ROK SZKOLNY 2009/2010


01-07-2010

MATURA 2010

Miło nam poinformować, że w naszej szkole maturę zdało 93% uczniów.
Gratulujemy maturzystom i życzymy sukcesów na dalszym etapie edukacji.


09-06-2010

GRATULACJE DLA MARCINA

Marcin Rosłaniec uczeń klasy III b naszego liceum, w roku szkolnym 2009/2010 został finalistą Ogólnopolskiej 33 Olimpiady Języka Niemieckiego.
Gratulujemy przejścia przez "sito" eliminacji szkolnych i okręgowych w Warszawie oraz etapu finałowego w Pozaniu.


29-05-2010

WYNIKI SPRAWDZIANU Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO DO KLASY DWUJĘZYCZNEJ

W piątek 28 maja odbył się egzamin uzdolnień kierunkowych z języka angielskiego do klasy dwujęzycznej liceum.
Kliknij tutaj i sprawdż wyniki egzaminu.


06-05-2010

INTELEKTUALNA PRZYGODA NA PROMIENISTEJ

     Świetność i potęga klasycznej cywilizacji śródziemnomorskiej fascynowała od zawsze i fascynuje nadal, dlatego podjęliśmy się zadania, aby zainteresować i zafascynować licealistów.
Kultury starożytnych Greków i Rzymian wywarły duży wpływ na cywilizację europejską, szczególnie w zakresie filozofii, sztuki, literatury, nauki i kanonów piękna. Zgłębianie tych kultur sprzyja rozwojowi intelektualnemu i sprawia, ze horyzonty myślowe poszerzają się, a człowiek umie znaleźć odniesienia i nawiązania w różnych tekstach artystycznych. .
     Dlatego w dniu, który zbiega się z terminem urodzin Rzymu, tj. 23 kwietnia 2010, w LXXIII Liceum im. Zawiszaków Proporca „Victoria” odbył się I Konkurs Kultury Klasycznej. więcej >>>

Alicja Mrozek


06-05-2010

DAMY I SARMACI W PAŁACU WILANOWSKIM

     Czwartek, 28 kwietnia 2010, klasa II A liceum spędziła na zamku w Wilanowie. W pięknych wnętrzach pałacowych, uczniowie mieli okazję poznać elementy ubioru staropolskiego damskiego i męskiego. Z pomocą garderobianych wcielili się w postać szlachcica i szlachcianki, ubierając repliki tradycyjnych ubiorów. Poznali ówczesne gesty, sposób poruszania się i siadania, czyli etykietę dworską dam i kawalerów.

     Później uczyli się podstawowych kroków i figur tańców dworskich typowych dla XVII i XVIII wieku: menueta i gawota. Zajęcia były prowadzone w kostiumie z epoki.
     Lekcje te należą do udanych, wyjście ze szkoły, park i pałac w Wilanowie, czyli miejsca tak różne od sal szkolnych powodują, że przekazana wiedza jest atrakcyjniejsza i na długo pozostanie w pamięci.

Alicja Mrozek
06-05-2010

SESJA NAUKOWA „Wokół Chopina”


     Sesja naukowa, poświęcona Fryderykowi Chopinowi była jednym z elementów obchodów Roku Chopinowskiego w naszej szkole. Uczniowie liceum i gimnazjum sumiennie i z pełnym zaangażowaniem przygotowali referaty poświęcone sylwetce polskiego kompozytora. Ich wystąpienia urozmaiciły ciekawe prezentacje multimedialne, przedstawiające najważniejsze fakty i anegdoty z życia Fryderyka Chopina. Bogatym tłem do przekazywanych przez uczniów informacji była również dekoracja, oddająca klimat pracowni mistrza oraz liczne zdjęcia i fotografie. więcej >>>

Renata Zaborowska


19-04-2010

SZCZĘŚLIWA TRZYNASTKA


9 kwietnia 2010 roku w Gimnazjum nr 113 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Zawiszaków Proporca „Victoria” odbyła się trzynasta edycja Międzyszkolnego Gimnazjalnego Konkursu Mitologicznego. Już po raz trzynasty gimnazja z Włoch, Bemowa, Milanówka, Brwinowa, Piastowa i Michałowic sprawdzały swoją znajomość mitologii greckiej więcej >>>

Test półfinałowy w formacie doc
Test półfinałowy w formacie pdf


10-04-2010

Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie ......przeleciał ptak przepływa obłok
upada liść kiełkuje ślaz
i cisza jest na wysokościach
i dymi mgłą katyński las...
      Zbigniew Herbert „Guziki"
Kondolencje od zaprzyjaźnionej szkoły z Hradec Kralove

Powiększ04-03-2010

SALON EDUKACYJNY PERSPEKTYWY 2010


W dniach 4-6 marca uczestniczyliśmy w XIII Międzynarodowym Salonie Edukacyjnym "Perspektywy 2010", który odbywał się na IV piętrze Pałacu Kultury.
Zobacz jak wyglądało nasze stoisko.Galeria zdjęć

Tamara Marczak, Ela Bielska, Aneta Tołoczko-Hordyj


27-02-2010

I KONKURS KULTURY KLASYCZNEJ

   Zapraszamy do udziału w pierwszej edycji organizowanego przez LXXIII Liceum Ogólnokształcące im. Zawiszaków Proporca „Victoria” w Warszawie „Konkursu wiedzy o kulturze klasycznej”. Mamy nadzieję, że zainspiruje on uczniów liceów z Warszawy i okolic do pogłębiania wiedzy o przeszłości, stanowiącej podwaliny kultury europejskiej i do poszukiwania związków, analogii i przesłań użytecznych dla teraźniejszości i przyszłości.
Regulamin konkursu
Formularz zgłoszeniowy w formacie pdf
Formularz zgłoszeniowy w formacie doc

Organizatorzy:Małgorzata Olek, Alicja Mrozek


26-02-2010

FESTIWAL FILMÓW AMATORSKICH

Komitet organizacyjny zaprasza do wzięcia udziału w Festiwalu Filmów Amatorskich.
Jeśli masz zacięcie filmowca, talent operatora, chcesz coś przekazać w sposób niekonwencjonalny, zgłoś się do organizatorów Krzysztofa Solarskiego i Adriana Krawczyka z klasy 1c gimnzjum lub do biblioteki.
Prace należy składać do 30.04.2010. Zachęcamy wszystkich do udziału - dla najlepszych cenne nagrody.
Regulamin festiwalu


21-12-2009

III EDYCJA MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU JĘZYKA ANGIELSKIEGO
I WIEDZY O KRAJACH ANGLOJĘZYCZNYCH

       Wszystkich uczestników etapu międzyszkolnego wraz z opiekunami serdecznie zapraszamy na uroczystość wręczenia nagród, która odbędzie się 19 stycznia 2010 roku o godzinie 10:00 w Gimnazjum nr 113 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Zawiszaków Proporca „Victoria” przy ul. Promienistej 12A.
       Ze względu na ochronę danych osobowych wyniki konkursu zawierają jedynie typ i numer szkoły, której uczniowie zajęli miejsca I –III oraz zdobyli wyróżnienia.
       Szczegółowa lista z wynikami wszystkich uczestników będzie dostępna podczas uroczystości rozdania nagród.


Małgorzata Wiechowska-Krzyżan, Izabela Pogorzelska


30-11-2009

XIII Międzyszkolny Gimnazjalny Konkurs Mitologiczny

Drodzy Nauczyciele i Uczniowie zapraszamy do udziału w konkursie.
Tutaj znajdzieciecie szczegółowe informacje.


23-11-2009

Noc Horrorów na Promienistej


W nocy z 4 na 5 grudnia zapraszamy na Noc Horrorów.
Start godz. 22:00
Koniec godz. 6:00
Zapisy i szczegółowe informacje u pani Alicji Mrozek
Powiększ plakat


17-11-2009

„Ojczyznę kochać trzeba i szanować…”

        Nauczyciele historii, języka polskiego i wiedzy o społeczeństwie, pracujący z młodzieżą, często spotykają się z pytaniami uczniów dotyczącymi patriotyzmu. I choć wydaje się, że odpowiedzi na te pytania są oczywiste, to temat ten wciąż wywołuje wiele ciekawych dyskusji, które uświadamiają młodym, że nie wystarczy jedynie poczucie wspólnoty z narodem, aby uznać, że jest się patriotą, lecz konieczna jest jeszcze znajomość tradycji i historii własnejOjczyzny.
          Uczniowie LXXIII Liceum i Gimnazjum nr 113 Zespołu Szkół nr 17 im. Zawiszaków Proporca „Victoria” wiedzą, że „Ojczyznę kochać trzeba i szanować”, dlatego każdego roku przygotowują uroczystości związane z obchodami ważnych, narodowych rocznic, co należy już do tradycji naszej szkoły. Takie żywe lekcje historii najlepiej uczą patriotyzmu i miłości do Ojczyzny.
        W bieżącym roku szkolnym młodzież naszego liceum i gimnazjum wspólnie przygotowała dwie uroczyste akademie. Pierwsza, poświęcona 70. rocznicy wybuchu II wojny i agresji ZSSR na Polskę, miała miejsce 17 września. Druga, związana z obchodami Święta Niepodległości, odbyła się 10 listopada. Nad organizacją i przebiegiem uroczystości czuwali nauczyciele języka polskiego i historii: p. Maria Białecka, p. Małgorzata Olek i p. Małgorzata Leśny.
        Przygotowanie słowno-muzycznych spektakli, prezentacji multimedialnych i elementów dekoracyjnych, wymagało dużego zaangażowania uczniów. Ich trud został nagrodzony, bowiem obie akademie odbyły się w uroczystej atmosferze. Były też chwile zadumy i refleksji, tak potrzebnej w obecnych czasach. Wspólnie z uczniami przeżywaliśmy „żywe” lekcje historii.

Maria Białecka


„Wołanie i łzy Wołynia” w szkole na Promienistej

    Z okazji 70. rocznicy najazdu Związku Sowieckiego na Polskę,

17 września 2009 r. w LXXIII Liceum Ogólnokształcącym im. Zawiszaków Proporca „Victoria” odbyła się sesja naukowa i wystawa poświęcona wydarzeniom na Wołyniu w okresie II wojny światowej, które do tej pory były białą plamą w historii. ... >>> więcej


03-11-2009

Halloween

   

30.10. 2009 uczniowie naszego gimnazjum postanowili uczcić święto Halloween. Jak w zwyczaju bywa były maskarady, przebierańce i oczywiście tradycyjne lampki w wydrążonych dyniach tzw. Jack O’Lantern. Klasa 2ag zrobiła piękne lampki, a klasa 3bg odstraszała złe duchy swoim wyglądem.
W całej szkole było bardzo wesoło i dość pobłażliwie w czasie lekcji. Nauczyciele na widok niektórych strzyg i wampirzyc chętnie przekładali sprawdziany na następny tydzień. Teraz złe duchy nam nie straszne aż do następnego roku!


Małgorzata Laśkiewicz (nauczyciel jęz. angielskiego)
14-10-2009

Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej był okazją do wspólnej zabawy uczniów i nauczycieli. Podczas imprezy na sali gimnastycznej odbyła się "FAMILIADA" nauczyciele kontra uczniowie, następnie uczniowie klas gimnazjalnych i licealnych przedstawili krótkie scenki "szkoła na wesoło". Najbardziej podobały się występy klas: 2B i 2A LO. Gratulujemy zwycięzcom!
Może ta uroczystość wejdzie do kalendarza imprez szkolnych i spotkamy się w przyszłym roku szkolnym, aby wesoło spędzić czas w szkole?

Oto zwycięska drużyna z klasy 2B LO


25-09-2009

Obchody 70 rocznicy wybuchu II wojny światowej

17 września 2009 r. odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia poświęcona 70. rocznicy wybuchu II wojny i agresji ZSRR na Polskę. Uczniowie gimnazjum i liceum, pod kierunkiem nauczycieli – Marii Białeckiej i Małgorzaty Olek – przygotowali słowno-muzyczny spektakl, upamiętniający wydarzenia 1939 roku.
Minutą ciszy uczciliśmy pamięć poległych w obronie Ojczyzny.
Galeria zdjęć z akademii
Opracowanie:Tamara Marczak


18-09-2009

Ślubowanie uczniów klas pierwszych

Slubowanie

16 września 2009 r. o godz. 10:00 uczniowie klas pierwszych liceum i gimnazjum złożyli uroczyste ślubowanie.
Uroczystość ta odbyła się w dniu Święta Patrona Szkoły - Zawiszaków Proporca "Victoria"

Galeria zdjęć z uroczystości
Opracowanie:Tamara Marczak


30-08-2009

Podręczniki na rok szkolny 2009/2010

Lista podręczników na rok szkolny 2009/2010