielnic Warszawy: Włoch i Bemowa oraz miejscowości Piastowa, Pruszkowa, Michałowic i Brwinowa. >>więcej
Test etap szkolny

Małgorzata Olek, Izabela Pogorzelska


29-03-11

INTELEKTUALNE ZMAGANIA W ATMOSFERZE ZABAWY
czyli II edycja konkursu „Stań do walki z gimnazjalistą”

Stań do walki z gimnazjalistą Już po raz drugi w murach naszej szkoły spotkały się drużyny klas 6 Szkół Podstawowych z drużyną uczniów klas I naszego Gimnazjum, aby stanąć do rywalizacji w ramach konkursu „Stan do walki z gimnazjalistą”.
Niezwykła to rywalizacja, bo pokazuje jak wysiłek intelektualny można połączyć z zabawą. Wiedza połączona ze zmaganiami sportowymi, kulinarnymi czy też sprawnościowymi podoba się uczestnikom i ich opiekunom.
Tak pojęta rywalizacja daje satysfakcję nam organizatorom i naszym gościom, którzy po raz kolejny przybyli na nasze zaproszenie

Galeria zdjęć z konkursu "Stań do walki z gimnazjalistą
Tamara Marczak, Ela Bielska, Aneta Hordyj


21-03-11

TEMATY PROJEKTÓW GIMNAZJALNYCH

W zakladce -dokumenty-znajdują się Tematy projektów gimnazjalnych


17-03-11

FOTOGRAFUJEMY ZJAWISKA FIZYCZNE

Zapraszamy wszystkich uczniów Zespołu Szkół nr 17 do udziału w VIII edycji konkursu „Fotografujemy zjawiska fizyczne”.
Celem konkursu jest uchwycenie ciekawych zjawisk fizycznych w otaczającym nas świecie. Aby wziąć udział w konkursie należy wykonać osobiście zdjęcie lub serię zdjęć obrazujących dostrzeżone zjawisko fizyczne.
Szczegóły znajdziecie w Regulaminie Konkursu!
Regulamin Konkursu
Nagrodzone zdjęcia VII edycji konkursu


07-03-11

DZIEŃ OTWARTY DLA KANDYDATÓW DO SZKOŁY

9 marca - GODZ. 17:00
26 marca - GODZ. 10:00


03-03-11

SALON EDUKACYJNY PERSPEKTYWY 2011


Pałac Kultury i Nauki - IV piętro - stoisko nr 10


31-01-2010

XIV MIĘDZYSZKOLNY KONKURS MITOLOGICZNY

Zapraszamy do udziału w konkursie.
który odbędzie się 28 marca 2011 r. (poniedziałek)
o godz. 10.00 w budynku naszej szkoły.
Tegoroczna edycja konkursu będzie obejmowała tematykę mitologiczną na tle kultury starożytnej Grecji i obecności mitologii w kulturze wieków późniejszych.
Celem konkursu jest zainteresowanie młodzieży osiągnięciami kultury starożytnych Greków w związku z realizacją w szkołach gimnazjalnych ścieżek edukacyjnych: kultura polska na tle cywilizacji śródziemnomorskiej i edukacja europejska.
Zgłoszenia do konkursu wiedzy wraz z listą zakwalifikowanych uczniów (3 osoby !) oraz nazwiskiem nauczyciela - opiekuna, prosimy przesyłać listownie, faxem (22 863-73-04)
lub na adres e-mail: gim113konkurs@gmail.com
do dnia 21 marca 2011 r.
W przypadku braku zgłoszenia szkoły, uczniowie nie zostaną dopuszczeni do konkursu!


Małgorzata Olek, Izabela Pogorzelska


31-01-2010

IV EDYCJA MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU JĘZYKA ANGIELSKIEGO
I WIEDZY O KRAJACH ANGLOJĘZYCZNYCH

   Dnia 20 stycznia 2011 roku w Gimnazjum nr 113 odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom IV edycji Międzyszkolnego konkursu języka angielskiego i wiedzy o krajach anglojęzycznych.
   Otwierając uroczystość Pani Dyrektor Małgorzata Michalska powitała licznie przybyłych uczniów, którzy wzięli udział w II etapie konkursu oraz ich opiekunów. Następnie goście obejrzeli przedstawienia The Tramp i The Holiday w wykonaniu uczniów klas dwujęzycznych naszego gimnazjum: 1b i 2a. Scenki zostały przygotowane pod kierunkiem nauczycieli języka angielskiego: pani Małgorzaty Laśkiewicz i pani Małgorzaty Chodowiec. mi wszystkich uczestników będzie dostępna podczas uroczystości rozdania nagród.
   Po gromkich brawach przystąpiono do rozdania nagród rzeczowych zakupionych ze środków przyznanych przez Urząd Dzielnicy Warszawa – Włochy oraz Radę Rodziców: I miejsce (Gimnazjum STO nr 4 i Szkoła Podstawowa nr 321) - ramka cyfrowa do zdjęć; II miejsce (Gimnazjum w Nowej Wsi i Szkoła Podstawowa nr 87) - radio-budzik; III miejsce (Gimnazjum nr 113, Gimnazjum nr 2 w Piastowie i Szkoła Podstawowa nr 94) – tarcza do darts. Ponadto jury przyznało 5 wyróżnień w kategorii gimnazjum i 7 wyróżnień w kategorii szkoły podstawowej. Wyróżnieni uczniowie otrzymali książki przekazane przez konsultanta metodycznego wydawnictwa Pearson Longman panią Annę Adamczyk, m. in. Illustrated History of the USA, Illustrated History of Great Britain, Thesaurus, Illustrated Dictionary for Children. Wszyscy finaliści konkursu natomiast otrzymali oprócz dyplomu uczestnictwa książeczkę z serii Penguin Readers z płytą audio.
   Konkurs z roku na rok zyskuje na popularności i obejmuje swoim zasięgiem coraz więcej szkół. W ubiegłym roku szkolnym w I etapie konkursu wzięło udział około 700 uczniów, podczas gdy w tegorocznej edycji około 1000 z 37 szkół – 18 szkół podstawowych i 19 gimnazjów z następujących dzielnic warszawskich i miejscowości sąsiadujących: Włochy, Ursus, Bemowo, Komorów, Nowa Wieś, Michałowice, Piastów, Pruszków i Brwinów. Poziom uczestników konkursu był bardzo zróżnicowany, w II etapie uczniowie gimnazjum uzyskali od 16 do 39 punktów na 50 możliwych, a uczniowie szkół podstawowych od 23 do 46 punktów. Żaden z uczestników nie uzyskał maksymalnej liczby punktów.
   Zatem serdecznie zapraszamy do udziału w przyszłorocznej piątej już edycji Międzyszkolnego konkursu języka angielskiego i wiedzy o krajach anglojęzycznych!!!


Małgorzata Wiechowska-Krzyżan, Izabela Pogorzelska


17-01-2011

SPOTKANIA Z FIZYKĄ


wykład z fizyki Kontynuując cykl spotkań z fizyką w dniu 17 listopada 2010 roku gościliśmy w szkole dr hab. Leszka Czechowskiego. Wygłosił on dla młodzieży naszej szkoły i zaproszonych gości z okolicznych szkół pasjonujący wykład „Woda na planetach i we Wszechświecie”. Dowiedzieliśmy się co to jest woda i jakie są zasoby wody na Ziemi. Już wiemy skąd się wzięła woda na Ziemi i we Wszechświecie. Jakie są rodzaju wód występujących na planetach i innych ciałach Układu Słonecznego.
Woda jest niezbędna do życia. Woda w każdej komórce pozwala na zachodzenie komplikowanych reakcji biochemicznych, dzięki którym możliwe jest życie. Gdzie we Wszechświecie możliwe jest życie? Czy tylko na Ziemi?

24 listopada 2010 r gościliśmy w szkole dr hab. Zygmunta Szeflińskiego. Wygłosił wykład „Co fizyka wnosi do leczenia nowotworów?”. Zaprezentował nam jak można leczyć, badać czy przeciwdziałać rozwojowi nowotworów.
Zapoznaliśmy się z techniką PET, tomografią komputerową, oraz rodzajami znaczników stosowanych w diagnostyce medycznej. Zdobytą wiedzę możemy wykorzystać na lekcjach fizyki, chemii i biologii.


17-01-2011

DZIEŃ POLSKI NA PROMIENISTEJ
10.11.2010 r.


10 listopada, jak co roku w przeddzień Narodowego Święta Niepodległości, odbyła się w naszej szkole okolicznościowa uroczystość. W tym roku było jednak inaczej niż zwykle. Nie było uroczystego apelu upamiętniającego Święto Niepodległości. Było jednak bardzo patriotycznie. Odbył się konkurs wiedzy o Polsce, konkurs pieśni patriotycznej oraz konkurs kulinarny „Kuchnia polska”. Wszyscy mogli zobaczyć wystawy w klasach i na korytarzach poświęcone Polsce i Polakom- Patriotom. Dzień Polski zakończył się rywalizacją między uczniami a nauczycielami w turnieju „ Kocham Cię Polsko!”. Dzień Polski upłynął pod znakiem zabawy ale także PATRIOTYZMU!


03-01-2011

PROJEKT EDUKACYJNY

Zobacz warunki realizacji projektu edukacyjnego w Gimnazjum nr 113 im. Zawiszaków Proporca "Victoria"


25-10-2010

„TWOJE ŻYCIE TWÓJ WYBÓR ”
Profilaktyka w rytmie rockandrollowym

Twoje życie Twój wybór W piątek 15 października gościliśmy w murach naszej szkoły ex-leadera i założyciela zespołu „Oddział Zamknięty” Krzysztofa Jaryczewskiego. Podczas swojego autorskiego programu słowno – muzycznego „Twoje życie Twój wybór” artysta opowiadał zgromadzonej młodzieży o niezwykłych wydarzeniach mających miejsce podczas wielkiego muzycznego boomu w Polsce nie tylko z perspektywy minionych lat, ale również swojej walki z nałogiem alkoholowym.
Na początku lat osiemdziesiątych „Oddział Zamknięty” był kultowym zespołem gromadzącym podczas koncertów wielotysięczną publiczność. Muzycy mieli wówczas opinię używających życia pełnymi garściami rockendrollowców koncertujących czasem nawet dwa razy dziennie. Taki tryb życia miał niezwykle destrukcyjny wpływ na Krzysztofa Jaryczewskiego. Nałóg alkoholowy, brak odporności i ciągłe zmęczenie doprowadziły wokalistę do utraty głosu i zmusiły do wycofania się z branży muzycznej na długie lata.
Były lider „Oddziału Zamkniętego” od wielu lat zaangażowany jest w walkę z alkoholizmem i narkomanią oraz w działalność charytatywną. Program w wykonaniu Krzysztofa Jaryczewskiego pt. „Twoje życie Twój wybór” zmusza słuchaczy do refleksji oraz pobudza do rozmów na takie tematy jak: wolność, miłość, przyjaźń, godność.


Galeria zdjęć ze spotkania z Krzysztofem Jaryczewskim
Tamara Marczak, Ela Bielska, Aneta Hordyj


12-10-2010

SZKOLNA PLATFORMA EDUKACYJNA


Szanowni Państwo,
z przyjemnością informujemy, że w naszej placówce została wdrozona SZKOLNA PLATFORMA EDUKACYJNA (SPE), która w opinii wielu specjalistów ds. edukacji jest doskonałym narzędziem usprawniającym proces nauczania i uczenia się. Chcemy, aby nasza szkoła dołaczyła do grupy placówek oświatowych wykorzystujących w procesie nauczania najnowszą technologię informatyczną oraz aby nasi uczniowie mogli w dowolnym czasie korzystac z materiałów edukacyjnych przygotowanych przez nauczycieli, odrabiać prace domowe z wykorzystaniem komputera, komfortowo przygotowywać się do testów i egzaminów. Więcej informacji na temat platformy SPE znajduje sie na stronie www.platforma.librus.pl.

Dla wygody Państwa oraz uczniów dokonaliśmy również integracji Platformy SPE z działającym w naszej szkole Systemem Kontroli Frekwencji i Postępów w Nauce (SKF). Żeby skorzystać z Platformy wystarczy zalogować się dotychczasowym loginem i hasłem do SKF i wejść do zakładki "E-nauczanie" zlokalizowanej w lewym górnym rogu ekranu.

Nasza placówka dokonała zakupu platformy zapewniajac tym samym kazdemu uczniowi i rodzicowi BEZPŁATNY dostęp do konta PODSTAWOWEGO umozliwiającego korzystanie ze WSZYSTKICH funkcji platformy oraz z bogatej bazy materiałów edukacyjnych. Wyrażamy nadzieję, że dzieki zaangażowaniu naszych nauczycieli i Rodziców narzędzie to przyczyni sie do uatrakcyjnienia procesu nauczania i wpłynie pozytywnie na wyniki w nauce naszych uczniów.

Szczególowe informacje otrzymają Państwo u wychowawców oraz nauczycieli poszczególnych przedmiotów.


27-09-2010

ŚLUBOWANIE UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH

Slubowanie

16 września 2010 r. o godz. 10:00 w dniu Święta Patrona Szkoły - Zawiszaków Proporca "Victoria", uczniowie klas pierwszych liceum i gimnazjum złożyli uroczyste ślubowanie.

Galeria zdjęć z uroczystości
Opracowanie:Tamara Marczak


27-09-2010

IV EDYCJA MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU JĘZYKA ANGIELSKIEGO
I WIEDZY O KRAJACH ANGLOJĘZYCZNYCH


Izabela Felijakowska


07-09-2010

ZMIANA TERMINU ZEBRAŃ

Nastąpiła zmiana terminu zebrań z rodzicami
Nowy termin to:
15 września - godz. 17:30.


24-08-2010

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

Rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się 1 września:
- godz. 8:00 Liceum;
- godz. 10:30 Gimnazjum.


24-08-2010

RADA PEDAGOGICZNA

Rada Pedagogiczna odbędzie się 26 sierpnia o godz. 9:00.


05-07-2010

EGZAMINY POPRAWKOWE

Tutaj   można sprawdzić termin egzaminu poprawkowego w sierpniu.


02-07-2010

PODRĘCZNIKI NA ROK SZKOLNY 2010/2011

Wykaz podręczników na rok szkolny 2010/2011 do gimnazjum i liceum